Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: darecki
Wto 11 Mar, 2008 22:41
Rewitalizacja schronu nr 33 - OWŚ
Autor Wiadomość
Przemo 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Czw 23 Sie, 2007 19:56   Rewitalizacja schronu nr 33 - OWŚ

Panowie, my tu fedrujemy na przodku ..... jak za czasów tow. Gierka. Prace udą takim tempem, że dzisiaj pomalowano pierwsza izbę (chcemy zobaczyć jak zachowa sie farba itd) . Adam dawaj zdjęcia .... dodam tylko, że odkopano część płyty detonacyjnej z zachowanymi potykaczami i częściowo drutem kolczastym. Przy tej pracy znaleziono SKARB : łuska polska do karabinu i dwie niemieckie monety chyba 1940 rok) .Mit Grunwaldu upada w konforontacji z naszymiu historyczno - archeologicznymi pracami czyli i 2 nagie miecze przegrywaja z "czarnym lasem" ( dzielnica obok Bielszowic) forsa za wystrzeloną amunicje.

Hanz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Sie, 2007 20:22   

Przemo napisał/a:
SKARB : łuska polska do karabinu i dwie niemieckie monety chyba 1940

Fajnie :wink:

Niestety 75 jak wiadomo służył jako śmietnik, więc wszystko co sie wykopie trzeba dokładnie sprawdzić.

Ostatnio wykopałem rajstopy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Czw 23 Sie, 2007 21:26   

no tak, u nas w Rudawie bida... Ino same gacie... :mrgreen:

Hanz
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Sie, 2007 09:27   

Żarty żartami, ale przy 75 wykopaliśmy kilka ciekawych rzeczy. Lukeluc wklei fotki na na tem. o 75 . Nawed sobie nie wyobrażacie co ludzie wyrzucają :mrgreen:

Jacek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 31 Sie, 2007 09:47   

Przemo napisał/a:
Jak już było zaznaczone na tym forum (zobacz - temat " Czy schrony OWŚ obronią się.....oraz temat dot działań bojowych schronu ....) przystąpiliśmy do prac zwiazanych z "rewitalizacją" tego obiektu. Kolega Adam , zamieści kilka zdjęć prezentujących postepy w pracy nad czyszczeniem obiektu. Przypomne, że termin zakończenia prac to 30 września 2007 r.

Czy koledzy bywali ostatnio w tych stronach. Brak jest zdjęć z postępu prac, czy postępu prac?

Przemo 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Nie 02 Wrz, 2007 21:08   schr33

Zerknij na forum Pro Forta.... (ale musisz się zalogować ) albo na to forum : http://www.mkzrs.fora.pl/...nr-33-t127.html .

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Wrz, 2007 21:46   

Odwiedziłem wspomniane strony. Poniżej wybrane zdjęcia kolegi Dragona.
Szkoda, że nie na naszym forum :cry: Udział w forum nie jest przymusem.

lekko poruszony Auf... pozdrawia kolegów

Jacek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Wrz, 2007 09:32   

Aufmann napisał/a:
Odwiedziłem wspomniane strony. Poniżej wybrane zdjęcia kolegi Dragona.

Trzeba przyznać Dragonowi, że robi bardzo dobre zdjęcia. Tylko rzeczywiście trochę ich mało na naszym forum.

Schron natomiast prezentuje się jak nowy. Wiem, że to bardzo krótki kometarz, nie oddający ogromu wykonanej pracy. Za to trafny.
Jacek

Przemo 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Pon 03 Wrz, 2007 11:19   Rewitalizacja schronu nr 33 - OWŚ

Jacek - żyj dobrze z DRAGONEM (vel MAŁY) to on ma klucze do tej 33 . Poziom merytorycznej wiedzy i jego oddanie dla celów jakie stawia sobie PF jest .... bardzo dużę. Powiem tylko, że Adam to jeden z "skarbów" PF który trzeba dobrze poznać i sie z nim dogadać. Ja, osobiście, miałem kiedyś "zgrzyt" z Adamem ale .... chyba już się przyzwyczajiłem do jego osobowości a On do mojej "upierdliwości". Chciałem na tym forum PODZIĘKOWAĆ ADAMOWI za jego zaangażowanie w prace w PF . Adam, bardzo Ci dziękuje na forum ... niech inni wiedzą, że Twój udział w ratowaniu fortyfikacji na Ślasku jest bardzo duży i szkoda , że dużo osób nie może się dowiedzieć tego co ja już wiem .

Jacek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Wrz, 2007 11:39   

Przemo napisał/a:
Jacek - żyj dobrze z DRAGONEM (vel MAŁY) to on ma klucze do tej 33 . Poziom merytorycznej wiedzy i jego oddanie dla celów jakie stawia sobie PF jest .... bardzo dużę. Powiem tylko, że Adam to jeden z "skarbów" PF który trzeba dobrze poznać i sie z nim dogadać.

Przemo, żyję ze wszystkimi w zgodzie, tylko czasem mnie ponosi. Napisałem, że zdjęcia są dobre, bo mam takie zdanie. Przemilczałem fakt, że są bardzo dobre.
Jacek

Odpowiedz do tematu