Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyprawa Auf'a na Linię Mołotowa - Roztocze
Autor Wiadomość
Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Kwi, 2008 23:19   

Owicz napisał/a:
Auf ... i taki drobiazg był dla Ciebie przeszkodą?

Wcale :twisted: . Podjechałem pod inną kopułę tego samego modelu na P.O. „Mosty Małe”. Już z perspektywy czasu żałuję, że nie przeleciałem przez P.O. „Dęby Wielkie”, gdyż tam zachowała się nietypowa kopuła mod. 36. :wink:
Zdjęcie prawidłowego położenia podestu względem studni i kopuły zamieszczam poniżej. Jestem pełen nadziei, że pomysłodawca i realizator pomysłu, odwiedzi to marne forum i zobaczy jak powinno wyglądać wejście do kopuły :) .
Auf….

Owicz 
prawie wszystko wiedzący

Wysłany: Sro 02 Kwi, 2008 10:09   

Zamiast urągać nieznanemu ustawiaczowi-kopuł-w-pionie mogłeś sam przepchnąć kopułę o te drobne kilkadziesiąt centymetrów :twisted:
Ale teraz na poważnie: jeżeli było możliwe ustawienie kopuły z przesunięciem to czy mam rozumieć że w szybie nie zainstalowano śrub kotwiących?

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Kwi, 2008 00:32   

Owicz napisał/a:
Zamiast urągać nieznanemu ustawiaczowi-kopuł-w-pionie mogłeś sam przepchnąć kopułę o te drobne kilkadziesiąt centymetrów

Ta kopuła trochę waży !

Owicz napisał/a:
Ale teraz na poważnie: jeżeli było możliwe ustawienie kopuły z przesunięciem to czy mam rozumieć że w szybie nie zainstalowano śrub kotwiących?

Szukałem ale nie znalazłem. Nie ma śladu.
Więcej informacji pod: http://4historie.pl/forum...er=asc&start=60

Auf.... pozdrawia wieczorową porą.

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Maj, 2008 18:52   

Witam,
Kolejna już wyprawa na Roztocze, tym razem na P.O. Mosty Małe, została zakończona. Celem był schron z polską kopułą bojową. Schron zlokalizowany jest w lesie i można dotrzeć do niego wg mapki @ndrzeja.

Po ostatnich ulewach, dotarcie do schronu samochodem jest niemożliwe. Zaznaczoną przez @ndrzeja trasę pokonaliśmy pieszo, poruszając się tylko po drogach. Droga, która jeszcze miesiąc temu była przejezdna, teraz utrudniała marsz. Nie próbowaliśmy się poruszać po zaoranym polu. Buty ważyły o kilogram więcej.

Orientacyjny punkt na mapie, żółta kropka, określa schron (współrzędne N50°18’52” E23°35’5”). Poszukiwany przez nas schron zlokalizowany jest w lesie. Odszukanie go może przysporzyć trochę kłopotu, gdyż czołowa ściana schronu jest prawie równoległa do ściany lasu. Schron jest obsypany. Współrzędne schronu N50°19’17” E23°35’13”.
Celem naszej wyprawy była ta wspaniała kopuła bojowa z 4 strzelnicami w układzie 3+ 1.

Kilka zdjęć schronu znajdziecie poniżej postu. Warunki były kiepskie, więc proszę o odrobinę wyrozumiałości.

Auf…

Podziękowania dla @ndrzeja i Makta.

Na zdjęciach frontowa ściana schronu z rowem diamentowym. Więcej o strzelnicach, rowach diamentowych i okapach w temacie : Strzelnice ścienne ckm i ich zabezpieczenie (link: http://4historie.pl/forum/viewtopic.php?t=1394 )

Helmut 
zwyczajny admin, żaden specjalista..
Śpioch bunkrowy

Wysłany: Sro 21 Maj, 2008 23:11   

Widzę Auf że już nawet współrzędne gps podajesz :) , idziesz naprzód z techniką... i ta odkopana kopuła piękna :) . Czy zachowały się jakieś sygnaturki w środku?

Odpowiedz do tematu