Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Izolacja posadzki schronu.
Autor Wiadomość
kawiter 
bunkrołazik

Wysłany: Wto 06 Lis, 2012 23:06   Izolacja posadzki schronu.

Witam serdecznie,
nurtuje mnie odpewnego czasu jedna myśl-czy izolacja(płyta korkowa) na papie,a na korku wylewka betonowa to standart w schronach niemieckich przełomu lat30-40,czy lokalna ciekawostka ?
Schron znajduje się w sercu puszczy piskiej dokładnej lokalizacji nie podaję,bo wiecie ,,Tajemnica wojskowa" :mrgreen:

Theo 
bunkrołaz

Wysłany: Sro 07 Lis, 2012 18:19   

Zmielony korek stosowano w fortyfikacji do wykonania warstw izolacyjnych.

Takie warstwy stosowano nie tylko w fortyfikacji niemieckiej. Nie podam dokładnej informacji w jakich fortyfikacjach stosowano korek, bo wiecie ,,Tajemnica wojskowa" :mrgreen: Zdjęcia wykładziny korkowej znajdziesz w dziale "Polskie fortyfikacje w okresie międzywojennym". Tematu nie podam, bo to tajemnica wojskowa. :mrgreen:

Hubertus1656 
starszy bunkrolog

Wysłany: Czw 08 Lis, 2012 20:05   

Cytat:
Schron znajduje się w sercu puszczy piskiej dokładnej lokalizacji nie podaję,bo wiecie ,,Tajemnica wojskowa"
kolega chciał zapewne nieśmiało poinformować ze schron jest nadal pod jurysdykcją wojska :)

Theo 
bunkrołaz

Wysłany: Czw 08 Lis, 2012 22:58   

To przecież mógł napisać, że chodzi np. o Niski Bór lub np Wysoki Bór. W końcu mógłby być Głęboki Bór, bo przecież Szeroki Bór odpada.

kawiter 
bunkrołazik

Wysłany: Pią 09 Lis, 2012 11:21   

Liczyłem na domyślność czytającego,ale teraz wiem,że na tym forum trzeba pisać wprost-uniknie się się przynajmniej odpowiedzi trącących sarkazmem.Fortyfikacji polskiej nieznam,a na znanych mi obiektach niemieckich nie spotkałem się z takim rozwiązaniem izolacji(wysadzone schrony punktu oporu Jeże)

Matt 
prawie wszystko wiedzący

Wysłany: Pią 23 Lis, 2012 14:29   

kawiter napisał/a:
wysadzone schrony punktu oporu Jeże

Schrony okolicach Jeże są datowane na 1940 rok. Twój obiekt pochodzi prawdopodobnie z lat 34 - 36. Czy tak jest?

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Sob 24 Lis, 2012 01:26   

kawiter napisał/a:
Liczyłem na domyślność czytającego,ale teraz wiem,że na tym forum trzeba pisać wprost-uniknie się się przynajmniej odpowiedzi trącących sarkazmem.

Nie mam pojęcia o jakim obiekcie piszesz. Określ dokładnie o co chodzi, to może uda się pomóc.
Staraj się zachowywać zasady pisowni, bo to forma wzajemnego szacunku tutaj na forum.

kawiter 
bunkrołazik

Wysłany: Nie 25 Lis, 2012 09:16   

darecki napisał/a:
Nie mam pojęcia o jakim obiekcie piszesz. Określ dokładnie o co chodzi, to może uda się pomóc.
Staraj się zachowywać zasady pisowni, bo to forma wzajemnego szacunku tutaj na forum.

Niektórzy mają halluksy,co nie znaczy,że nie szanują nie mających... .
Rzeczywiście chodzi mi o jeden z obiektów Szerokiego Boru, a jeśli chodzi o datowanie obiektu-bylbym w tej kwestii ostrożny,na drzwiach gazoszczelnych 19P7 wybity jest rok produkcji(1939),więc albo schron kilka lat nie miał zamontowanych drzwi albo jest o kilka lat młodszy.

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Nie 25 Lis, 2012 09:21   

Proszę po raz ostatni....

Odpowiedz do tematu