Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

Kwartalnik "Cztery Historie" - numer 0/2011 - Uwagi

cztery.historie - Sob 22 Paź, 2011 20:14
Temat postu: Uwagi
W tym wątku Czytelnicy proszeni są o wyrażanie swoich opinii i uwag na temat czasopisma. Zapraszamy do dyskusji.
drozd - Sro 26 Paź, 2011 19:01

Ja mam tylko jedno pytanie. Gdzie można dostać tą publikację?
cztery.historie - Sro 26 Paź, 2011 19:03

Pod tym adresem dostępne są informacje dotyczące zamówienia http://4historie.pl/kwart...istorie-0-2011/
Matt - Wto 08 Lis, 2011 10:30

Witam,
Interesuję się fortyfikacją więc zamówiłem czasopismo. Po zakończeniu działalności FORTECY jest to jedyne czasopismo dla czytelników interesujących się fortyfikacją. Zamówiłem pismo dokładnie 5 (pięć dni) temu.

Jaki jest czas oczekiwania?

Matt
pozdro

penetrator - Wto 08 Lis, 2011 18:25

Jestem lepszy - 11 dni :) . I nic...
darecki - Wto 08 Lis, 2011 20:10

Moi Drodzy,

na wstępie dziękuję za wsparcie inicjatywy! Zapewne zdajecie sobie sprawę, że w przypadku tak niszowego (póki co!) tytułu, każdy sprzedany egzemplarz "zerówki" to kolejny krok do oszacowania przyszłego nakładu i zapotrzebowania, a co za tym idzie - dalszego istnienia tytułu na rynku. Przepraszam Was najmocniej za przedłużające się terminy dostawy. Zamówienia realizowane są praktycznie na bieżąco, ale nie mamy szczęścia do oddziału poczty, na którym wysyłamy przesyłki. Paradoks jest taki, że z jednej wysłanej "serii" przesyłek niektóre dochodzą po 3 dniach, a niektóre po 1,5 tygodnia. W tym momencie zrezygnowaliśmy z przesyłek priorytetowych na rzecz listów poleconych priorytetowych - niezależnie od tego jaka została wybrana/opłacona forma przesyłki. Zdecydowaliśmy tak, ponieważ zakładaliśmy, że listy po prostu giną. Skutecznie jednak powoli "priorytety" są dostarczane, ale przy poleconych już zostaniemy. Tak dla pewności - nie ma takiej możliwości, że ktoś nie otrzyma swojej przesyłki. Jeśli nie dotrze - wysyłamy ją jeszcze raz na nasz koszt. Bardzo proszę Was o cierpliwość :)

Naczelny

Matt - Sro 09 Lis, 2011 11:22

darecki napisał/a:
Tak dla pewności - nie ma takiej możliwości, że ktoś nie otrzyma swojej przesyłki. Jeśli nie dotrze - wysyłamy ją jeszcze raz na nasz koszt. Bardzo proszę Was o cierpliwość :)

Takie rozwiązanie jest godne pochwały. Zazwyczaj proces udowadniania nieotrzymania przesyłki i jej sprawdzanie trwa kilka tygodni.

Matt
pozdro

darecki - Sro 09 Lis, 2011 12:47

Matt napisał/a:
Zazwyczaj proces udowadniania nieotrzymania przesyłki i jej sprawdzanie trwa kilka tygodni.

Tak, ale jestem przekonany że okres 2 tygodni (w przypadku listu niepoleconego priorytetowego) jest wystarczający aby stwierdzić, że przesyłka nie dotrze do adresata. Wierzymy na słowo swoim Czytelnikom :)

jaro 79 - Sro 09 Lis, 2011 15:47

Ja jestem cierpliwy i poczekam bo warto :wink: jak sądze.
Matt - Sro 09 Lis, 2011 16:03

Panowie mam już przesyłkę!!!!!!!!!!!! Przepraszam, że byłem niecierpliwy.

Matt
Pozdro

wojtek1 - Pią 11 Lis, 2011 20:31

Mam taką małą sugestię odnośnie cyklu artykułów o pancerzach okresu międzywojennego.
Czy opracowania te można wydać jako osobny zeszyt np 16 str. w formacie kwartalnika ? Wtedy jest trochę więcej miejsca na rysunki , tekst oraz fotki . Zwolnione w ten sposób szpalty można wykorzystać na przykład na opis schronów - jako pierwszy może być zburzony schron z po Bobrowniki.

darecki - Czw 17 Lis, 2011 15:45

wojtek1 napisał/a:
Czy opracowania te można wydać jako osobny zeszyt np 16 str. w formacie kwartalnika ? Wtedy jest trochę więcej miejsca na rysunki , tekst oraz fotki . Zwolnione w ten sposób szpalty można wykorzystać na przykład na opis schronów - jako pierwszy może być zburzony schron z po Bobrowniki.

Bez wątpienia jest to ciekawy pomysł, a coś takiego jak wydania tematyczne od dawna chodziło nam po głowie. W tym jednak momencie, gdy nasze wydawnictwo jest na starcie, skupiamy się na tym, aby przy przygotowywać bieżące numery - najbliższy pierwszy, w pierwszym kwartale 2012. Tym niemniej warto zachęcać Autora, aby tworzył kolejne opracowania o polskich pancerzach, bo jest to niewątpliwie temat, w którym wiele można jeszcze napisać :)
Opracowania o zniszczonym schronie w Bobrownikach raczej będzie można spodziewać się w formie krótkiego artykułu. Będziemy dązyć do tego, aby każda inwentaryzacja grupy Cztery Historie pojawiała się prędzej czy później w takiej formie.

jaro 79 - Sob 10 Gru, 2011 20:10

Pytanko czy istnieje opcja prenumeraty?
darecki - Czw 15 Gru, 2011 19:32

Prenumeraty póki co nie ma, ale w przypadku pierwszego numeru będzie istniała możliwość przedpłaty. Będzie to o tyle wygodne, i dla Czytelników i dla nas, że znając liczbę zamówień lepiej oszacujemy nakład i hurtem wyślemy większą liczbę egzemplarzy.

Przygotowania do "jedynki" trwają... Wstępny termin druku to początek końca I kwartału :) Jak zwykle sporo źródeł - w tym 2-3 dotyczące niemieckiej fortyfikacji z okresu 1930-1944. Troszkę o artylerii, schronach doby PRLu, o badaniach grupy 4H i wiele innych.. Ruszamy też z nowym działem... Wicie rozumicie, wszystkiego zdradzić nie mogę ;)

Czym prędzej przekażecie swoje uwagi, tym większe prawdopodobieństwo wzięcia ich pod uwagę przed wysłaniem materiału do drukarni :)

jaro 79 - Czw 15 Gru, 2011 19:35

Termin przedpłaty oczywiście podasz w odpowiednim czasie?
darecki - Czw 15 Gru, 2011 19:46

Myślę, że będzie to w momencie rozpoczęcia druku, czyli ok. dwa tygodnie przed rozpoczęciem wysyłki. Inaczej mówiąc pierwsza połowa marca.

Tutaj od razu apel do naszych Czytelników: jeśli znacie miejsca/księgarnie w Waszych okolicach, w których mogłoby znaleźć się nasze czasopismo - dajcie proszę znać. Zebranie takich punktów również pozwoli nam lepiej oszacować nakład oraz rozwinąć lokalną współpracę :oops: