Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: darecki
Wto Mar 11, 2008 8:27 pm
Kazamata 29P08
Autor Wiadomość
marstein 
bunkrołazik

Wysłany: Wto Maj 15, 2007 8:41 pm   Kazamata 29P08

Witam Wszystkich. Może ktoś udzieli mi informacji o kazamacie działka 29P08. Interesują mnie odsyłacze do stron, schematy lub zdjęcia
Dzięki

WojtaSS 
bunkrołaz

Wysłany: Sro Maj 16, 2007 2:03 pm   

Witam !!!!
Kazamata pancerna typu 29P8 przeznaczona byla dla dziala przeciwpancernego PAK 35/36 kalibru 37mm i dla jednego MG 34. Uzyto jej na wschodzie tylko w jednym obiekcie Frontu Ufortyfikowanego w Pz.W. 866 w grupie warownej "Ludendorff"

WojtaSS

marstein 
bunkrołazik

Wysłany: Sro Maj 16, 2007 7:14 pm   Kazamata 29P08

Te informacje są wszędzie dostępne, ale dzięki. Chodzi mi bardziej o informacje czy w swoich umocnieniach Niemcy budowali coś podobnego i czy coś takiego się zachowało. Oczywiście podobieństwo rozumię bardzo ogólnie i przyjmuję umownie. Ale jeszcze raz dzięki

WojtaSS 
bunkrołaz

Wysłany: Sro Maj 16, 2007 7:47 pm   

Mysle ze ponizszy przekroj Cie zadowoli :twisted:

Franz Aufmann 
1000 i dalej..
bunkrołazik

Wysłany: Sro Maj 16, 2007 8:14 pm   

Chyba nie :mrgreen: Auf...

Aby osiągnąć zamierzony cel, pytanie powinno być bardziej sprecyzowane. Nie ma wtedy rozczarowań.

WojtaSS 
bunkrołaz

Wysłany: Sro Maj 16, 2007 8:23 pm   

Oj niedobry Auf :mrgreen:

Rozpoczete prace dla kazamty 29P8 nie były jedyne. Prowadzono takze kolejne badania dla zastosowania broni przeciwpancernej w wiezach pancernych dla kalibru 50mm a pozniej nawet 105 mm !!! Jednakze projekty te nigdy nie mialy byc ukonczone. W latach pozniejszych zaprojektowano szereg plyt pancernych z serii 400 dla broni przeciwpnacernej. Stanowily one jedynie sciany czolowe pomieszczen w ktorych umieszczano taka bron. Liczne przykłady takiego zastosowania mozna spotkac w obiektach pozycji Olsztynieckiej a takze na Westwall`u oraz Atlantikwall`u

Pzdr

marstein 
bunkrołazik

Wysłany: Sro Maj 16, 2007 9:56 pm   

Właśnie. Interesuje mnie porównanie do czegoś Konkretnego np we Francji.

Franz Aufmann 
1000 i dalej..
bunkrołazik

Wysłany: Sro Maj 16, 2007 10:28 pm   

marstein napisał/a:
Właśnie. Interesuje mnie porównanie do czegoś Konkretnego np we Francji.

Marstein, czy pytasz o dzieła Atlantikwall?

WojtaSS napisał/a:
Liczne przykłady takiego zastosowania mozna spotkac w obiektach pozycji Olsztynieckiej

Byłem na Pozycji Olszytnieckiej. Jestem trochę rozczarowany. Rozwiązania konstrukcyjne MG-Schartenstand und Pak-Kasemate nie fascynuje mnie zupełnie, kiedy zobaczyłem ciężki schron bojowy dla armaty ppanc na naszym OWŚ. Bracia Germanie, przy projekcie tego ciekawego i niepowtarzalnego schronu, wykazali kunszt godny dobrego rzemieślnika, a nie artysty, co potwierdzają dzieła OWŚ. :mrgreen:

Za ten post chyba dostanę czerwoną kartkę?

Drodzy Panowie. Widziałem parę schronów na LM - sowieckich, na LM - francuskich, kilka niemieckich i polskich. Nie chcę nikogo obrazić lub urazić, ale nasze, polskie ciężkie schrony bojowe, są naprawdę atrakcyjne pod względem rozwiązań konstrukcyjnych i umieszczonnego uzbrojenia podstawowego. Moim zdaniem (uśmiech dla serdecznego kolegi ze Stalowej Woli), tylko schrony bojowe LM- sowieckie na terenie wschodniej Europy (budowane znacznie później od polskich) mogą dorównywać siłą ognia.

Auf... Dlaczego nie doceniamy kunsztu naszych fortyfikacji?

PS
Poznałem już WA od Caen do Pas Calais. Jeżeli zostanie postawione precyzyjne pytanie, będę próbował odpowiedzieć.

grze$ 
starszy bunkrolog

Wysłany: Czw Maj 17, 2007 1:48 pm   

Aufmann napisał/a:

Za ten post chyba dostanę czerwoną kartkę?

Drodzy Panowie. Widziałem parę schronów na LM - sowieckich, na LM - francuskich, kilka niemieckich i polskich. Nie chcę nikogo obrazić lub urazić, ale nasze, polskie ciężkie schrony bojowe, są naprawdę atrakcyjne pod względem rozwiązań konstrukcyjnych

Auf... Dlaczego nie doceniamy kunsztu naszych fortyfikacji?

Auf, wystawić sobie czerwoną kartkę będziesz mógł wtedy gdy naprawdę nie będziesz w stanie dowieść kunsztu polskiej fortyfikacji, ale jestem ufny w to że za jakiś czas, napiszesz poniżej przekonujące ku temu argumenty.

Trzymam kciuki, jednakże sprawa wyższości czegoś nad czymś wymaga przesunięcia do nowego tematu bo zaczyna się robić BAŁAGAN.

Pozdrawiam

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Czw Maj 17, 2007 6:56 am   

Ciężko Aufa nauczyć, że wypowiadając się w kwestiach istotnych, które mogą namieszać młodym i niedoświadczonym bunkrołazom w głowie - powinien zaczynać od: "moim zdaniem..."

Porównując jakąkolwiek linię fortyfikacyjną, z róznych państw, najpierw trzeba pokrótce przedstawić założenia obronne, charakterystykę terenu i co najważniejsze datę budowy...
Bez szczegółowej analizy można spłodzić tak ogólnikowe stwierdzenia jak Kolega Aufmann - czego nikomu nie życzę :shock:
bo... wstyd...

pozdr

Odpowiedz do tematu