Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: darecki
Sro 12 Mar, 2008 08:25
Prace porządkowe przy obiekcie na Kłodnicy
Autor Wiadomość
cusek 
bunkrołaz

Wysłany: Wto 10 Lip, 2007 16:25   Prace porządkowe przy obiekcie na Kłodnicy

Witajcie!!

Więc zaczęliśmy porządkować ten obiekt, dzisiaj odkopaliśmy częściowo płytę detonacyjną dach z trawy wokół jeden kopuły oraz wyczyściliśmy jedno pomieszczenie.
Poniżej fotki z prac.

Co o tym myślicie??

Pozdrawiam Cusek

DRAGON 
bunkrołaz

Wysłany: Wto 10 Lip, 2007 17:16   

Witam .
To może ja pierwszy powiem co o tym myślę za nim inni Panowie bedą was chwalić.
A myśle tak - Wy chyba tak do końca nie wiecie co robicie , po co ściagneliście tą ziemię wokół tej kopuły macie zamiar pokryć izolacją strop bo coś mi sie wydaje że nie.Czytając wasze wpisy na tym forum to chyba dopiero zaczynacie się interesować fortyfikacjami a już robicie rzeczy o których nie macie pojecia .

Hanz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Lip, 2007 17:33   

Ech, DRAGON...

Dobrze wiemy co robimy. Są to prace pożądkowe! Nie mamy zamiaru go restaurować (przynajmniej narazie) tylko dokładnie wysprzątać, odkopać i odsłonić!!! Naprawde ciężko pracowaliśmy, a ty nas krytrykujesz. Nie mamy zamiaru pokrywać izolacją, bo nie trzeba!!! Już to zrobiło ludowe wojsko.
Jak już masz zamiar w taki sposób komentować naszą ciężką pracę to lepiej daj sobie spokój! :mad:

Tatanka 
bunkrołazik pospolity

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Wto 10 Lip, 2007 17:59   

Hanz, tylko bez fochów. Nikt nie mówi, że się nie napracowaliście przy sprzątaniu. Ale to, że się urobiliście po pachy nie jest wystarczającym powodem do składania samych pochwał :cool: Przecież nie o to chodzi, żeby odkopać wszystko co popadnie. Dragon próbowal zwrócić Wam uwagę, że pewnymi działaniami możecie temu obiektowi nawet zaszkodzić. Niechcący, ale jednak nieprzemyślana akcja porządkowa może okazać się niedźwiedzią przysługą ;) Jesteście młodzi, dlatego myślę, że powinniście pracować dalej pod okiem kogoś (dorosłego), kto ma już doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach.
Powodzenia życzę i dystansu do krytyki ;)
TT

lukeluc 
bunkrołazik

Wysłany: Wto 10 Lip, 2007 18:11   

Witam.
To moze ja rowniez dodam cos od siebie jak chodzi o "zaopiekowanie" sie tym schronem. Tak sie sklada, ze jestem na biezaco z tematem rekonstrukcji schronow (remontujemy schron nr 75 - to ten na dzialkach). To, ze chcecie panowe zajac sie tym schronem jest godne pochwaly, ale jest male ale... Przed przystapieniem do jakichkolwiek prac ziemnych powinniscie sie dobrze zorientowac, co nalezy odkopywac a czego nie. Dobrze byloby sie poradzic kogos, kto ma konkretna wiedze na temat fortyfikacji - chocby kolege Dragona. Jak chodzi o sciaganie ziemii wokol kopuly i wogole ziemii ze stropu, to nie ma to kompletnie sensu, gdyz jest to oryginalne maskowanie, ktore wlasnie dewastujecie. Wysprzatanie schronu, to bardzo dobry pomysl ale jak chodzi o roboty ziemne przy nim, to radze sie dobrze zapoznac z tematem, zeby nie zniszczyc tego, co pozostalo i w zwiazku z tym nie narobic sobie klopotow - mam na mysli m.in. konserwatora zabytkow . Przy okazji wyjasnie poruszony wczesniej problem, o ktorym wspominal kolega Dragon. Mimo, ze schron, ktory remontujemy znajduje sie na prywatnej dzialce i nigdzie przy zakupie ww. dzialki nie bylo wspomniane, iz znajduje sie na niej obiekt zabytkowy jakim jest schron, wymagane bylo zezwolenie MKZ na rozpoczecie prac rekonstrukcyjnych. Podsumowujac - wysprzatanie schronu, to bardzo dobry i godny pochwaly pomysl, natomiast prowadzenie robot ziemnych przy niem wymaga, po pierwsze - wiedzy fortyfikacyjnej, po drugie - zezwolenia MKZ, no chyba, ze ktos chce miec przez to problemy. Pozdrawiam

Hanz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Lip, 2007 18:49   

Witam!

Nasze działania mają na celu WYŁĄCZNIE wysprzątanie obiektu, więc nie ma mowy o jakimkolwiek zaszkodzeniu. Co do odkopywania stropu to macie racje :oops:
(tak myślałem i zresztą nie był to mój pomysł :mrgreen: ) Nie będziemy się zajmować pracami ziemnymi tylko sprzątaniem bo nie mamy o tym pojęcia, więc liczymy na waszą pomoc, a w szczególności lukeluca :wink:
Muszę przyznać że mnie poniosło, więc wybaczcie za moje ''fochy'' bo jak wróciłem po pięciu godzinach cały brudny, mokry, strasznie zakużony (nawdychałem się pyłu) to byłem zdenerwowany.

cusek 
bunkrołaz

Wysłany: Wto 10 Lip, 2007 18:50   

Cześć.
Po części jak teraz tak myśle i czytam to co piszecie to zgadzam się z wami, nie pomyśleliśmy z początku. Więc tak płyte zasypiemy ten kawałek stropu nadsypiemy ziemią i weźniemy się za środek.
Dzieki za uwage.
Dragon mógłbyś do mnie na pisać na gg 2232661. Byłbym wdzięczny.

Darula
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Lip, 2007 18:50   

Teraz kopółkę pięknie widać.... Brawo chłopaki :oops: oby tylko złomiarze nie dokończyli waszego dzieła... :twisted: Jak jeszcze macie zamiar tam wrócić to musicie naprawić to co zniszczyliście :!:

cusek 
bunkrołaz

Wysłany: Wto 10 Lip, 2007 18:54   

Tak wracamy wkrótce znaczy sie wróci narazie Hanz z bratem bo ja wyjeżdżam :) . Koło kopuły damy mniej piachu zeby byla lepiej widoczna.

Darula jak masz gg to napisz też do mnie.

Hanz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Lip, 2007 19:06   

Ech...

Chciałem być szlachetny :roll: ... i wyszło jak zwykle :cry:

Odpowiedz do tematu