Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: darecki
Wto 11 Mar, 2008 22:41
Rewitalizacja polskiego schronu w Rybniku
Autor Wiadomość
robmenesiak
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2008 16:03   

Korbol masz racje - schronów jest bardzo dużo i nie ma się co rozdrabniać - tyle ile jestem w stanie to pomagam w Gołańczy - jest 16 obiektów, gdybym miał 16 osób to schrony byłyby wyczyszczone w 2 dni. Nie mam i zajmuje mi to więcej czasu. Bo gdyby nie to nie siedziałbym już tu tylko wędrował dalej, posprzątać Mielin może Oderstellung, może OWŚ (jak patrze na zdjęcia z przewodnika to mnie żal ściska że nawet ktoś jednego krzaka nie wyciął by było coś więcej widać na zdjęciu niż kawałek betonu i zarośla).

Koledzy z Rybnika wykonali ogólnie super robotę, no cóż pomalowali - ok to ich wybór, skoro lubie i cenią ten obiekt to działajcie - życzę powodzenia. Myśle że sami turyści spytają o niektóre szczegóły ,,dodane na tym obiekcie" i to właśnie będzie oceną. Nasza krytyka na aż tak wysokim poziomie chyba nie jest wogóle tu potrzebna.

Koledzy słusznie zauważyli, że można było interweniować. Przeciez forum rybnickie działa non stop. I jest tam można by rzec fanatyczne zainteresowanie obiektem i pracami. To mnie właśnie zadziwia.

Trzymam kciuki może nie tylko za jeden obiekt ale za i pobliskie.

A co do Gołańczy - przewodnika ? Myśle o zwykłym opisie typowo turystycznym z elemnetami historii jaka tu w Gołańczy i okolicach się działa. Bez zbędnego wymądrzania się.

Gmina jest zainteresowana i to się ceni.

Pozdrawiam

Owicz 
prawie wszystko wiedzący

Wysłany: Pią 27 Cze, 2008 20:13   

tw napisał/a:
Jeśli będzie potrzebna pomoc w opracowaniu rysu historycznego - służę pomocą. Mogę wykonać kwerendy archiwalne, a i jakieś wojenne fotki może też da się dopasować.tw

I niech te dwa zdania będą dowodem na to, że rozsądne działanie zwykle zachęca innych do współpracy.

robmenesiak
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2008 20:22   

Napewno jeśli ukończe porządki na wszystkich obiektach to w kwestii opracowania przewodnika się odezwę konkretnie. Na razie myśle do października utknę tu na tych obiektach na dobre. Za szybko mi to nie idzie :( wzoruje się na pracy wykonanej w Bydgoszczy. Może i kiedyś tak będzie w Gołańczy :)

Odpowiedz do tematu