Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagadka Owicza II
Autor Wiadomość
Owicz 
prawie wszystko wiedzący

Wysłany: Czw Lis 01, 2012 10:32 am   

Na zachętę do dalszych poszukiwań: wokół owego miasta zapoznać się możemy z szerokim przekrojem obiektów fortyfikacyjnych, wznoszonych od średniowiecza po drugą wojnę światową (mam subtelne podejrzenie że także lata powojenne). Dwa zdjęcia, trzy systemy obronne: poligonalny, rozproszony oraz basztowy.

wojtek1 
starszy bunkrolog

Wysłany: Czw Lis 01, 2012 7:53 pm   

Metz ?

Owicz 
prawie wszystko wiedzący

Wysłany: Czw Lis 01, 2012 9:17 pm   

Twierdza należała do pewnego imperium, które w swoim czasie potężne i rozległe, od XVII wieku znajdowało się w stale narastającym regresie. Skierowana była przeciwko innemu imperium, charakteryzującemu się podobnym, nadmiernym rozrostem terytorialnym acz niestety znacznie większą żywotnością.

Nazdjęciach kolejno: jeden z fortów (dzieło jak się zdaje z I poł. XIX wieku, intensywnie modernizowane zapewne w początku XX wieku) oraz jego tradytor a także fragment poligonalnego rdzenia. Na styku czół dwuramiennika osłaniającego kaponierę schron z okresu miedzywojennego z osią ostrzału wzdłuż rowu przeciwpancernego. Widoczny także fragment rozległego systemu fortyfikacji polowych

[ Dodano: Nie Lis 04, 2012 4:33 pm ]
Parę uzupełniających informacji. Imperium które wzniosło większość zachowanych do dziś fortyfikacji utraciło twierdzę na okres lat 1878-1918. Po raz ostatni fortyfikacje wzięły udział w walce w 1920 roku. Tym razem jednak w walkach nie brało udziału żadne imperium.

Franz Aufmann 
1000 i dalej..
bunkrołazik

Wysłany: Czw Lis 08, 2012 11:00 pm   

Owicz napisał/a:
Twierdza należała do pewnego imperium, które w swoim czasie potężne i rozległe, od XVII wieku znajdowało się w stale narastającym regresie. Skierowana była przeciwko innemu imperium, charakteryzującemu się podobnym, nadmiernym rozrostem terytorialnym acz niestety znacznie większą żywotnością

Drogi Owiczu, Ja nie wiem, czy ja mogę zadać pytanie pomocnicze?

Zadaję pytanie:
Czy w pierwszym zdaniu chodzi o Imperium Osmańskie?

Auf... pozdrawia

Wolf 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Pią Lis 09, 2012 12:09 pm   

Forty przypominają założenia carskie (tradytory w szyi), topografia terenu wygląda jak na Krymie, czyżby opisywana twierdza to był Sewastopol ?

Owicz 
prawie wszystko wiedzący

Wysłany: Nie Lis 11, 2012 5:44 pm   

Franz Aufmann napisał/a:
Drogi Owiczu, Ja nie wiem, czy ja mogę zadać pytanie pomocnicze?

Drogi Aufmannie, ja nie wiem czy mam to uznać za pytanie pomocnicze czy za podpowiedź ;)
Wolf napisał/a:
Forty przypominają założenia carskie

Strzał był bliski albowiem, jak napisałem wyżej: imperium które wzniosło większość zachowanych do dziś fortyfikacji (dzięki kol. Aufmannowi wiemy już że było to Imperium Osmańskie) utraciło twierdzę na okres lat 1878-1918. Utraciło na rzecz Rosji, która przeprowadziła na miejscu szereg prac modernizacyjnych i rozbudowę założenia. Z powyższego wiemy już że NIE BYŁ TO:
Wolf napisał/a:
Sewastopol

Google.maps podpowiedział by nam to, gdybyśmy z niego skorzystali ;)
Szukajmy więc dalej tajemniczej twierdzy. Zaręczam że warto. Google.maps wynagrodzi trudy wieloma wzruszeniami z satelitarnego zwiedzania fortyfikacji ...

Wolf 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Nie Lis 11, 2012 6:11 pm   

Kars :) - ale to odpowiedź dzieki google maps, więc chyba nie do końca się liczy :)

Owicz 
prawie wszystko wiedzący

Wysłany: Pon Lis 12, 2012 8:55 am   

Kars. Fortyfikacje zachodniej części twierdzy można zidentyfikować bez większego problemu. W części wschodniej też dają się odnaleść, co wymaga jednak pewnego wysiłku. W każdym miejscu warto zwrócić uwagę na schrony fortyfikacji międzywojennych współpracujące z rowami przeciwpancernymi.

Odpowiedz do tematu