Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwiedzanie schronów - izb muzealnych - listopad 2009
Autor Wiadomość
matthias.skl 
starszy bunkrolog

Wysłany: Nie 15 Lis, 2009 22:49   

Cytat:
Po wstępnych rozmowach z Owiczem, najbliższym możliwym terminem naszej wyprawy jest sobota 21 listopada. Wyjazd z Krakowa około godziny 8:00. Dysponujemy jednym wolnym miejscem w samochodzie. Bezpieczną godziną spotkania przy schronie nr 33 jest 9:30, ale również może być 10:00.

Nie powinno być problemu.

Franz Aufmann napisał/a:
Czy Koledzy ze Śląska mogą wspomóc nasze działania i pomóc w zwiedzeniu schronów nr 39 i 52?

Jeśli chodzi o schron Nr 39, to nie ma żadnego problemu. Jeśli chodzi o schron Nr 52, to pogadam z opiekunami.

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lis, 2009 23:49   

matthias.skl napisał/a:

Jeśli chodzi o schron Nr 39, to nie ma żadnego problemu. Jeśli chodzi o schron Nr 52, to pogadam z opiekunami.

Maćku, jeżeli chcesz wziąć udział w wyprawie, to proszę o kontakt telefoniczny (masz mój numer telefonu) lub na pw, gdzie mam po Ciebie podjechać?

Auf...

matthias.skl 
starszy bunkrolog

Wysłany: Pon 16 Lis, 2009 14:20   

Auf, najprawdopodobniej z Trójką już będziemy czekać na Was o 10, na schronie Nr 33 (będziemy samochodem). Jeśli on tego dnia nie będzie miał czasu, wezmę od niego klucz, i wtedy zadzwonię Ci gdzie się spotkamy. No chyba że przyjadę na 33ke z kimś innym. Dam znać.

Dobrze się z Owiczem zastanówcie, które schrony chcecie na pewno zwiedzać, bo musiałbym wiedzieć jak najwcześniej, żeby załatwić ewentualny wstęp. Mogę Wam jeszcze zaproponować "Dom Strzelca", bo mam w tym ukryty cel :wink:

Czekam na listę wybranych obiektów. Jako pierwszy będzie schron Nr 33, ostatni proponuję schron Nr 39, a przed 39tką schron Nr 40, bo od parku to jest kilka minut samochodem... Wybór należy do Was.

Pozdrawiam.

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Lis, 2009 18:49   

matthias.skl napisał/a:

Jako pierwszy będzie schron Nr 33, ostatni proponuję schron Nr 39, a przed 39tką schron Nr 40

Ciekawa propozycja, godna szczególnej uwagi. Chętnie wysłucham propozycji innych kolegów, gdyż dla mnie, jest to jedyna okazja zwiedzić schrony w tak doborowym towarzystwie.

matthias.skl napisał/a:
Mogę Wam jeszcze zaproponować "Dom Strzelca", bo mam w tym ukryty cel :wink:

Co przed nami ukrywasz ? :grin:

Zdjęcia jak zwykle ok.

Auf...

Mam serdeczną prośbę. Na siłę wyrwałem wszystkie posty dotyczące wyjazdu. Proszę, na temat wyjazdu piszcie już tylko w tym wątku.

matthias.skl 
starszy bunkrolog

Wysłany: Pon 16 Lis, 2009 21:01   

Franz Aufmann napisał/a:
Ciekawa propozycja, godna szczególnej uwagi. Chętnie wysłucham propozycji innych kolegów, gdyż dla mnie, jest to jedyna okazja zwiedzić schrony w tak doborowym towarzystwie.

Czekam na propozycje.

Franz Aufmann napisał/a:
Co przed nami ukrywasz ? :grin:

W sumie nic. W "Domu Strzelca" leży oparty o ścianę pancerz wyjścia ewakuacyjnego, który trzeba przetransportować do 39tki. Jak będzie tylu chłopa, to może uda nam się udźwignąć to cholerne żelastwo... Mogę liczyć na Waszą pomoc? :smile:

Matt 
prawie wszystko wiedzący

Wysłany: Wto 17 Lis, 2009 09:16   

matthias.skl napisał/a:
będziemy czekać na Was o 10, na schronie Nr 33

Zwiedzanie zaczynamy od schronu przy ulicy Cynkowej o godzinie 10. Czy dojazd do schronu jest od ulicy Edmunda Kokota w Cynkową?

Matt
pozdro

Matt 
prawie wszystko wiedzący

Wysłany: Wto 17 Lis, 2009 11:02   

Koło terenowe „Dobieszowice”
Przewodniczący koła: Kamil Ferdyn
tel. kom: (+48) 502 313 257
e-mail: dobieszowice@profort.org.pl
Opieka nad schronami bojowymi w Dobieszowicach, Wymysłowie i Bobrownikach.

Coś takiego możecie znaleźć na stronie http://www.profort.org.pl/index.php?page=kontakt ale nie możecie liczyć na zwiedzanie schronu. Telefon jest lipny.

Matt
pozdro

Owicz 
prawie wszystko wiedzący

Wysłany: Wto 17 Lis, 2009 17:52   

Jesteśmy z Aufem na etapie dopinania programu wyjazdu. Prosimy o odrobinę wyrozumiałości ...

matthias.skl 
starszy bunkrolog

Wysłany: Wto 17 Lis, 2009 21:49   

Matt napisał/a:
Czy dojazd do schronu jest od ulicy Edmunda Kokota w Cynkową?

Tak. Jeśli chodzi o obiekty położone na terenie obecnej Rudy Śląskiej i Świętochłowic, cały czas odsyłam do www.polskiemiasta.pl
Serwis się powiększa, i mam nadzieję, że znajdą się w nim inne miejscowości...

Matt napisał/a:
Telefon jest lipny.

Dzięki za info. Będzie to poprawione. Zwiedzanie schronu Nr 52 postaram się załatwić. Schron Nr 5 już jest załatwiony.

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lis, 2009 22:31   

Owicz napisał/a:
Jesteśmy z Aufem na etapie dopinania programu wyjazdu. Prosimy o odrobinę wyrozumiałości ...

Tak to prawda.

Propozycja „Trójki”, zwiedzenia schronu nr 33 jest dla nas szczególnie interesująca. Pod dłuższych rozmowach z Owiczem, wyklarował się nasz wstępny, minimalistyczny program wyjazdu. Zaczynamy zwiedzać obiekty od 33, tak jak to zaproponował Matthias,ski. Spotkanie przy schronie wyznaczono już na 10:00. Następnie kolejno 39 i 40 z II linii, 5 z Łagiewnik, Dom Strzelca, obiekt nr 52 z Wesołej i blockhauz z Wymysłowa.

Marzeniem Owicza są jeszcze Bobrowniki a przede wszystkim odkryte schrony w wyniku budowy kolejnej drogi szybkiego ruchu.

Tak wygląda wstępny projekt jednodniowego wyjazdu na OWŚ. Kolegów prosimy o uwagi i pomoc w jego realizacji.

Auf… pozdrawia

PS
Gdyby okazało się, ze pokonamy drogę z Krakowa w krótszym czasie niż planowaliśmy, to jeszcze przed oficjalnym spotkaniem przed schronem przy Cynkowej, chcemy zahaczyć obiekt nr 34 przy ulicy Edmunda Kokota. Czy schron nr 34 jest dostępny?

Odpowiedz do tematu