Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciężki schron bojowy nr 75.
Autor Wiadomość
lukeluc 
bunkrołazik

Wysłany: Sro 22 Sie, 2007 23:08   prace na schronie nr 75 cd.

cd. fotek
pozdrawiam

lukeluc 
bunkrołazik

Wysłany: Sro 22 Sie, 2007 23:12   prace na schronie nr 75 cd.

cd.
w miare mozliwosci bede posylal kolejne fotki.
pozdrawiam

lukeluc 
bunkrołazik

Wysłany: Sro 22 Sie, 2007 23:26   prace na schronie nr 75 cd.

aha zapomnialem dodac - wszystkie pomieszczenia widoczne na zdjeciach sa po wstepnym malowaniu. kazde bedzie malowane raz jeszcze i to precyzyjnie :) pozdrawiam

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Sie, 2007 23:35   

Postanowiłem wydzielić nowy wątek rewitalizacji polskiego schronu bojowego.
Jestem zainteresowany wszystkimi pracami związanymi z przywróceniem dawnej świetności zabytkom polskiej sztuki fortyfikacyjnej. Szefem tematu zostaje osoba najbardziej zainteresowana schronem bojowym nr 75 wg numeracji WP. Taką decyzję podjąłem, gdyż kolega Lukeluc zamieszczając kolejne zdjęcia dokumentujące przeprowadzone prace, przekonał mnie, że ich zapał doprowadzi do przywrócenia kolejnemu zabytkowi fortyfikacji stanu, który będzie satysfakcjonował wszystkich fanów polskich „bunkrów”.
Aufmann

Jacek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Sie, 2007 10:18   

Lukeluc, zdjęcia zestawiłeś w taki sposób, że już na pierwszy rzut oka widać jak wiele dobrej roboty zostało przez Was wykonane.
Warto jest wykonywać taką dokumentację, gdyż za parę lat nikt nie będzie chciał wierzyć w ogrom wykonanej pracy. Podobne zestawienie zdjęć widziałem w czeskim schronie Alej. Zdjęcia schronu z lat ubiegłych i te aktualne, zostały włączone do stałej ekspozycji. W Waszym przypadku warto się też pokusić o taką ekspozycję, ale materiały musicie zbierać już teraz.

Może również odnajdą się archiwalne zdjęcia z lat wojny?

Jacek

lukeluc 
bunkrołazik

Wysłany: Czw 23 Sie, 2007 12:26   

Witam,
dokladnie - dokumentacja zdjeciowa robiona jest na biezaco. efekty zostana przedstawione po zakonczeniu robot (stworzymy ekspozycje przedstawiajaca schron przed, w trakcie i po renowacji). Niestety nie udalo mi sie znalezc zdjec archiwalnych schronu 75. jesli ktos mialby takie, to prosze o informacje.
pozdrawiam

Jacek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Sie, 2007 15:42   

Lukeluc,
Wiem, że sprawy wyposażenia schronu, to bardzo trudny temat. Czy macie już plany dotyczące wyposażenia schronu. Co należy w pierwszej kolejności odtworzyć?
Jacek

lukeluc 
bunkrołazik

Wysłany: Czw 23 Sie, 2007 21:00   

jak pisalem wczesniej - odtworzylismy krate szturmowa, plyty pancerne, prycze, flansze, zainstalowalismy piec i komin. chcemy z czasem i w miare mozliwosci odtworzyc drzwi gazoszczelne, drzwiczki obrony wejscia, ewakuacyjne wewnetrzne. mamy juz material na odtworzenie wszystkich polek i siedzisk, wiec tez w przyszlosci sie za to wezmiemy. pracy jest jeszcze sporo ale pomalu do przodu. pozdrawiam

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Czw 23 Sie, 2007 21:24   

Podziwiam zapal i zycze wielu chetnych rąk do pracy i pomoc ludzi dobrej woli. Niech nasze forum promuje ile się da, że o fortyfikacjach nie tylko mozna mówić, ale można je przywracać do dawnego stanu!

pozdrawiam i czekam na nastepne zdjęcia z postępu prac :grin:

Jacek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Sie, 2007 11:12   

lukeluc napisał/a:
zainstalowalismy piec i komin.

lukeluc, Szukaliście oryginalnego pieca ? Czy może dysponujesz rysunkami lub zdjęciami piecy stosowanych w polskich schronach?

Odpowiedz do tematu