Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

Kącik foto - nasze wspaniałe cyfrówki

darecki - Sob Paź 08, 2005 8:19 pm
Temat postu: nasze wspaniałe cyfrówki
witam

taki luźny wątek gdzie można wrzucać jakieś fajne wyfocinki i uwagi o robieniu zdjęć. może kiedyś powstanie kącik foto? :lol:

a tutaj zachód słońca uwieczniony z fortu Bodzów w 08.10.2005...

co jest zle w tej wyfocince oprócz przeswietlonego słońca?

pozdr

Darula - Sob Paź 08, 2005 8:43 pm

Przysłona na maxa, każdy tak potrafi. Ale popaprałeś słoneczko :evil: :mrgreen:

Ale sie uczepiłem, eh :oops:

grzeslaw - Sob Paź 08, 2005 8:45 pm

Przeciez to słońce nie jest chyba takie złe?? :|
Podawajmy jeszcze parametry ekspozycji. :roll:

darecki - Sob Paź 08, 2005 8:47 pm

fotka powyzej byla robiona na przesłonie 3,2, czas 1/1000, ekspozycja -50%

eee, no niestety... wciąż aparacik jest dla mnie zagadką :)
ale zgodnie z Twoją radą w Zabrzu namieszałem z bracketingiem i wyszło w miare (bez filtra polar)...

http://www.rawelin.com/forum/viewtopic.php?t=300

pozdr

Darula - Sob Paź 08, 2005 8:53 pm

Fotki zrobione z mojego dachu 01.01.2005 - ładne co :wink:
foto:01-07
Image
Exposure time 1/30 s
F-number 3
Exposure program Shutter priority
ISO speed ratings 124
Date/time original 2005:01:01 00:04:20
Date/time digitized 2005:01:01 00:04:20
Component config YCbCr
Shutter speed value 0.033258 s
Aperture value 3.17969
Brightness value -3.61328
Exposure bias value 0
Subject distance 13.1 m
Metering mode Center Weighted Average
Light source Other
Flash Flash fired, strobe detected. [on]
Focal length 23.8 mm
Colorspace sRGB
Pixel X dimension 848
Pixel Y dimension 1136
Flash energy 1000
Custom Rendered Normal process
Exposure mode Manual exposure
White balance Auto white balance
Scene capture type Standard
Gain control High gain up
Contrast Normal
Saturation Normal
Sharpness Normal

fot:01-06
Image
Exposure time 1/30 s
F-number 3
Exposure program Shutter priority
ISO speed ratings 200
Date/time original 2005:01:01 00:05:44
Date/time digitized 2005:01:01 00:05:44
Component config YCbCr
Aperture value 3.1875
Brightness value -3.00391
Exposure bias value 0
Subject distance 7.44 m
Light source Other
Flash Flash fired, strobe not detected. [on]
Focal length 27.9 mm
Colorspace sRGB
Pixel X dimension 848
Pixel Y dimension 1136
Flash energy 1000
White balance Auto white balance
Scene capture type Standard
Gain control High gain up
Contrast Normal
Saturation Normal
Sharpness Normal

Co by to nie znaczyło :roll:

darecki - Sob Paź 08, 2005 8:54 pm

oczywiście ze statywu? jakie parametry?
Landminer - Sob Paź 08, 2005 8:55 pm

w d... sie poprzewracało! zdjątko ładniutkie - jakbyś nie prześwietlił słońca to z reszty by ci murzyn został - nie ma złotego środka...
...chyba że filtr szary punktowy... :lol:

Darula - Sob Paź 08, 2005 8:56 pm

Z jakiego statywu - tylko z ręki - parametry za chwilkę.
darecki - Sob Paź 08, 2005 8:58 pm

dzieki Grześ 8)
sztuka zrobic dobra wyfocine a fakt faktem ten zelmerek Daruli to chyba sam foty robi bo ja już nie wiem...

spójrzcie na te foteczki z Zabrza co dałem link, szczególnie tą pierwszą i ostatnią. Słońce było tak mocne, że dopiero bawiąc się parametrami pomiaru oświetlenia doszedłem do jakiego takiego efektu.
zdjątka są zrobione na podbiciu kolorów fudzika czyli "chrome". kolory są dostosowane do odcieni ryżu i pędów bambusa. czekam na wersję "manga", tylko jak takim bunkry robić?? :lol:

Darula - Sob Paź 08, 2005 9:10 pm

Jeszcze taki zachód słońca :shock:
grzeslaw - Sob Paź 08, 2005 9:12 pm

ISO speed ratings 124
Date/time original 2005:01:01 00:04:20
Date/time digitized 2005:01:01 00:04:20
Component config YCbCr
Aperture value 3.17969
Brightness value -3.61328
Exposure bias value 0
Subject distance 13.1 m
Light source Other
Flash Flash fired, strobe detected. [on]
Focal length 23.8 mm
Colorspace sRGB
Pixel X dimension 848
Pixel Y dimension 1136
Flash energy 1000

itp............ :mrgreen:

Daruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

litości

Troszkę skromniej :mrgreen:

Darula - Sob Paź 08, 2005 9:13 pm

Czasami cierpliwość sie opłaci 8)
Darula - Sob Paź 08, 2005 9:15 pm

No i przyroda taka piekna :roll:
Darula - Sob Paź 08, 2005 9:45 pm

Kawerna w zimie:
darecki - Sob Paź 08, 2005 9:45 pm

Darula, powiedz czy te ptaszyska i ta niby-szyszka to na jednym drzewie? nie polepiłeś się żwyicą?? :lol:

ooo! jakie piękne falliczne kształty :mrgreen: :mrgreen: :!: :!:

Darula - Sob Paź 08, 2005 9:46 pm

Jak zima to tez i lato pięknie wychodzi na zdjeciach:
Darula - Sob Paź 08, 2005 9:47 pm

Troche militarnej techniki:
Darula - Sob Paź 08, 2005 9:49 pm

Bawiące sie dzieci w wojne... Znaczy syn :twisted:
Darula - Sob Paź 08, 2005 9:50 pm

Dobra,dobra juz ostatnie - troche przerobione... Poznajecie tego człowieka :mrgreen: :roll:
darecki - Sob Paź 08, 2005 10:00 pm

Stachurski!!!!! Mogę autograf? Ania. lat 16 :mrgreen: :mrgreen:

widzę Darulka że czekałeś na ten temat żeby zasypać nas wyfocinami 8)

temat powinien sie nazywac "wspaniała cyfrówka Daruli" :lol: :lol:

a gdzie nasz badacz elewacji ze swoimi wyfocinami????

Landminer - Nie Paź 09, 2005 10:49 am

Kruca bomba coś mam problemy od wczoraj z ładowaniem strony - jakiś błąd php wywala - ale to chyba wina serwera...
Dziś jest w miarę ok więc troszkę późno ale wrzucam to co miałem wczoraj wrzucić na temat zdjątka zachodu i zdjątek fajerwerków:

To nie zelmerek Daruli robi sam fotki tylko bajer tkwi w jasności (temperaturze) światła - słońce ma ileś tam milionów większą niż fajerwerki...ty robiłeś na 1/1000 sek a Darula na 1/30 - jakby zrobił na 1/1000 to by mu wyszła zabawa murzynów w nocy w kawernach i bez latarek ...wot i cała filozofia :D

Landminer - Nie Paź 09, 2005 11:03 am

a żeby Daruli smutno nie było to to też mam szyszkę :D i inne popierdółki w ramach poznawania fujika
darecki - Nie Paź 09, 2005 11:10 am

starcie fujik kontra reszta swiata :twisted:
swierszczyk!

darecki - Nie Paź 09, 2005 11:27 am

Bielany - zoom z reki z fortu w Bodzowie...
darecki - Nie Paź 09, 2005 11:30 am

coś co w Bodzowie powinna wyciąć fundacja wiadomo która..
widok w stronę Ruczaju - zoom z ręki 8)

darecki - Nie Paź 09, 2005 11:37 am

Zameczek Hajnricha Hymlera.. w Przegorzałach.
Landminer - Nie Paź 09, 2005 11:42 am

A tu fotka zrobiona przez szybę Hartowego busa rżnącego autostradą 150 km/h...

Software : Digital Camera FinePix S5500 Ver1.00
DateTime : 2005:09:23 14:30:50
ShutterSpeedValue : 1/576Sec
ApertureValue : F6,3
BrightnessValue : EV9,2
ExposureBiasValue : EV0,3
MaxApertureValue : F2,8
FocalLength : 57,00(mm)
WhiteBalance : Manual
Sharpness : Normal
Quality mode : FINE
Sharpness : NORMAL
White Balance : Manual
Color : NORMAL

FUJI TEAM

darecki - Nie Paź 09, 2005 12:18 pm

tez mi sie podoba ten wiatraczek, ale niestety jak sie prowadzi to trudniej zrobic fotke:)
szkoda ze takie fajne widoki zaslaniaja takie pokraczne ekrany przy a4..

pozdr

Landminer - Nie Paź 09, 2005 12:20 pm

i portrecik w trybie BW...

FUJI TEAM

Landminer - Nie Paź 09, 2005 12:41 pm

i widoczki wakacyjne...

FUJI TEAM

marooda - Nie Paź 09, 2005 2:38 pm

Panowie! Pogielo Was?
Nie obrazajcie sie! :mrgreen: Ale... Wasze zdjecia, owszem ladne, ale przypominaja tylko demowki do programow graficznych, drukarek, reklamowek aparatow, etc... :roll: Widze, ze wpadliscie w kanal jakiejs (tak, tak :? ) taniej estetyki... :evil: Bez urazy, ale moge Was kiedys zaprosic na pokaz starych slajdow (takie cus, co sie wyswietlalo na sciane :mrgreen: ) - na pewno Wam sie spodoba, bo podobne klimaty, kolorki i tematy... Tylko, ze ja wtedy mialem nawet mniej lat niz kolega K. :wink: :twisted:
Oprocz tego, co te wszystkie chmurki, rybki i... inne... maja wspolnego z tematyka strony :?:
To tyle, pozwolilem sobie, prawem Marudy, troche pogledzic. :wink: :mrgreen:

PS
OLYMPUS TEAM is the BEST!
Grzeslaw, no nie?! :mrgreen:

darecki - Nie Paź 09, 2005 3:03 pm

Marudo, ciągle slyszymy o Twoich fotkach strzałeczek, o fantastycznych wyfocinach... tylko że, bez urazy, konkrety za tym nie przemawiają :twisted: :twisted: :twisted:

Pokaz więc swoje "dzieła sztuki" o ile nie są tajne oczywiście??? :roll: :roll:

a temat jest odpowiedni i mozna wrzucac wyfociny jakie sie chce i basta! :!:

pozdr :mrgreen:

Landminer - Nie Paź 09, 2005 4:04 pm

Maruda - na drzewo!
Po pierwsze to każdy robi zdjęcia jakie mu się podobają, po drugie od zamazanych strzałeczek na tynku to można już pierdolca dostać, po trzecie post dotyczy raczej możliwości aparatu i tego żeby inni mogli nad tym podyskutować - co dobre a co złe - bo człowiek się całe życie uczy. Poza tym co złego jest w zdjęciu kwiatów czy szyszki? Mnie się tam kwiatki i fajerwerki Daruli podobają, tak samo jak chwasty i koniki Korbola! A na jednym ze zdjęć z Torunia masz jak byk fortyfikacje czyli wszystko w temacie :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Landminer - Nie Paź 09, 2005 4:11 pm

Notabene to na zdjątku z autka Harta to nie jest wiatrak tylko jak mnie poinformowano jedna z dwóch wież strażnic jakie są przy autostradzie jak się jedzie do Wrocławia.
darecki - Nie Paź 09, 2005 4:20 pm

na drzewo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ciekawe info o tych wiezach! nie wiedzialem...

darecki - Nie Paź 09, 2005 4:36 pm

Dolina Będkowska...
Landminer - Nie Paź 09, 2005 4:40 pm

Jak się jedzie autostradą to są dwie - jedna po lewej a druga kawałek dalej po prawej stronie.

Tutej zdjątka tej po lewej:

grzeslaw - Nie Paź 09, 2005 7:22 pm

Ale o so tutaj chodzi? :shock: :? :x

Miał być kącik foto, a wy jakieś badziewie fotki wież wstawiacie :evil: .

Dzielmy się doświadczeniami, a nie kłóćmy się PEACE :mrgreen: :mrgreen:
.
Maruda – Olympus Team :D

darecki - Nie Paź 09, 2005 7:49 pm

Olympus - przechodzą mnie ciarki,
nigdy nie lubiłem odkurzaczy tej marki... :lol: :lol: :lol:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kto jest przeciw aby otworzyć nowy dział: KąCiK fOtO? :?: :?:

darecki - Nie Paź 09, 2005 9:29 pm

no! dział założony i mozna tutaj dyskutowac o fotografii.. a tak wracajc do tematu. to jednak umiejętnośc umiejętnościa, fotoszpej tez robi swoje, ale ze złego zdjęcia dobrego się nie zrobi, nie ma cudów..
kiedyś zastanawiałem się nad kupnem modelu HP o jeden wyzszego niż ma Darulka - HP 945...
teraz zastanawiam się nad tym czy to nie byłby lepszy wybór?
Fuji co prawda jest świetnym aparatem, ale matryca dość mocno szumi a i paleta kolorów i balans bieli nie stoją na zbyt wysokim poziomie.
Na pewno to nie jest aparat dla kogoś kto chce zrobić szybko dobre zdjęcie. oj nie bardzo...

Darulka, zachód słońca jest prześliczny!!!

pozdr

Darula - Pon Paź 10, 2005 8:16 am

Dzięki Korbolu za pochwały moje zachodu słońca. To nie była łatwa sprawa - zrobiłem 15 ujęć i to okazało sie najlepsze, wiec sie chwale :roll:

Czytam między wierszami, że nie jestes zadowolony z Fujka, no cóz jak każdy aparat wymaga cierpliwości, trochę wiedzy i duzo, duzo cwiczeń. Staraj sie, a bedziesz najlepszy :D Proponowałe HP945 to nie słuchałeś...
Shiman zna moje zdjecia i uwierzył w ten aparat. Nabył drogą kupna HP945, który jest wyższą (czy lepszą - zobaczymy) wersją mojego starego, poczciwego HP845. HPeki maja dobra matrycę, zoooooma super, fotki - ciepłe kolory. Troche sie gubią przy słabym oświetleniu, a w słoneczne dni podbijanie kolorków czasami staje sie nieznośne - piszę tu o ustawieniu auto. Dla bardziej zaawansowanych mozna nim troche poszaleć w ustawieniach - efekty znacie (patrz moje foto). Przez prawie trzy lata zrobiłem mim ponad 20000 fotek i niewiele z nich trafiło do kosza. Jestem bardzo z niego zadowolony (znaczy byłem, bo jak wiecie wylądował na kamieniach w kawernie). Spotkałem sie z opinią, że są bardzo awaryjne, ja nie moge nic złego na ten temat powiedzieć. No czasami sie zawieszał, ale to wina racze błędu w oprogramowaniu. Wystarczyło wyciągnąć baterie... i znów działeł, i robił super zdjęcia. Ale czas juz na lustrzaneke 8)

Jeżeli pozwolisz Shiman to zaprezentuję twoje jeszcze ciepłe fotki z Roztocza wykonane przez HP945 - oczywiście wschód i zachód słońca, troche żołtych liści i szunobusik (Korbolu juz za 2 tygodnie bedziemy tam...)

zd.hp945-1
Camera
Make Hewlett-Packard
Model HP PhotoSmart C945 (V01.74)
Resolution unit 2
Datetime 2005:09:30 07:05:00
YCbCr positioning centered
Exposure time 1/145 s
F-number 4
Exposure program Landscape mode
ISO speed ratings 100

zd.hp945-2
Camera
Make Hewlett-Packard
Resolution unit 2
Datetime 2005:09:29 18:25:22
Exposure time 1/552 s
F-number 3
ISO speed ratings 100

zd.hp945-3
Camera
Make Hewlett-Packard
Resolution unit 2
Datetime 2005:10:01 14:39:10
Exposure time 1/127 s
F-number 2.9
ISO speed ratings 100

zd.hp945-4
Camera
Make Hewlett-Packard
Resolution unit 2
Datetime 2005:09:30 17:21:48
Exposure time 1/11 s
F-number 2.8
ISO speed ratings 100

darecki - Pon Paź 10, 2005 9:04 am

temat rzeka.. czy HP945 i czy Fuji S5500?

widzę efekty wyfocenia obu aparatów i naprawdę wiele zależy od fotograującego. dla osoby takiej jak ja czyli amatora z dobrym sprzetem w rece efekt w przypadku obu aparatow bylby raczej podobny...
po krótce postaram sie przedstawić moją opinię o S5500 co mam nadzieje kolega Landminer uzupełni bądź ją zaneguje, wszak aparaty mamy takie same w końcu i kupione nawet w jednym sklepie :)

ewidentne wady:

1. tryb auto - w moim przypadku nie nadaje sie do niczego, przede wszystkim z racji tego ze ma skopane ustawianie balansu bieli. efekt jest taki ze uzyskuje fioletowy beton i fioletowe liscie. w przypadku robienia zdjec w lesie i fortyfikacji gdy oswietlenie jest marne - czyli podstawowa funkcja w moim przypadku - fudzik jest do smietnika, nic mi po tym trybie. tylko tryb z preselekcja przeslony i recznie ustawionym balansem bieli daje dobry efekt. efekty widzicie w fotkach na forum...

2. mnogosc opcji - niby zaleta a niby wada, prawdopodobnie z biegiem czasu dojde do wprawy, ale obecnie jest to klopot. tryb auto odpada wiec zostaje manualne ustawianie wszystkiego a co za tym idzie zajmuje to duzo czasu, bo jeden obiekt to minimum 6 ujec. strata czasu...

3. brak wyjscia na lampe blyskowa - o fakcie zorientowalem sie po zakupie aparatu. teraz zostaje tylko fotocela przy robieniu zdjec pod ziemia albo osobne oswiwtlenie. fotek jak Grzesłąw nie zrobie...

4. wyswietlacz - pokazuje kolory zdecydowanie ladniej niz zdjecie wyglada w rzeczywistosci... nie mialem pojecia o fioletowym kolorze, dopoki nie przegladnalem zdjec z MRU na komputerze. 50% zdjec poszlo do kosza...

5. matryca - w poprzedniku S5500 byla zdecydowanie lepsza matryca - HR. w tym modelu tego nie zrobiono dajac ja do aparatów z wyzszej polki. a matryca w S550 nie jest zbyt wysokich lotów, widać szumy i to bardzo nawet przy najnizszym iso - 64. pozostaje Paint Shop Pro i jego dobre filtry.

6. podbicie kolorków tryb CHROME - jak juz wielokrotnie pisałem tryb ten jest skalibrowany na pędy bambusa i ryż. wszystko inne wygląda badziewnie. m.in. fotki z zabrza byly robione w tym trybie: za duzo zoltego i czerwonego koloru. zieleń w japonii wygląda troszkę inaczej niż w europie - japończycy powinnni o tym pamiętać!

ewidentne zalety:

1. ogromna energooszczednosc - w teorii baterie wystarczaja na 3 godziny ciaglej pracy. w praktyce pracując na akumulatorach 2600mAh robie zdjęcia nie raz przez 2-3 dni. oczywiscie przy wlaczonym wyswietlaczu, bo nie ma mozliwosci calkowitego go wylacznia.

2. tulejka na filtry - filtr polar i uv to dla mnie standard, maja HP musialbym o tym zapomniec. a filtr polar bardzo sie przydaje...

3. solidnosc wykonania - tutaj olbrzymi plus! aparacik skladany w japonii, obudowa bardzo wygodna, aparacik lekki. jeszcze ani raz sie nie zawiesil. kilka razy upadl i jak na razie dziala bez zarzutu :) jak na razie zrobilem nim juz 6000 zdjeć...

jak jeszcze coś wymysle to dopisze. generalnie wiekszy zoom i tulejka przewazyly za kupnem fujika.
teraz jednak zdecydowalbym sie chyba na HP, przede wszystkim przetwornik lepszy bo kolorki ladniejsze, a zoom 10x i tak w praktyce bez statywu jest bezuzyteczny...

licze na komentarze, pozdr

Darula - Pon Paź 10, 2005 9:14 am

Do hp jest opcja dokupienia tulejki i juz mozna filtry ładowac jakie chcesz. :idea:
Ja tego nie zrobiłem i teraz mam za swoje :cry:

darecki - Pon Paź 10, 2005 9:16 am

tak, tylko że w moim jest to w komplecie, a do HP kosztuje pewnie 150 zlotych jak do innych aparatow - tak slyszalem...
Landminer - Pon Paź 10, 2005 10:10 am

Jest takie stare przysłowie - Złej baletnicy rąbek u spódnicy...

ad. 1 - tryb auto nie jest zły tylko trzeba pamiętać że jest on dostosowany do optymalnych warunków - bunkry i kazamty to nie są normalne warunki...na zlocie w bielsku robiłem głównie na auto bo nie znałem jeszcze aparatu i jakoś fotki mają przyzwoite realne kolory. Zdjęcia tu do obejrzenia: http://www.garrett.pl/hob...topic.php?t=203

ad. 2 - no bez przesady - opcji tyle co w większości aparatów.

ad. 3 - to jest ból choć fotocela jest niezłą opcją, dodam może jeszcze drugą wielką wadę - brak gniazda na wężyk spustowy, ale niemiaszki już wymyślili taką sprytną obejmę i trzeba czekać jak się na allegro pojawi.

ad. 4 - to fakt - wyświetlacz jest po prostu za mały na dobre odwzorowanie - ale za to nie żre baterii - coś za coś.

ad. 5 - nie tak dawno wszyscy się zachwycali matrycami 2 i 3 mega - ja nie narzekam - za dwa lata za te same pieniążki (czytaj raptem 1080 zł!) kupię sobię pewnie coś z o niebo lepszą matrycą i będzie miło. Nie dam kilku tysięcy za superhiperultra sprzęt bo poprostu on się za szybko starzeje.

ad. 6 - nie używam tego trybu i nigdy nie używałem tego typu filmów do starych aparatów.

Co do zalet się zgadzam w pełni.

Nie ma idealnych aparatów w tej klasie cenowej - na kupnie byłem przez 4 miesiące i codziennie grzebałem za informacjami - zasada była prosta - jakość za cenę - wybór padł na fuji i jestem z niego coraz bardziej zadowolony.

Generalnie zasada jest prosta - nie sztuka zrobić dobre zdjęcia aparatem za 30000 a potem je obrabiać przez dwa dni w fotoszpeju - sztuka fotografowania to zrobić poprawną fotkę każdym aparatem i jej nie poprawiać!

Korbolu - ćwicz, ćwicz, ćwicz i pamiętaj co Ci powiedziałem - nie narzekaj na aparat tylko go polub - odwdzięczy Ci się na pewno!

darecki - Pon Paź 10, 2005 11:59 am

Cytat:
Jest takie stare przysłowie - Złej baletnicy rąbek u spódnicy...

jest tez takie, ze jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma :mrgreen:

Cytat:
ad. 1 - tryb auto nie jest zły tylko trzeba pamiętać że jest on dostosowany do optymalnych warunków

las w porze popołudniowej z niedostateczną ilością światła to są normalne warunki rodem z rodzinnej wycieczki, a to że gdzieś tam miedzy drzewami pojawia się bunkier to nie powinno miec znaczenia że aparat głupieje i daje balans bieli nie taki jak potrzeba. drzewa to drzewa 8) zawsze sa zielone.. czy rano czy wieczorkiem...

Cytat:
ad. 2 - no bez przesady - opcji tyle co w większości aparatów.

ma wiecej niz aparat Daruli a jak na razie mimo tych licznych mozliwosci do fotek nam daleko...
pamietaj ze to jest porównanie możliwości aparatów, czynnik ludzki też jest ważny, ale aparat zawsze robi swoje. najlepiej byloby zrobic test porownawczy, rozne aparaty - ten sam obiekt - identyczne ustawienia.. :shock:

Cytat:
ad. 3 - to jest ból choć fotocela jest niezłą opcją, dodam może jeszcze drugą wielką wadę - brak gniazda na wężyk spustowy, ale niemiaszki już wymyślili taką sprytną obejmę i trzeba czekać jak się na allegro pojawi.

czekam na to cudo!!

Cytat:
ad. 6 - nie używam tego trybu i nigdy nie używałem tego typu filmów do starych aparatów.

w takim razie do czego sie go uzywa?? po czorta mi on??

Cytat:

Korbolu - ćwicz, ćwicz, ćwicz i pamiętaj co Ci powiedziałem - nie narzekaj na aparat tylko go polub - odwdzięczy Ci się na pewno!

nie chce go lubić, bo jak mi spadnie na kamyczek jak Daruli albo wpadne z nim jak Grzesław do studni to bedzie mi smutno. to jest przedmiot - rzecz martwa. ma robić foty i ma sie nie psuć :mrgreen: :mrgreen:

pytanie na koniec: czym wyciągacie exif z fotek?? :roll:

i jeszcze jedna wada fujika: opcja sharpness - high, nie za bardzo wiem do czego słuzy bo niezle psuje zdjecie miast poprawiac. nie daj boze robic nia jakis budynek albo cos o ostrych konturach.
wychodzi piekna obwodka, moze to jest aparat do robiena zdjec aury? przedstawie go na targach niezwykłości :mrgreen: :mrgreen:
wstawione tutaj zdjecie z doliny bedkowskiej bylo robione w tym trybie i troche musialem powalczy fotoszpejem zeby to usunac :|

Landminer - Pon Paź 10, 2005 12:25 pm

ech szkoda gadać - jak nie superhiperultra zawodowcy co wybrzydzają na wszystko, to malkontenci co cudze chwalą... czy jest tu ktoś normalny???
Swoją drogą to byłem na World Press Foto i jakoś ani powalających zdjęć, ani tym bardziej niektórych wybrzydzających nazwisk... :evil: wojna...bieda..polityka...i nuda

PS - Drogi Korbolu - zastosuj opcję wyostrzania do macro nieruchomych przedmiotów odpowiednio oświetlonych to zrozumiesz - ja na niej nie focę bo wyostrzenie denek łusek to sobie dopasowuję w fotoszpeju :D

A jeśli chodzi o bunkry w lesie to niestety - ratują cię tylko fotki cz-b jeśli chcesz je wyciągnąć, albo siedzenie przed bunkrem przez cały dzień i czekanie na sprzyjające warunki... - ale to moje osobiste zdanie.

I skasuj moje fotki z forum bo zaczyna mnie to nudzić i wk...! Wrzucajcie sobie do usr... kolejne superhiperultra foty kolejnych elewacji z zamazanymi strzałkami i prowadźcie dyskusje o wyższości swiąt wielkiej nocy nad świętami bożego narodzenia beze mnie!

darecki - Pon Paź 10, 2005 12:32 pm

mamy drugiego Maruuude!! na drzewo!!! :mrgreen: :mrgreen:

po to jest ten dzial :) zauwazam braki iniedociagniecia w aparacie to o nich mowie, bo sa rzeczy ktore mnie denerwuja :twisted:

nie naleze do tych, ktorzy jak kupia aparat to wychwalaja go pod niebiosa ze jest najlepszy na swiecie!
Fujik nie jest najlepszy i czasami dobrym albo zlym oswietleniem nie da sie wytlumaczyc calosci...
tryb auto jest beznadziejny, zawiodl mnie w terenie i polowa zdjec poszla do kosza. nie jest to normalne jak za aparat wywalam tyle kasy ze wyswietlacz pokazuje cos innego a aparat robi cos innego...

tyle...

obraził się że najeżdzam na jego cyfraka ze nie jest doskonały :lol:

konkrety Panowie! ja dałem konkrety!

pozdr

Landminer - Pon Paź 10, 2005 1:08 pm

Nie marudę i nie wychwalam swojego aparatu - twierdzę że był wart tych pieniędzy. A poza tym to nie biadolę tylko zwyczajnie się go uczę i mam coraz lepsze efekty. I tyle!
A ty Korbolu nie zauważasz niedociągnięć tylko ewidentnie biadolisz i utyskujesz - a sprawa jest prosta - opyl sprzęt za ile go kupiłeś (a na pewno pójdzie w tej cenie) i kup sobie inny - choćby olimpusa, a ja poczekam jak zaczniesz narzekać na tamtego :D

Darula - Pon Paź 10, 2005 4:35 pm

No fakt, nie sprzęt robi zdjęcia tylko fotografik. Trzeba duzo czasu poświęcić na "badanie"aparatu i jego możliwości. A co do cen sprzętu to niewiem czy mam płakać czy sie cieszyć. Za swój dałem kuuuuuuupe kasy, naprawde dużo, a teraz aparacik warty jest (nowy) góra 400zł :? . Technika idzie tak szybko naprzód - dwa lata temu nikomu sie nie sniło, że za ok.1200zł mozna mieć taki sprzęt, :shock: z taka gamą funkcji i bajerów.
Nie ma co narzekać tylko robić zdjecia w róznych warunkach, oświetleniu itp. Ale przy tym mysleć :roll: , a bedzie coraz lepiej.
Jeszcze do narzekania - wystarczy wejść na jakiekolwiek forum foto, tam to ludzie narzekają na aparaty. Jak tak czytam to stwierdzam, że wszystkie marki są do du..y. :cry:

I jak tu kupić nowy aparat :? Może ktoś coś poradzi jaki :?: Za punkt wyjściowy stawiam Canona 350D :idea:

Pozdrawiam Maroode i jego znajomego od C. :mrgreen: Czekam............

darecki - Pon Paź 10, 2005 6:19 pm

nie wiem, chyba ladne zdjatko?

ISO 64
przesłona 5,6
czas nasweitlania 1/50
czas migawki 1/52s
rozdzielczosc 2272x1704 72dpi
tryb odmierzania sredni
zdjecie zrobione na preselekcji przeslony
dlugosc ogniskowej 6mm
kolory CHROME

Darula - Pon Paź 10, 2005 8:40 pm

Noooooooooo, ładne :P
Podaj szczegóły - hm, takie przymglone niebo :D Super.

darecki - Pon Paź 10, 2005 8:44 pm

hmm no kruca pytale jak exifa wyciagac::!!: :)

góra ładna tylko dół ciemnawy. juz bylo kolo 18 wiec ciemno, sloneczko zachodzilo...
oczywiscie fotka poprawiona fotoszpejem - rozjasniona :)

pozdr

Landminer - Wto Paź 11, 2005 6:54 am

A choćby darmowym programikiem Exif Reader - tylko wyciągaj exifa przed obróbką w fotoszpeju bo potem dostaniesz coś takiego:

Filename : 03.jpg
JFIF_APP14 : Photoshop 3.0
JFIF_APP2 : ICC Profile (offset:6183 size:3151bytes)
Comment : File written by Adobe Photoshop¨ 5.0
JFIF_APP15 : Adobe
AdobeResource
DisplayInfo : 16Byte
GlobalAngle : 4Byte
PrintFlags : 8Byte
CopyrightFlag : 2Byte
Print flags : 10Byte
Color halftoning information : 72Byte
Color transfer functions : 112Byte
Grid and Guides information : 16Byte
Document specific IDs : 4Byte
ThumbnailResource : JPEG Format (Offset:430Size:5746)
Thumbnail Type : JPEG
Thumnail Width : 112
Thumbnail Height : 84
JPEG quality : 00010100

:D

darecki - Wto Paź 11, 2005 7:11 am

Darulko oczywiscie jak chcesz to mozesz sobie ta wyfocinke wrzucic na stronke :mrgreen: :mrgreen:
Darula - Wto Paź 11, 2005 7:12 am

Jest na to prosty sposób :roll:
- kursor na plik - prawym klik - własciwości klik - zakładka podsumowanie - zaawansowane klik :roll:

No i mamy np.

darecki - Wto Paź 11, 2005 7:16 am

dobra, tylko jak z tych własciwosci to skopiowac bo u mnie to ciezko idzie...
Darula - Wto Paź 11, 2005 7:31 am

Przepisać, przepisać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sposób 2.
Przeglądarka ACDS ->kursor na plik - prawym klik- properties klik - zakładka metadata - tu pokażą sie dane o pliku - prawym klik - copy all klik -> no i masz skopiowane -> teraz wklejaj na forum :roll:

darecki - Sob Paź 15, 2005 8:33 pm

ksienżydz...
WERTTREW - Pon Paź 17, 2005 9:28 am

No dobra, w takim razie kilka moich fotek, kompletnie nie w klimacie tego forum :D

Jeżeli coś nie gra to sorry, ale zdjęcia przerzuciłem "na żywca" bez prostowania kadrów, wyostrzeń etc.
Na przyszłość się poprawię ...

Darula - Pon Paź 17, 2005 9:29 am

No to sie teraz przyznaj jakim sprzetem te foty strzeliłeś :shock:
WERTTREW - Pon Paź 17, 2005 9:36 am

Darula napisał/a:
No to sie teraz przyznaj jakim sprzetem te foty strzeliłeś :shock:

O, przepraszam zapomniałem napisać. To oczywiście Sony CyberShot DSC-P52 :D

grzeslaw - Pon Paź 17, 2005 7:57 pm

Parę fotek z cyklu „Czy Przetrwamy?” :cry:
Darula - Pon Paź 17, 2005 8:57 pm

Grzeslawie, jak zwykle rewelacyjne kominowe foty. Damy rade, nie takie dymy sie robiło :shock: :mrgreen: :lol:
WERTTREW - Wto Paź 18, 2005 7:55 am

Fajne, aż się chce wziąć głąboki oddech, pełną piersią :wink:

Wsadzam kilka kolejnych moich, trochę innych w klimacie, ale mam nadzieję, że się nie pogryzą! :D

grzeslaw - Wto Paź 18, 2005 3:05 pm

Panowie, musicie się bardziej postarać :mrgreen: :mrgreen: .
Zdjęcia mojej córki. Lat 6.5. :lol:

grzeslaw - Wto Paź 18, 2005 3:43 pm

Oto autorka "Mysza" i jej F-90ątka :D
Darula - Wto Paź 18, 2005 7:19 pm

Sliczności dźwiga niezłe sprzęcicho :shock:
darecki - Wto Paź 18, 2005 7:34 pm

ciągle jakieś kwaitki i inne bzdety :mrgreen:
macie tutaj prawdziwa architekture :twisted:
wszyscy wiedzą że Wawel to niemiecki zamek był.
hajli hajlo brakuje tylko takego jednego chłopca w mundurze ss... moze kiedys :twisted:

grzeslaw - Wto Paź 18, 2005 9:34 pm

Sory, ale Wawel nigdy nie był niemieckim zamkiem. Tylko tak im się to wydawało, jak zresztą wiele innych rzeczy :mrgreen: .
darecki - Wto Paź 18, 2005 9:44 pm

ej Grzeslax nie bądź egosita! masz już swój tunel to zostaw Burg w spokoju, ok? 8)
grzeslaw - Wto Paź 18, 2005 10:00 pm

O.K. zostawię Wawelburg w spokoju. :mrgreen:
WERTTREW - Sro Paź 19, 2005 7:32 am

Coś tu, Panowie, bałagan sie robi z tymi fotami, bez ładu i składu, jakoś tak ... :?
Żeby domieszać do końca jeszcze kilka moich wypocin ... :twisted:

Darula - Sro Paź 19, 2005 12:49 pm

Korbolu Wawel jest piękny, ale co robia te szumy na zdjęciu, a po lewej stronie u dołu jakieś fioletowe plamy???!!! Cos dzieje sie z matrycą, czy grzebałeś przy zdjęciu???
darecki - Sro Paź 19, 2005 2:16 pm

niestety ku mojemu zdziwieniu zaraz przed zrobieniem fotki wyskoczylo slonce zza chmur. bylo tak ostre ze nawet kompensacja ekspozycji i filterek polar nie pomogl. powychodzily takie cienie ze musialem focinke podkrecic-kolorki sie ciut rozjechaly ale i tak ladne jest... no i poza tym zrobilem niechcacy na iso 200 wiec dlatego te szumy (przeswietlenie tez z tego wyniknelo) ale to juz sie po fakcie zorientowalem..

pozdr

grzeslaw - Sro Paź 19, 2005 3:03 pm

Ej panowie, grzebanie w fotoszpeju to nie sportowo :twisted: .
Generalnie chodzi o to, żeby zrobić zdjęcie tak, aby nie trzeba było przy nim potem grzebać :mrgreen: .

darecki - Sro Paź 19, 2005 7:30 pm

eee to jest foto cyfrowe wiec nawet trzeba grzebac fotoszpejem...
grzeslaw - Sro Paź 19, 2005 9:38 pm

W takim układzie nie nauczysz się robić zdjęć, skoro od razu zakładasz że będziesz je poprawiał :wink: .
darecki - Sro Paź 19, 2005 9:47 pm

nauczylem sie Grzeslawie jednego! ze jak Darula mowi zeby kupic HP to trzeba kupic HP. teraz sam sobie odpowiedz czemu uzywam fotoszpeja?
podpowiem: w fujiku matryca szumi i rypie kolory!

grzeslaw - Sro Paź 19, 2005 10:31 pm

Cierpliwości, nauczysz się. A szumy, może to jakaś usterka? Może warto dać go fachowcowi do przeglądu.
,

darecki - Nie Sty 29, 2006 9:28 am

do fachowca niestety nie trafil i dalej robie foty..

Fuji S5500 + filtr polar. szkoda ze w exifie nie podaje temp. bo bylo -22 st C. Fujik obrosl szronem ale nic mu nie bylo, gorzej z moimi rekami..

pozdr

Max - Wto Maj 02, 2006 1:21 am

Drogi Korbolu, masz coś jeszcze. W WTF by powiedzieli, ze marnujesz sie na tych stronach. Zupełnie nie rozumiem, dalaczego tak mało fotografi jest prezentowanych , skoro tylu uczestników forum reprezentuje wysoki poziom w tej branży (Bereich). U nas tacy sa rozchwytywni i wcale dobrze zarabiają.

Panowie wiecej odwagi. Za dużo krytycyzmu do własnej ciężkiej pracy.
Max

grzeslaw - Sob Maj 13, 2006 6:07 pm

Polecam autorską stronkę mojego braciszka. Co prawda nie ma tam betonu, ale jest na czym oko zawiesić.
http://www.robertwierzbicki.republika.pl/

Pozdro Grzeslaw "DeZoo" :mrgreen:

Franz Aufmann - Sro Maj 24, 2006 10:58 pm

Jesteście szaleni,.. pierwsze zdjęcie zrobiłem DRUCHEM. Druch, czy wiecie co to jest? Chyba musicie poszukać w encyklopedii lub zapytać pra-pradziadka.
Auf...

marooda - Czw Maj 25, 2006 10:19 am

Ja tez Druhem. Mam go do dzis! A nawet mam troche tamtych zdjec. :mrgreen:
darecki - Nie Lip 30, 2006 12:35 pm

Druh druhem. Pomorska ważka na Wale Pomorskim...
krakał - Nie Lip 30, 2006 9:35 pm

Rewelka !!!!! Gratulacje Korbolu
darecki - Nie Lip 30, 2006 9:43 pm

Dziekuje :grin:
Franz Aufmann - Pon Lip 31, 2006 6:50 pm

Nie dziękuj, zapracowałeś... Druchem tak by nie wyszło.....
Auf...

Helmut - Pon Lip 31, 2006 7:36 pm

Mi prosze podziekować też :mrgreen: ja byłem inspiratorem tego zdjęcia, bo korbol był zamulony konserwami rybnymi z Lidla...!! :razz: :razz: Starał sie, 5 minut walczył ze sprzętem...
darecki - Pon Lip 31, 2006 8:16 pm

Ten gad jakoś dziwnie okiem zipie :roll: Tego typu zwierzątka z daleka wyglądają sympatyczniej :lol:
Raduje się moją ważką póki mogę bo jak wróci Darula to wrzuci jakieś megafoty zrobione swoją fotopukawką że aż wszystkim oko zbieleje. Tak to zawsze jest z moim fudżikiem i wyfocinami :cool:

pozdrawiam

grzeslaw - Wto Sie 01, 2006 3:18 pm

Nie przejmuj się. Istotne jest aby cieszyć sie z własnych osiągnięć.
Ten owadzik to jeszcze zył, czy moze już..... :mrgreen:
Pozdro Grzesław "DeZoo" :mrgreen:

Darula - Wto Sie 01, 2006 5:22 pm

Ale końcówka anteny wyszła super :mrgreen:

Fota ok :!: :!: :!:

darecki - Wto Sie 01, 2006 6:56 pm

Dziekuje Panowie za te pochwały :) jednak coraz czesciej mysle o zmianie aparatu, nie stac mnie na super wypasny wiec zastanawiam sie nad HP945.. Teraz żaluje zakupu Fuji, to nie był sprzet ktory potrzebuje..
elias - Pią Sie 04, 2006 1:13 pm

Dobra Panowie - pytanie ya sto punktow... Ktory aparat mam kupic Olympusa SP 350 czy Panasonica LZ 5. Podobnej klasy sprzet i cenowo takze w moim zasiegu, wiec czekam na opinie - najlepiej jescze dzis bo jutro musze sie zdecydowac. Z gory dzieki!!! Pozdo i gratuluje fotek!
marooda - Pią Sie 04, 2006 6:51 pm

Olympus Team rekomenduje... Olympusa. :mrgreen:
A powaznie, to nie znam Panasonikow, za to wiem co to jest Olympus, bo mam nawet takiego starego, analogowego. A moj, zupelnie juz zasluzony, cyfrowy olimpusowy kopakcik, od paru lat sprawuje sie jak najbardziej poprawnie. Oprocz tego, Olympus to firma, ktora od lat wielu produkuje sprzet foto, a Panasonic.... :?:
Wybor nalezy do Ciebie. :mrgreen:

PS
Korbol, owad jest suuuperrrrrrrr! :!:

darecki - Pią Sie 04, 2006 8:59 pm

Marudko, dziękuję za dobre słowo :) Widać Elias nie jest wyczulony na piękno owadów :lol:

Raczej nikt nie pomoże Ci w wybraniu takiego aparatu, bo mało kto się zna na idiotenpukawkach. Poszukaj w necie:
http://www.forum.fotoexpert.pl/topics1/6786.htm#
http://www.recenzje.net.p...-olympus_sp-350

Są odpowiednie fora gdzie można zadać takie pytania... Poszukaj :)
Fujikiem można zrobić fajne zdjęcie, ale trzeba pamiętać, że robi sie nim jak zwykła lustrzanką i trzeba się nieźle przyłożyć żeby wyszło coś fajnego. Ważek to zrobiłem chyba z 20 zanim złapałem ostrość jak nalezy, ale ja zdjęc nie umiem robić :/

jacekgliwice - Nie Wrz 03, 2006 7:51 am

kolega Korbol swoją fotką zamku Lipowiec zainspirowal mnie do pochwalenia się swoim przebogatym archiwum zdjęc zamkowych - mam ten zaszczyt, ze zwiedzilem wiekszosc tego typu obiektów w Polsce... Za jakosc nie krytykujcie bo zdaję sobi sprawę z neidoskonałości ale traktuję to amatorsko...

pierwsze fotki robione jeszcze małpą kodaka, Olsztyn już Fuji S5600:

[ Dodano: Nie Wrz 03, 2006 9:54 am ]
i trochę przyrody:

[ Dodano: Nie Wrz 03, 2006 10:03 am ]
nie moglem sie oprzec wrzuceniu fotki w stylu chyba znienawidzonym przez wszystkichm hehe
zachód slonca - sierpien 2006, łukęcin:

ale zeby bylo w klimacie bunkrowym:

darecki - Nie Wrz 03, 2006 12:21 pm

no bardzo ładne :) zamki to wdzieczny temat do fotografowania...
ta kopula jest naprawde fioletowa (trudno mi nazwac ten kolor)? ;)

pozdr

jacekgliwice - Nie Wrz 03, 2006 5:44 pm

dzieki za mile slowa

tak, ten kolor jest faktycznie taki - nie pytaj dlaczego..nie mam pojęcia
byc moze to efekty czyjejs radosnej twórczosci - nie mam pojecia
BTW jest to kopuła obiektu OWŚ w Tąpkowicach

darecki - Nie Lis 05, 2006 12:22 pm

Panowie nie wiem czy zdajecie sobie sprawe iz jest no najbardziej poczytny temat na forum :)
Darula choć robi śliczne zdjęcia wcale nie ma ochoty cieszyć naszych oczu wyfocinami w tym temacie...
Wrzucam wiec jakies zdjecie zeby nie bylo ze temat umarł ;)
Elias i co z tym Twoim nowym olympusem? Pochwal sie jakie foty robi..

pozdr

abies - Nie Lis 05, 2006 2:09 pm

:)

[ Dodano: Nie Lis 05, 2006 2:25 pm ]
Przyrodnicze

darecki - Nie Lis 05, 2006 4:51 pm

troche historycznie...

biorac pod uwage jak fujik potrafizniszczyc nawet najladniejsze kolory, chyba zaczne robic zdjecia w odcieniach szarosci...

krakał - Wto Lis 07, 2006 11:39 pm

Hmm, widzę że lądują tu fotki niekoniecznie forteczne... No to para zdjęć lotniczych inaczej i cyfrowych inaczej :grin:
Waldek - Czw Lis 09, 2006 12:42 pm

Aparat Olympus C-450, padł dzień po gwarancji.
Aparat olympus FE-115, narazie na gwarancji.

Scheik - Czw Lis 09, 2006 4:03 pm

A ja mam Zenita 12XP i też ładne zdjęcia robi :)
qrrr - Czw Lis 09, 2006 9:30 pm

to ja też kilka wstawię

Darula - Pią Lis 10, 2006 9:12 am

Piękne fotki mięciutkim Canonem!!!

Widzę, że forumowicz chętnie zamieszczaja swoje zdjęcia w tym temacie. Dlaczego nikt nie chce zamieścić zdjęć w konkursie foto naszego forum :oops: :???:

Waldek - Pią Lis 10, 2006 10:14 am

A jest cosik takiego, a podrugie to ja do fachowców, to jak (wół do karety).
Darula - Pią Lis 10, 2006 10:19 am

KONKURS FOTO - LATO 2006

Każdy może brać udział w konkursie - tu nie ma fachowców, tu są amatorzy :roll: inaczej :shock: :lol:

darecki - Nie Lis 12, 2006 5:14 pm

Chciałem to wrzucić na konkurs foto, ale przypomniałem sobie że można tylko fotki z lata :???:
Tak więc wrzucam tutaj...
Foto robiłem na R668, nowo odkrytym zresztą ;)

abies - Czw Lis 16, 2006 7:49 am

przyrodnicze c.d
Wojciech O. - Sob Lis 18, 2006 8:35 pm

A to i ja trochu fotek wrzuce:)

[ Dodano: Sob Lis 18, 2006 8:51 pm ]

Wykożystywanei moich fotek bez mojej wiedzy będzie karane ścięciem :twisted:

WERTTREW - Wto Gru 05, 2006 1:37 pm

Dawno nie byłem, a tu widzę zdjęcia jak bajka! :grin:
Wrzucę coś i ja, co prawda to pasuje do Lata 06, ale tam zapodam "lepsze", a w tym wątku troszkę mi czegoś brakuje ... :wink:
To może takie coś ...

darecki - Pon Lip 23, 2007 7:24 am

Krótka wycieczka do Bodzowa...
Wojciech O. - Pon Lip 23, 2007 7:36 pm

Taki komentarz odnośnie wcześniejszego zdjecia Korbola. I na końcu tęczy Korbol znalazł bunkier :mrgreen:
CoVoX - Wto Lip 24, 2007 1:23 pm

No Wojciechu jestem pod Wielkim Wrażeniem Twoich zdjęć!

Ten owad na liściu jest... niesamowity!

P.S.
Skończyłeś Wyższą Szkołę Fotografii ?!

darecki - Czw Sie 23, 2007 6:23 pm

hmm
qrrr - Pią Sie 24, 2007 12:25 pm

za fotkę ważki należy się

Wojciech O. - Nie Sie 26, 2007 11:38 am

Covox ten owad na liściu to Musca Domestica czyli najzwyklejsza mucha chyba że masz na myśli gonsiennice. A szkołe fotografii hmm.. no sam sie uczyłem i trochu czytałem no i kombinowałem :mrgreen: .

[ Dodano: Nie Sie 26, 2007 12:39 pm ]
A dzięki zimne złociste przyjmuje

CoVoX - Czw Sie 30, 2007 3:07 pm

No to Wojciechu za fotkę tej muchy masz jeszcze ode mnie 2 Pilsnery i to nie byle jakie, bo prosto z Ringstanda ;-)

A' propos Rudawy, to kiedyś "naszego" R668 zamieszkiwały szerszenie!

Tatanka - Pią Sie 31, 2007 9:08 am

Noo, to na 08.09 zamawiamy dostawę do Ringstanda ;) nie szerszeni of course :mrgreen:
darecki - Pią Sie 31, 2007 8:24 pm

bez betonu
PR77 - Czw Wrz 27, 2007 6:15 am

Zdjęcia z mojego balkonu :)
darecki - Sro Paź 03, 2007 8:50 pm

Rudawa. Regelbau 668
Wojciech O. - Czw Paź 04, 2007 6:08 pm

Korbolu betonu mało ale za to cegieł kupa :lol: A za pilznerka dorzucam następną muche :grin:
CoVoX - Pią Paź 05, 2007 9:35 pm

Bastion V Lubicz w pełnej okazałości.

Kiedyś próbowałem odkopać go saperką ;-)

Sonder - Czw Gru 20, 2007 5:04 pm

Witam.

Chce kupić jakiś sensowny aparat, w granicach 200-500 zł. Skłaniam się do opisanego wcześniej HP945, ale może macie jakieś inne sugestie? Generalnie potrzebuję go do robienia fotek fortyfikacji itp. zarówno od zewnątrz jaki i w środku. Ale dobrze musi też robić fotki przedmiotów np z kolekcji jak np manierki pasy, klamry itp..
Ciekawi mnie jak na aparat wpływają mrozy, wilgoć.
Interesuje mnie też kwestia robienia fotek przy mocnym słońcu, pisano filtrach, jakie to filtry?

Pozdrawiam
Dawid/Sonder

Wojciech O. - Czw Gru 20, 2007 7:59 pm

Sonder sprawa jest ciężka
za 500 pln to nie poszalejesz. Za coś koło tego polecał bym Canona PS A560, A570 tanie proste w obsłudze i robia stosunkowo dobre zdjęcia. Podobno dobre są też Samsungi i Panoasoniki ale to już musisz pytać innych. Jeśli chodzi o fortyfikacje to szukać z jak najszerszym kątem widzenia ( canonki te mają od 35 mm co jest nie za wiele fajnie by było mieć 28mm choć mnie i 20 mm za mało). Co do odporności na wilgoć kurz, hmm.. warto by było jak najczyściej i suuucho. Elektronika nei cierpi wilgoci. Są modele które są uszczelnione i można je nawet topić i upuszczać bez zniszczenia, oferuje je Olympus. Jełśi chodzi o mróóóózz to warto aparat tylko wyciągać z pod urtki na czas robienia zdjęć a potem spowrotem chować, dłużej też baterie pożyją. Trzeba jednak pamiętać by nie zawilgł od potu. Jeśli juz nam aparacik zmarznie to broń boże nie wnosić go do ciepłego pomieszczenia. zawinąc w coś szczelnego i odczekać z dopuszczeniem ciepłego powietrza minimum 30 minut niech sie zaaklimatyzuje i ogrzeje. Inaczej wszędzie gdzie sie dostanie powietrze skondensuje sie woda, masa wody. Na zewnątrz niby powinien działać w czasie mrozów. Jednak znam przypadki nieprawidłowego odwzorowywania kolorów, a słyszałem że może nawet pęknąć matryca, jednakże są to przypadki sporadyczne. Co do filtrów to można dużo pisać jednak nie podepniesz ich do takiego aparaciku. Kwestie słońca pomine.

Pozdrawiam Wojtek

Sonder - Sob Gru 22, 2007 10:46 pm

Dzięki Ci Wojciechu ;)

Na pewno wezmę te wskazówki pod uwagę przy zakupie, jednak nadal się skłaniam do czegoś takiego jak np. HP945, bo i cena przystępniejsza - co ważne nie będzie go aż tak żal w terenie, a na początek wydaje mi się być dobrą alternatywą.

Pozdrawiam
Sonder

Darula - Nie Gru 23, 2007 6:31 pm

..i bardzo dobrym aparatem.
matthias.skl - Czw Sie 14, 2008 7:37 pm

Witam

Ważka z mojej działki...

darecki - Czw Lis 20, 2008 6:18 pm

Podczas powrotu z jednego wyjazdu inwentaryzacyjnego pewien widok zaparł nam dech w piersiach. Zatrzymalismy się z Owiczem, aby focić i zdumiewać się okolicznościami przyrody :)
darecki - Czw Lis 20, 2008 6:27 pm

A to Owicz. Samo zło. Nawet niebo skrytykował, że nie jest niebieskie, tylko ktoś zły kolor dobrał :mrgreen: Taka paskuda z niego. A przecież trzeba siać... siać....
darecki - Czw Lis 20, 2008 6:44 pm

Oglądamy..... aż tu nagle deszcz.... a po deszczu jak to zazwyczaj bywa...

Fajnie, nie?

Remo - Czw Lis 20, 2008 6:49 pm

Na północ od Przemyśla?
darecki - Czw Lis 20, 2008 6:51 pm

Na zachód od Sanoka...
darecki - Czw Lis 20, 2008 7:06 pm

Cmentarz...
Daga - Czw Lis 20, 2008 7:14 pm

W niebiańskich klimatach....
darecki - Czw Lis 20, 2008 7:16 pm

Widok z ruin schronu Linii Mołotowa...
darecki - Czw Lis 20, 2008 7:17 pm

Daga, one nie są niebhiańskie, one są mhroczne.... :mrgreen:
darecki - Czw Lis 20, 2008 7:20 pm

Znowu okolice Sanoka...
Daga - Czw Lis 20, 2008 7:27 pm

Wystarczająco świetliste? :wink:
darecki - Czw Lis 20, 2008 7:36 pm

Wystarczająco ;) Ne krępuj się z fotkami.... :twisted:
matthias.skl - Czw Lis 20, 2008 8:41 pm

Ślimak był szybszy :cry:
darecki - Czw Lis 20, 2008 8:43 pm

O dzizas, co to za paskudztwo!?
darecki - Czw Lis 20, 2008 8:46 pm

To nie są ślimaki, to są jakieś cholerne mutanty! :shock: U mnie w ogródku też takie są. Znaczy do czasu jak je zobacze..
matthias.skl - Czw Lis 20, 2008 8:48 pm

darecki napisał/a:
O dzizas, co to za paskudztwo!?

Najbardziej mnie zadziwiła ta dziura na wylot :shock:

A tu znowu ślimak, ale tym razem na moim kwiatku!!! :evil:

darecki - Czw Lis 20, 2008 9:00 pm

No cóż... Może spróbujmy coś bardziej niewinnego...

Wał Pomorski... Odcinek o którym wspominałem w innym temacie. Póki co tam zwierzaki są bezpieczne, nikt ich nie zamierza malować. Mam taką nadzieję...

matthias.skl - Czw Lis 20, 2008 9:04 pm

Schron w Kochłowicach... Niestety następnego dnia ich tam już nie było :neutral:
darecki - Czw Lis 20, 2008 9:09 pm

Kto tak naprawdę jest za kratami?
darecki - Czw Lis 20, 2008 9:14 pm

Pluskający się Owicz po całym dniu ciężkiej inwentarki w terenie... Jedno z najczystszych jezior Pomorza...
matthias.skl - Czw Lis 20, 2008 9:15 pm

Stary cmentarz na Pęksowym Brzyzku - Zakopane.

Straszny ten kot, nie? Brrr...

darecki - Czw Lis 20, 2008 9:16 pm

matthias.skl, masz ciągoty do paskudnych zwierząt....
Daga - Czw Lis 20, 2008 9:18 pm

takie tam
darecki - Czw Lis 20, 2008 9:21 pm

ŚLICZNE! :oops:
matthias.skl - Czw Lis 20, 2008 9:22 pm

Cytat:
matthias.skl, masz ciągoty do paskudnych zwierząt....

Zgadza się! :mrgreen:

To mój pies :mrgreen:

darecki - Czw Lis 20, 2008 10:22 pm

matthias.skl, sądzę że powinieneś odpocząć trochę od Śląska. Jest tyle pieknych miejsc w Polsce...
matthias.skl - Nie Lis 30, 2008 6:28 pm

Schron Nr 78, p. o. "Radoszowy". Jednak bunkry do czegoś się przydają...
Daga - Nie Gru 14, 2008 3:29 pm

Z braku zimy
darecki - Nie Gru 14, 2008 5:00 pm

Brrr........... :twisted: :twisted:
matthias.skl - Nie Gru 14, 2008 6:50 pm

No to może z poprzedniej zimy?
Daga - Nie Gru 14, 2008 8:58 pm

Wklejone zdjęcia też niestety nie są tegoroczne:(
matthias.skl - Pon Gru 15, 2008 1:09 pm

Cytat:
Wklejone zdjęcia też niestety nie są tegoroczne:(

No niestety... Jak to jest że w Hiszpanii jest śnieg, a u nas nie... :neutral:

Owicz - Pon Gru 15, 2008 9:17 pm

matthias.skl napisał/a:
Jak to jest że w Hiszpanii jest śnieg, a u nas nie...

Bo wszyscy wiedzą że na zachodzie jest lepiej :mrgreen:

darecki - Pon Gru 15, 2008 9:21 pm

Ha! A ja się cieszę! Koniec ze skrobaniem zamarznietych szyb w aucie!

Darecki
(Dziki Entuzjasta Globalnego Oci***nia)

matthias.skl - Pon Gru 15, 2008 9:34 pm

Zimą powinien być śnieg!!! Nie można na nartach pojeździć :cry: Pomijając to, mam bardzo niemiłe wspomnienia z przedostatniej zimy (również bez śniegu), a konkretnie z Sylwestra...
Daga - Pon Gru 15, 2008 10:29 pm

W wyższych Sudetach jest śnieg (na Śnieżniku fantastycznie biało), niższe górki polukrowane lub w szacie październikowo-listopadowej :)
Franz Aufmann - Pon Gru 15, 2008 10:58 pm

darecki napisał/a:
Koniec ze skrobaniem zamarznietych szyb w aucie!

Też mam takie problemy. Stawiaj pod drzewami, ale z rozwagą (pierwsza zasada młodego kierowcy - jakim się ciągle czuję).

Auf....

Macieju, dobre foty wkleiłeś. :grin:

abies - Wto Gru 16, 2008 12:23 pm

Najlepiej do garażu ;) Zimie mówimy NIE. Zimową scenerię , zdecydowanie wolę podziwiając na załączonych powyżej fotkach.
matthias.skl - Wto Gru 16, 2008 2:58 pm

Franz Aufmann napisał/a:
Macieju, dobre foty wkleiłeś.

Tak, biorąc pod uwagę czym je robiłem.

abies napisał/a:
Zimie mówimy NIE.

ZIMA ma być ZIMĄ!!! :mrgreen:

abies napisał/a:
Zimową scenerię , zdecydowanie wolę podziwiając na załączonych powyżej fotkach.

Proszę bardzo. Skoro Wam się podobają :wink:

darecki - Wto Gru 16, 2008 4:05 pm

Bumkruf nie widać, wszystko zasypane... :(
beermaster - Wto Gru 16, 2008 5:49 pm

matthias.skl na narty to polecam Białkę i tam Kotelnice - już można szaleć :mrgreen:
matthias.skl - Wto Gru 16, 2008 7:34 pm

Dzięki :wink:
Daga - Pią Lut 13, 2009 6:14 pm

zima, zima
darecki - Pią Mar 20, 2009 12:11 pm

Zima, zima.. i po zimie...
DPN... i nie tylko.

Daga - Pią Mar 20, 2009 12:34 pm

a kolorki podkręcone?
szaro, szaro

darecki - Pią Mar 20, 2009 1:00 pm

Eee tam podkręcone... troszkę... ;)
Scheik - Pią Mar 27, 2009 9:54 am

Wspominając złotą jesień...
podgorzowski poligon

darecki - Pią Mar 27, 2009 10:51 pm

Odra...
matthias.skl - Nie Mar 29, 2009 8:39 pm

Uciekła mi...
darecki - Nie Mar 29, 2009 8:52 pm

matthias.skl, a co chciałeś z nią zrobić? ;)
Daga - Nie Mar 29, 2009 8:54 pm

zapewne zjeść :mrgreen:
Franz Aufmann - Nie Mar 29, 2009 8:56 pm

matthias.skl, nie mógłby tego zrobić. Gratuluję refleksu. Auf...
darecki - Nie Mar 29, 2009 9:15 pm

No cóż. Jak złapie to się dowiemy :)

Zdjęcie Wojciecha O. Jestem sprawny ale nie do tego stopnia, żeby sobie samemu zrobić fotę.
Legnięcie po przeprawie przez Odrę. Obiekt 773 z Oderstellung - pomiar strzelnicy...

pozdr

matthias.skl - Nie Mar 29, 2009 9:20 pm

Skoro takie żarty sobie ze mnie robicie, to czas na fotki z serii "paskudne zwierzęta" Sami chcieliście :twisted: :mrgreen:
darecki - Nie Mar 29, 2009 9:23 pm

Dzizas jaka śliczna :) Królewna?
matthias.skl - Nie Mar 29, 2009 9:28 pm

Nie całowałem jej, ale może przyszła do mnie Królewna bo siedziała pod moimi drzwiami, więc wziąłem ją na kilka fot. Nie bardzo ją ten fakt ucieszył (musiałem uważać żeby mi nie ob smarkała obiektywu).
darecki - Nie Mar 29, 2009 9:40 pm

Pyszczek całkiem sympatyczny ;)
matthias.skl - Nie Mar 29, 2009 9:44 pm

A co powiesz na ten pyszczek (też mokry)? :wink:
darecki - Wto Mar 31, 2009 10:26 pm

Powiem, że śliczny inaczej.... ;)

A teraz... fotka Wojciecha O. pt. "Bumkier nocą"

Franz Aufmann - Wto Mar 31, 2009 10:49 pm

darecki napisał/a:
A teraz... fotka Wojciecha O. pt. "Bunkier nocą"

Słabo już widzę, to chyba jakaś samowola budowlana. Czy mogę prosić o wyjaśnienie terminu "bunkier"? Byłem przekonany do tej pory, że to forum poświęcone jest fortyfikacji. Może jestem w błędzie?????????????????

Auf... nocą

darecki - Wto Mar 31, 2009 10:53 pm

Auf... :) Bumkier, nie "bunkier". To różnica.... ;)
Franz Aufmann - Wto Mar 31, 2009 11:59 pm

darecki napisał/a:
Auf... :) Bumkier, nie "bunkier". To różnica.... ;)
Franz Aufmann napisał/a:
Słabo już widzę,

Wybacz

Auf...

matthias.skl - Sro Kwi 01, 2009 5:07 pm

Kaczki...
abies - Czw Kwi 02, 2009 9:05 pm

"Robaczki" :D
matthias.skl - Pią Kwi 03, 2009 2:52 pm

Muszki... Też zajęte...
Daga - Pią Kwi 03, 2009 5:44 pm

Inne klimaty
abies - Pią Kwi 03, 2009 7:38 pm

Dzwonek Syberyjski( Campanula sibirica) - Murawy kserotermiczne w Gorzowie
matthias.skl - Sob Kwi 04, 2009 6:14 pm

Bioło nysa
egojack - Pon Kwi 06, 2009 1:10 pm

Jeż.
Daga - Pon Kwi 06, 2009 5:49 pm

jest pięknie:)
darecki - Pon Kwi 06, 2009 5:52 pm

Klawo jak cholera?
matthias.skl - Czw Kwi 09, 2009 4:59 pm

...
Owicz - Sob Kwi 18, 2009 7:18 pm

Wrócili ...
matthias.skl - Wto Kwi 28, 2009 3:31 pm

Udało mi się :grin:
Trójka - Pią Maj 01, 2009 6:53 pm

Daga napisał/a:
jest pięknie:)

Witam
W Tatrach zawsze jest pięknie

matthias.skl - Sob Maj 02, 2009 8:19 pm

Racja...
Franz Aufmann - Sob Maj 09, 2009 12:02 am

Piękny dywan. Szok, a gdzie beton?

Auf...

matthias.skl - Nie Maj 10, 2009 9:47 am

Franz Aufmann napisał/a:
Piękny dywan. Szok, a gdzie beton?

Betonu niestety nie znalazłem... Może za to piękny widoczek?

krakał - Pon Maj 11, 2009 12:14 pm

Domek bliźniak w mołotkowie

[ Dodano: Pon Maj 11, 2009 2:19 pm ]
Duch Owicza odciśnięty w betonie

WA - Sob Maj 16, 2009 3:56 pm

Jajko z niespodzianką :wink:
matthias.skl - Pon Lip 27, 2009 10:24 pm

Hmmm...

[ Dodano: Pon Wrz 14, 2009 9:47 pm ]
Temat umarł...?

Jak dorwać bułkę i nie wpaść do jeziora?

Helmut - Nie Kwi 18, 2010 9:25 am

Może to nie moja wspaniała cyfrówka, bo zdjęcia są z komórki (wyjazd służbowy), ale znalazłem coś ciekawego, zwierzęcego. W Okleśnej niedaleko Krakowa, znajduje się strażnica kolejowa, a raczej to co z niej zostało. A w ruinach parteru:

Trzy żmije ;) Twierdze że żmije, bo ta największa miała sercowatą głowę. Radze zakładać wysokie buty :) .

matthias.skl - Nie Kwi 18, 2010 10:48 am

Mogły to być również gniewosze plamiste ( Coronella austriaca )...

[ Dodano: Pon Kwi 19, 2010 5:34 pm ]
Młody zaskroniec zwyczajny ( Natrix natrix )... Niestety zostałem opryskany jego śmierdzącą substancją obronną...

pitpol - Pon Maj 03, 2010 7:48 pm
Temat postu: „Twierdza Ludendorff” –nasza w
„Twierdza Ludendorff” –nasza wspólna historia - Kilka ujęć z Imprezy

[ Dodano: Wto Cze 15, 2010 11:23 am ]
Oto kilka ujęć że Zlotu Militarnego w Boryszynie

matthias.skl - Czw Cze 24, 2010 9:36 pm

Świętochłowice... Jak tu pograć w kosza?
darecki - Pią Cze 25, 2010 8:17 am

O rany... "pancerka"! A już myślałem, że... to relikt rekonstrukcyjnej przeszłości ;)
Hubertus1656 - Pią Cze 25, 2010 2:04 pm

Mnie tam bardziej ciekawią słynne polskie pociski wz. 39/40 do 37mm Boforsa. Widziałeś tą kopułe pancerną zupełnie jak po kalibrze 122mm? ;)
teraz już wiem jak zdobyliśmy Berlin w wiosennej kontrofensywie z maja 1940 :)

aż się prosi by mistrz Wajda zekranizował hasło z "Lancami na Pancyrwerki" w filmie o Wzięciu Berlina w 1940tym.
Koniecznie uczniów trzeba na niego zapędzić :)

pitpol - Pią Cze 25, 2010 8:05 pm

Najlepsze ujęcia jeśli chodzi o walkę "Lancami na Pancyrwerki" to polecał bym reżyserowi obiekt 598 MRU jak i jego okolice :wink: Trzeba przyznać obiekt jest fotogeniczny :wink:
darecki - Pią Cze 25, 2010 8:20 pm

To jest kopuła "hełm Vadera" jak to nazwał...
pitpol - Pią Cze 25, 2010 8:30 pm

Dokładnie tak jak mówisz :wink: Dzięki tej kopule można sobie wyobrazić jak to musiała być eksplozja , jak i załoga musiała zginać w sposób okrutny :shock:

[ Dodano: Pią Cze 25, 2010 9:33 pm ]
Jak widać obiekt przyjął po żądną dawkę wstrząsów :shock:

darecki - Pią Cze 25, 2010 8:56 pm

A co tam się teraz dzieje?
pitpol - Pią Cze 25, 2010 9:42 pm

Ogólnie : gmina Bledzew przejrzała na oczy i zauważyła duży potencjał Bunkrów by zwabić turystów a choćby na patent z mostem obrotowym D812 który jest na chodzie dzięki grupie zapaleńców , którzy dbają o jego wyposażenie jak i mechanizm (opiekunem jest grupa z Poznania) przyznam gdyby nie oni to pewnie ten most byłby już nie na chodzie gdyż Złomiarze nie śpią . co do grupy ludendorff to postawiono Tablice informacyjne co znajduje się w okolicy i z jakimi fortyfikacyjnymi mamy do czynienia jak i stworzono ścieżki tak by turysta mógł zwiedzić z zewnątrz cała grupę ludendorff . Kopuła Lorda Wadera została odkopana i oczyszczona z ziemi .Jak i w tym roku oficjalnie odbyła się impreza z prelekcją o fortyfikacjach jak i zwiedzaniem grupy ludendorff za to później można było podziwiać inscenizację na moście obrotowym jak i maszynownie mostu . Z tego co słyszałem to impreza taka może będzie się odbywać co roku gdyż wzbudziła duże zainteresowanie wśród pasjonatów jak i okolicznych mieszkańców :wink:
darecki - Sob Cze 26, 2010 8:58 am

Pitpol, ja Cię proszę. Stawiaj te przecinki i kropki tak gdzie mają być.

Co do fotek, to widzę Pana Od Hełmu Lorda Vadera, który coraz częściej zbacza na obszary fantastyki bumkrowej.
No i co ciekawsze efekty prac na moście. Chłopaki bardzo się starają i zrobili kawał roboty żeby to wyczyścić, ale niestety dopóki nie zainteresują się bardziej skutecznymi metodami zabezpieczenia stali, to pan w sklepie z "farbą antykorozyjną" sporo na nich będzie zarabiał...

pitpol - Sob Cze 26, 2010 9:39 am

Cóż to są właśnie uroki odnawiania obiektów. Dużo rdzy - dużo farby antykorozyjnej. Jak na początek i pierwsze otwarcie oficjalne, to most prezentuje się świetnie. :wink: Ja osobiście jeszcze czekam na uruchomienie mostu rolkowego w Nowej Wiosce, gdyż tam również trwają prace remontowe :grin: Na dzień dzisiejszy most jest zamknięty :wink:
darecki - Sob Cze 26, 2010 9:42 am

pitpol napisał/a:
Cóż to są właśnie uroki odnawiania obiektów. Dużo rdzy - dużo farby antykorozyjnej.

Raczej: dużo niewiedzy -> dużo rdzy ;)

matthias.skl - Wto Sie 03, 2010 10:04 pm

W pudełku po butach trzymam takiego agenta, do którego trafiają wszystkie owady naruszające przestrzeń powietrzną mojego domu...
drozd - Czw Sie 05, 2010 10:32 am

fuuuj!!! Takimi "agentami" zajmuje się moja żona przy pomocy ręcznego anihilatora zwanego tez na śląsku "laciem" :mrgreen:
Ja się boję.... :oops:

lukasz - Pią Sie 06, 2010 2:06 pm

Fajne :mrgreen:
matthias.skl - Czw Sie 26, 2010 7:43 pm

Kilka fotek z nowego aparatu...
darecki - Czw Sie 26, 2010 7:44 pm

Maciek pochwal się co to za sprzęt ;)
matthias.skl - Czw Sie 26, 2010 7:54 pm

Fujifilm FinePix S2500HD

http://www.fotomaniak.pl/...iej-lustrzanki/

Jestem bardzo zadowolony...

darecki - Czw Sie 26, 2010 8:57 pm

Też zaczynałem od Fuji :)
Czekamy na fotki bumkrowe........ i nie tylko :)

matthias.skl - Pią Sie 27, 2010 2:04 am

Jeszcze kilka fotek nie bumkrowych...

Aparat zdał egzamin na "Szybie Artura", a nawet już w moim schronie dwukrotnie upadł z 0,5m na podłogę... :smile:

darecki - Pią Sie 27, 2010 9:27 am

Hmm, a robisz zdjęcia też... hmm... na przykład pięknym ślązaczkom? Czy skupiasz się wyłącznie na robactwie? :mrgreen: Mathias... no... weź... no! Z takim zumem...........
matthias.skl - Pią Sie 27, 2010 12:13 pm

Postaram się :lol:
Owicz - Sob Sie 28, 2010 9:47 am

Żeby nie było nieporozumień, pisząc:
darecki napisał/a:
Z takim zumem...........

Darecki miał na myśli że mógłbyś uchwycić błysk w ich pięknych oczach :oops:

abies - Sob Sie 28, 2010 6:39 pm

taaa.... zaiste to miał na myśli
matthias.skl - Sob Sie 28, 2010 7:04 pm

:lol:
darecki - Nie Sie 29, 2010 3:51 pm

Trzeci dzień... Mathias szuka pięknych Ślązaczek... :(
matthias.skl - Nie Sie 29, 2010 7:01 pm

Wszystkie mają zasłonięte firanki lub rolety... :sad:
darecki - Nie Sie 29, 2010 7:09 pm

Może... spróbuj... wyjść... z... domu? ;)
matthias.skl - Nie Sie 29, 2010 7:17 pm

W taką pogodę? Jak już wychodzić, to tylko na bumkry...
Daga - Czw Wrz 30, 2010 8:31 pm

Srebrna Góra w jesiennej scenerii
pitpol - Czw Wrz 30, 2010 9:22 pm

Oderstellung Myszołów :wink:
abies - Pią Paź 01, 2010 1:48 pm

Paweł prześlij mi proszę Twoją fotkę w większej rozdzielczości na maila.
matthias.skl - Pią Paź 01, 2010 3:47 pm

Prrraaawwwdziwek...
pitpol - Pią Paź 01, 2010 9:13 pm

Grzybki :razz:
Daga - Pią Paź 01, 2010 9:15 pm

Chyba po grzybkach:)
pitpol - Pią Paź 01, 2010 9:16 pm

oj dobre były :grin:
Daga - Pią Paź 01, 2010 9:19 pm

:)
pitpol - Pią Paź 01, 2010 9:34 pm

no no spory :wink: oby takich więcej :mrgreen:
grze$ - Sob Paź 02, 2010 8:56 am

Ten borowik zdemotywował nawet zapalniczkę...
darecki - Pią Paź 29, 2010 11:56 am

Zachód
darecki - Wto Sie 09, 2011 2:34 pm

Talin...
darecki - Sob Lis 26, 2011 12:27 am

Jeszcze trochę...
darecki - Nie Sty 22, 2012 3:04 pm

Murek wiejski...
jaro 79 - Nie Sty 22, 2012 5:09 pm

Murek murkiem, ale ten dach kryty strzechą to dopiero piękna sprawa.
wojtek1 - Pią Maj 08, 2015 9:15 pm

Spotkałem Karola z Rodzinką .Jak się spodoba to dorzucę inne fotki :grin:
darecki - Sob Maj 09, 2015 9:30 pm

To już chyba parę lat temu? ;)
wojtek1 - Nie Maj 10, 2015 8:21 pm

Nie fotka jest z 7maja po prostu kalendarz jest nie przestawiony .