Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Atak na grupę bojową Wirek - gra sztabowa
Autor Wiadomość
Theo 
bunkrołaz

Wysłany: Nie 04 Sty, 2009 22:36   Atak na grupę bojową Wirek - gra sztabowa

Wydzielony wątek gry sztabowej z tematu schrony pozorne - bojowe.
Uwaga moderatora 6.01.2009 17:50

Koledzy już wcześniej zaznaczyli główne kierunki ogni grupy bojowej Wirek. Ta mapka będzie nam bardzo pomocna.

Kolego Beermaster, proponuję Panu zwykłą grę strategiczną, podobną do tej opisanej w „Fabryce Oficerów” pana Kirista. Pan dowodzi grupą Wirek, a ja kolumną uderzeniową poruszającą się wzdłuż dzisiejszej ulicy „1 Maja”. Moja kolumna znajduje się w odległości 2000 metrów na południe od rzeczki i porusza się bardzo „czujnie” w kierunku północnym wzdłuż ulicy „1 Maja”. Oczywiście jest to piechota, całkowity brak czołgów lub wozów pancernych. Zauważyłem tylko w mojej kolumnie charakterystyczne sylwetki pionierów (przepraszam saperów – aby nie wzbudzać antagonizmów narodowych).

Panie Beermaster, czekam na pana zdecydowane działanie, gdyż zbliżam się do jeszcze nie wysadzonego mostka na rzeczce o nazwie trudnej do wypowiedzenia. Rozumiem, że za chwilę zostanę przywitany ogniem ckm ze schronów grupy, którą Pan dowodzi.

Theo

[ Dodano: Nie Sty 04, 2009 10:34 pm ]
Jeszcze jedno pytanie. Czy pana Aufa mogę mianować na dowódcę pionierów (czytaj saperów)?
Theo

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Sty, 2009 23:45   

Theo napisał/a:
Kolego Beermaster, proponuję Panu zwykłą grę strategiczną, podobną do tej opisanej w „Fabryce Oficerów” pana Kirsta. Pan dowodzi grupą Wirek, a ja kolumną uderzeniową poruszającą się wzdłuż dzisiejszej ulicy „1 Maja”.

Ciekawy pomysł :grin: , pytanie czy Beermaster przyjmie wezwanie?

Theo napisał/a:
Jeszcze jedno pytanie. Czy pana Aufa mogę mianować na dowódcę pionierów (czytaj saperów)?

Proponowana gra strategiczna może dokonać wirtualnego spustoszenia polskich schronów. :mrgreen: Ja zawsze optowałem za ich ochroną.

Auf... pozdrawia

beermaster 
bunkrolog

Wysłany: Nie 04 Sty, 2009 23:46   

Theo napisał/a:
beermaster napisał/a:
To proszę przedstaw te wątpliwości, może ktoś je rozwieje albo podtrzyma.

Koledzy już wcześniej zaznaczyli główne kierunki ogni grupy bojowej Wirek. Ta mapka będzie nam bardzo pomocna.

Kolego Beermaster, proponuję Panu zwykłą grę strategiczną, podobną do tej opisanej w „Fabryce Oficerów” pana Kirsta. Pan dowodzi grupą Wirek, a ja kolumną uderzeniową poruszającą się wzdłuż dzisiejszej ulicy „1 Maja”. Moja kolumna znajduje się w odległości 2000 metrów na południe od rzeczki i porusza się bardzo „czujnie” w kierunku północnym wzdłuż ulicy „1 Maja”. Oczywiście jest to piechota, całkowity brak czołgów lub wozów pancernych. Zauważyłem tylko w mojej kolumnie charakterystyczne sylwetki pionierów (przepraszam saperów – aby nie wzbudzać antagonizmów narodowych).

Panie Beermaster, czekam na pana zdecydowane działanie, gdyż zbliżam się do jeszcze nie wysadzonego mostka na rzeczce o nazwie trudnej do wypowiedzenia. Rozumiem, że za chwilę zostanę przywitany ogniem ckm ze schronów grupy, którą Pan dowodzi.

Theo

Po pierwsze nie porusza się Pan kolumną uderzeniową bo właśnie wszedł Pan w sektor Punktu Oporu Szyb Artura i wątpię żeby przepuścili kolumnę.
Po drugie oczywiście ten mostek zostanie wysadzony zanim Pańscy ludzie do niego dotrą lub w momencie ich wejścia na niego.
Po trzecie otworzę ogień w momencie ewentualnego wejścia Pańskiego wojska w zasięg ckm-ów.

Odpowiedziałem bo tak wypada natomiast pragnę przypomnieć Panu, że nie jest to forum o grach strategicznych i proszę swoje wątpliwości wypowiadać wprost-unikniemy w ten sposób niepotrzebnej pisaniny.

Pozdrawiam
Beermaster

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 00:07   

beermaster napisał/a:
Po pierwsze nie porusza się Pan kolumną uderzeniową bo właśnie wszedł Pan w sektor Punktu Oporu Szyb Artura i wątpię żeby przepuścili kolumnę.

A które schrony punktu oporu "Szyb Artura" mogą ostrzelać ogniem bezpośrednim kolumnę Pana Theo?
Zgodnie z zasadami rozpoznania, Pan Theo dysponuje informacjami zawartymi w "Die polnische Landesbefestigung Stand vom 15.06.1939 Einzelangaben".

Auf....

Jest to uwaga moderatora, a nie dowódcy pionierów (czytaj wg Pana Theo - saperów).

Theo 
bunkrołaz

Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 00:24   

beermaster napisał/a:
mostek zostanie wysadzony zanim Pańscy ludzie do niego dotrą lub w momencie ich wejścia na niego.

Panie Beermaster, decyzja bardzo rozsądana, ale ten mostek nie miał komór minowych :cry: Chciałem Pana uprzedzić, że właśnie moi saperzy przygotowują przeprawę po zachodniej stronie mostku.

Polecam książkę pana Kirsta. Jest to bardzo ciekawe studium żołnierzy niemieckich i ich poczynań. Warta jest kilku godzin czytania.

Theo

Który z Panów zapoznał się lub zna wymienioną publikację?

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 01:01   

Theo napisał/a:

Publikacja jest mi znana. Kilka lat temu czytał ją mój syn. Akcja rozgrywa się w szkole oficerskiej, której pierwowzorem była szkoła oficerów w Pile.

Auf...

Czy ciąg dalszy nastąpi:

Theo napisał/a:
Chciałem Pana uprzedzić, że właśnie moi saperzy przygotowują przeprawę po zachodniej stronie mostku.

Jacek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 08:40   

Theo napisał/a:
Panie Beermaster, decyzja bardzo rozsądana, ale ten mostek nie miał komór minowych Chciałem Pana uprzedzić, że właśnie moi saperzy przygotowują przeprawę po zachodniej stronie mostku.

Witam,
Zapowiada sie bardzo ciekawie :grin: . Gry sztabowe były urozmaiceniem życia koszarowego. Chętnie poczytam Wasze posty.
Pozdrawiam
Jacek

beermaster 
bunkrolog

Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 12:11   

Franz Aufmann napisał/a:
Theo napisał/a:

Publikacja jest mi znana. Kilka lat temu czytał ją mój syn. Akcja rozgrywa się w szkole oficerskiej, której pierwowzorem była szkoła oficerów w Pile.

Auf...

Również czytałem tą pozycję i mój syn też zdążył ją przeczytać :grin:

Franz Aufmann napisał/a:
Czy ciąg dalszy nastąpi:

Nie nastąpi, przynajmniej z mojej strony i proszę o dokładne nie wybiórcze czytanie postów:

Odpowiedziałem bo tak wypada natomiast pragnę przypomnieć Panu, że nie jest to forum o grach strategicznych i proszę swoje wątpliwości wypowiadać wprost-unikniemy w ten sposób niepotrzebnej pisaniny.

A ponieważ widzę "spore" zainteresowanie tematem gier strategicznych, proponuję założyć nowy temat lub nawet dział i tam przenieść tą gre. Wtedy może dołączę do graczy, obecnie bardziej interesują mnie konstrukcje, wyposażenie techniczne i socjalne obiektów zgodnie z tematem i wątpliwości, rozważania
przedstawione wprost.

Pozdrawiam

Jacek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 15:27   

beermaster napisał/a:
A ponieważ widzę "spore" zainteresowanie tematem gier strategicznych, proponuję założyć nowy temat lub nawet dział i tam przenieść tą gre. Wtedy może dołączę do graczy,

Rozważam możliwości udziału w grze strategicznej. Może należałoby określić jakieś zasady.

Jacek

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 16:54   

beermaster napisał/a:
A ponieważ widzę "spore" zainteresowanie tematem gier strategicznych, proponuję założyć nowy temat lub nawet dział i tam przenieść tą gre.

beermaster, nie rób mi tego.... Taka gra to ciekawy sposób przedstawienia nie-wprost informacji o obiektach :neutral: W tym wątku oczywiście ;)

pozdr

Odpowiedz do tematu