Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Apokalipsa niedokończonego obiektu na MRU
Autor Wiadomość
grze$ 
starszy bunkrolog

Wysłany: Sob 27 Gru, 2008 11:16   

Salis napisał/a:
a zwiedzanie MRU z przewodnikiem to niestety strata czasu

MRU to nie tylko podziemia.

Salis 
bunkrołazik

Wysłany: Sob 27 Gru, 2008 16:20   

wiem, ale nie wiem do czego pijesz,obiekty naziemny typu sluzy. jazy .zeby smoka, mosty itp ,ale bez przewodnika.Jezeli znasz historię krzyża przy obiekcie w Pniewie ha,ha opowiadaną przez przewodnika to ja już nie mam nic do powiedzenia .....smutno tylko jak można takie dyrdymały opowiadać,ale komercha.

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Gru, 2008 17:07   

Salis napisał/a:
Jezeli znasz historię krzyża przy obiekcie w Pniewie ha,ha opowiadaną przez przewodnika to ja już nie mam nic do powiedzenia .....smutno tylko jak można takie dyrdymały opowiadać,ale komercha.

Ciekawe. Grze$ mi tego nie opowiadał. Chętnie posłucham.
Auf...

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Sob 27 Gru, 2008 22:33   

Salis napisał/a:
smutno tylko jak można takie dyrdymały opowiadać,ale komercha.

Oj można, można...
Przewodnicy na MRU to chyba najmniej uciążliwa i destrukcyjna grupa dla tych fortyfikacji.
No chyba, że to oni imprezują, srają i rzygają na systemie, a przy okazji dorabiają złomem?

pozdr

Salis 
bunkrołazik

Wysłany: Nie 28 Gru, 2008 10:27   

Oj można, można...
Przewodnicy na MRU to chyba najmniej uciążliwa i destrukcyjna grupa dla tych fortyfikacji.
No chyba, że to oni imprezują, srają i rzygają na systemie, a przy okazji dorabiają złomem?

Kolego zanim zaczniesz kogoś obrażać to go najpierw poznaj.Ja jeżdzę na bunkry i inne obiekty ponad 20 lat i pragnę Cię zapewnić że nigdy nie nazygałem w systemie .Znam ludzi którzy dla MRU potrafią poświęcić życie i niestety są opluwani przez innych.Z tego co widzę jesteś z Krakowa więc zadam Ci pytanie skoro ludzie spiący w systemie nic nie robioą tylko sraja i zygają (twoje słowa) to co pewna krakowska fundacja J... robi ?czyżby zajmowała się czyszczeniem obiektow i nabijaniem własnej kabzy,więc najpierw należy popatrzeć na swoje podwórko i atakować innych,szkoda że tak sie dzieje że środowisko pasjonatów fortyfikacji jest tak podzielone ale najpierw trzeba poznać kogoś żeby póżniej móc mowić że nic nie robi tylko sra i żyga !!!!!! bez urazy.

grze$ 
starszy bunkrolog

Wysłany: Nie 28 Gru, 2008 13:14   

Salis napisał/a:
wiem, ale nie wiem do czego pijesz,obiekty naziemny typu sluzy. jazy .zeby smoka, mosty itp ,ale bez przewodnika.

Dlaczego bez? Czy przewodnik potrafi tylko prowadzić grupy po podziemiach?

Salis napisał/a:
Znam ludzi którzy dla MRU potrafią poświęcić życie i niestety są opluwani przez innych.

Życie, ale w imię czego? Poszerzenia wiedzy czy otworów wejściowych prowadzących do korytarzy? I kto ich piętnuje? :shock:

Salis napisał/a:
Jezeli znasz historię krzyża przy obiekcie w Pniewie

Historię ową znam. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi wie też i nikt nikomu nie ma nic do zarzucenia...

Salis 
bunkrołazik

Wysłany: Nie 28 Gru, 2008 18:19   

to widocznie cienko znasz bo to co opowiadaja przewodnicy to niestety nieprawda ,a stawiajac krzyż i mowiąc iz to dla upametninia smierci osoby ktora niestety nie zginęła na tym obiekcie to z deka farsa dla przyciągnięcia turystow tak samo jak odpowiedz na slady trafień na kopułach że dzielni obrońcy itd.. dobrze wiesz ty i ja skąd te slady się wzięły więc nie mów mi że to jest prawdziwa hiostoria , nie chće Cię tu atakować wię c proszę nie prowokój ,oj i jeszcze jedno czy mam Ci przytoczyć parę faktow co ci ludzie robiący dziury zrobili dla MRU dobrego, a tak na marginesie widzę że to forum jest dla kilku osób i wypowiedzi innych są atakowane,kolego ja niestety nie jestem uważany za szpiega a ty takową opinię masz więc jeżeli nie wiesz z kim piszesz to hamuj .No i odpowiedz sobie na pytanie czy zamykanie obiektów i zejśc do systemu to ochrona fortyfikacji ? :mrgreen: a ty jestes kolego zmienny czyżbyś zapomniał jak kilka lat temu walczyłeś z kratami, a jak napiles sie rok temu na petli to gdzie załatwialeś potrzeby ...no i myślę ze koledzy nioe znaja twoich numerow z przywłaszczaniem i publikowaniem pewnych dokumentów jako swoich..no i ta stara ksywa twoja jeszcze raz pozdrawiam.......

beermaster 
bunkrolog

Wysłany: Nie 28 Gru, 2008 21:01   

No to mamy poważne zarzuty i najwyraźniej nie bezpodstawne ???...

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Nie 28 Gru, 2008 23:09   

Bardzo nie lubię, jak ludzie mają problemy z używaniem ojczystego języka a do tego rzucają jakieś dziwne zarzuty i pomówienia.
Jeśli masz kolego jakieś problemy związane z przewodnikami z MRU to bądź łaskaw im to tłumaczyć osobiście, a nie na forum, bo ani nie jesteśmy ich rzecznikami prasowymi ani stroną w Twoim urojonym konflikcie...
Zawsze możesz napisać artykuł, naukowy bądź popularno-naukowy w poczytnym czasopiśmie dla bunkrołazów i zdemaskować tam wszystkie kłamstwa jakimi indoktrynują przewodnicy ciemny lud.

Co się tyczy działań fundacji na F. to jeśli masz wobec nich jakieś zarzuty, które są faktycznie udokumentowane lub są przesłanki do tego, że faktycznie robią coś źle, to zgłoś to na policję - numer telefonu 997 w całej Polsce, nawet na Podkarpaciu.
Jeśli ktoś ukradł Ci jakieś dokumenty, również to zgłoś, bo żartów nie ma. Wiadomo, może jakieś brzydkie rzeczy, jak z IPN'u?
Natomiast jeśli Ty rzucasz na kogoś bezpodstawne oskarżenia, to bądź pewien, że nie jesteś anonimowy.
Jeśli chcesz korzystać z forum, zacznij sie zachowywać jak należy. Wszelkie uwagi, sformułowane zgodnie z zasadami dobrego wychowania możesz przesyłać zainteresowanym na PW...

Amen.

beermaster, lubisz prowokacje?

grze$ 
starszy bunkrolog

Wysłany: Nie 28 Gru, 2008 23:17   

a ja się zaczynam zastanawiać prowokatorze, na czyich jesteś usługach...

przykro mi ale: cieszę się że podziemia są zamknięte, przynajmniej przed kimś takim jak ty...

gorąco zachęcam do: przytoczenia owych materiałów które "przywłaszczałem i publikowałem" Czekam na informacje, bo moje ego cierpi...

Rok temu nie piłem na pętli...Nie wypada pić w miejscu pracy, także proszę, herezji dość. Zarzuty są poważne - dlaczego? Domyśl się.

A teraz pytanie: dziecko neostrady, czy prowokacja?

Odpowiedz do tematu