Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: darecki
Pią Paź 21, 2011 9:51 am
Filmy i zdiecia na temat Katyniu
Autor Wiadomość
Nick
Gość
  Wysłany: Pon Gru 12, 2005 10:25 am   Filmy i zdiecia na temat Katyniu

Mam problem szukam zdięc i filmów na temat zbrodni katyńskiej. Ma ktoś coś??

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Wto Gru 13, 2005 8:24 pm   

mam fragmenty niemieckiej kroniki filmowej i pare krotkich filmikow. co do zdjec to z jakich lat potrzebujesz i co konkretnie ma byc na nich?
w razie czego przyslesz mi plyte dvd z koperta i znaczkiem zwrotnym i podesle materialy.
pozdr

PrawyPolak 
bunkrołazik

Wysłany: Sro Cze 27, 2007 1:22 pm   

Cytat:
Katyń - polski film o zbrodni katyńskiej w reżyserii Andrzeja Wajdy, do którego zdjęcia rozpoczęto 3 października 2006 a ukończono 9 stycznia 2007. Premiera zaplanowana jest na jesień 2007. Tytuł roboczy filmu to: Post mortem. Opowieść katyńska, taki sam jak opowieści filmowej A. Mularczyka, na podstawie której został nakręcony.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Katy%C5%84_%28film%29

http://katyn.netino.pl

Uważam że Wajda zrobi film dla Polaków, którego świat NIE ZROZUMIE, ale widać tak ma być... od dawna jestem za tym żeby takie filmy kręcili ludzie pokroju Mela Gibsona, Katyń zrobiony jak PASJA wstrząśnie światem. Będzie wybitnie antyniemiecki, antyradziecki, antykomunistyczny.

Wajda zrobi film jakby to był piknik a nie ludobójstwo planowe elit Polski!

Cytat:
Ojciec, w stopniu kapitana, brał udział w kampanii wrześniowej, trafił do niewoli radzieckiej i padł ofiarą zbrodni katyńskiej.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Wajda

Mandat moralny ludzi kręcących FILM, reżysera nie tu nic do rzeczy. Film powienien być PRZEKAZEM do świata, tego Wajda na 100% nie zrobi nawet na ocenę mierną, dam sobie rękę uciąć za to! Film będzie nominowany do nagród, nic nie dostanie zagranicą. Będą zachwyty w branży, a film będzie mało znany. Potrzeba HITU na miarę PASJI, Walecznego Serca Polaków. Pokazać wstrząsająco okrucieństwo sowietów, bezwględność polityków, sam bym lepiej scenariusz napisał w założeniach.

Wypada zrobić to tak.

Założyc Fundację Prawdziwy Film o Katyniu, ogłosić światowy konkurs na scenariusze, nawet na szkice, pomysły, scen, założeń. Światowa zbiórka kasa na film, pozyskiwanie dużych darczyńców i wreszcie wybór ekipy. Film powinien pokazać kulisy II wojny, pakty, zdrady w miniepizodach, ale doskonale zrobionych. Po prostu LEKCJA HISTORII dla świata.

MEL GIBSON - moim typem i dać mu rolę główną jakiejś postaci spajającej cały film.

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Pią Lip 13, 2007 2:24 pm   

1. Nie oceniaj filmu zanim go nie zobaczyłeś, a tym bardziej reżysera. Osobiste fascynacje nie mają nic do tematu.

2. Chętnych na pisanie scenariuszy na pewno będzie wielu. Biorąc pod uwagę, że przeciętny Polak nie przeczytał o tym ani jednej publikacji, tylko wie, że Katyń był i tyle. Smutne i prawdziwe.

3. Mel Gibson jest autorytetem moralnym i powinien zrobić film o Katyniu.

4. Sponsorzy tylko czekają na film i na fundację.

Po przeczytaniu postu powyżej - po prostu zrobiłem karpia :-O

Ewa Jdynak 
bunkrołazik

Wysłany: Pią Sie 24, 2007 3:25 pm   

. Jan Obst ur. 2.12.1889 Łęczyca zm.16.4.1940 Ostaszków (zdjęcie), udział w Powstaniu Wielkopolskim i wojnie bolszewickiej, komendant TYLE wiemo dziadkumoże ktoś potrafi uzupełnić o numer i miejsce pochuwku , to samo dotycz drugiego dziadka JÓZEFA KRZEMIŃSKIEGO ur. okolicesWOJCZAM {ZDIĘCIE W GALERJI}zginoł Katyń lub Kozialsk. Mam ograniczone możliwości jestem sparalżowana Z góry dziękuje Ewa Jedynak

[ Dodano: Pią Sie 24, 2007 4:39 pm ]
Przepraszam cośmi nie wyszłona zdięciu u góry jest Jan Obst ,żona Zofia dzieci Mieczysławl.7 Helenal.5 i roczny Janek obok Mieczysław mój tata i jana dole Józef Krzemiński

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Pią Sie 24, 2007 11:22 pm   

Witam,

postaram sie odnalezc jak najszybciej jakies informacje w swoich materialach.

Pozdrawiam serdecznie

Waler 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Czw Lis 15, 2007 11:33 am   

Witam. Wczoraj ogladalem film "Katyn" Andrzeja Wajdy i zostalem przerazony. Wiedzialem o tej zbrodnie i o wielu innych popelnionych przez bolszewikow. Ale mianowicie ten film bardzo naturalnie pokazuje co odbywalo sie w Kraju Sowietow i PRL. W naszym kraju wciaz ukrywaja prawde o Kuropatach, o tym miejscu gdzie NKWDzisci wyniszczali bialoruskich, polskich zydowskich ludzi. Gdzie oni odpracowali system masowego ludobojstwa, zeby latwo przymienic ten system w innym miejscu, takim jak Katyn.
No to nareszcie Polska jest wolna, i w niej mozno zdejmowac taki film jak "Katyn". I bardzo spodziewam sie ze i w Bialorusi kiedys zjawi sie film "Kuropaty".

Odpowiedz do tematu