Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwiedzanie schronów - izb muzealnych - listopad 2009
Autor Wiadomość
matthias.skl 
starszy bunkrolog

Wysłany: Sro 18 Lis, 2009 20:33   

safnat napisał/a:
dostępny jest, ale trzeba się wczołgiwać :mrgreen:

Nie jest tak źle :wink:

Wybaczcie mi Koledzy, ale dopiero jutro będę wiedział czy schron Nr 52 i Dom Strzelca będą dla nas otwarte. Przepraszam za utrudnienia.

matthias.skl 
starszy bunkrolog

Wysłany: Sro 18 Lis, 2009 21:14   

Zmiana planów. Po uzgodnieniu z Aufem, doszliśmy do wniosku, że spotykamy się o godzinie 9.00 przed schronem Nr 39. Agregat powinien być już naprawiony, więc wnętrze będzie dobrze oświetlone. Później pojedziemy na schron Nr 40 (bo jest dosłownie kilka minut samochodem), następnie proponuję na schrony Nr 5 i 33. Dalsze plany wyjdą "w praniu", bo tak jak już pisałem zależą one od dnia jutrzejszego i decyzji Kolegów z Warszawy i Krakowa.

A więc spotykamy się w sobotę 21go listopada, o godz. 9.00 na schronie Nr 39 (który znajduje się przy wejściu do parku im. mieszkańców Heiloo, od strony ul. Zubrzyckiego w Świętochłowicach).

Przypominam jeszcze o odpowiednim ubiorze i odpowiednim sprzęcie oświetleniowym.

Pozdrawiam i jeszcze raz zapraszam.

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Lis, 2009 22:50   

Matthias.skl witaj,

Rozumiem, że na tym etapie planów zwiedzamy kolejno schrony:

- nr 39 (obiekt na etapie rewitalizacji),
- nr 40 schron w typowym stanie dla OWŚ,
- nr 5 obiekt na Łagiewnikach (schron przy torach tramwajowych - była izba muzealna)
- nr 33 (obiekt na etapie rewitalizacji),

Udostępnienie obiektów, o których wcześniej wspominałem, czyli 52 i Blockhausu z Wymysłowa jest w fazie uzgadniania. Zmiana kolejności zwiedzania wynika z tego, że Matthias.ski nie dysponuje środkiem lokomocji.

Auf... pozdrawia

A więc spotykamy się w sobotę 21go listopada, o godz. 9.00 na schronie Nr 39 (który znajduje się przy wejściu do parku im. mieszkańców Heiloo, od strony ul. Zubrzyckiego w Świętochłowicach).

matthias.skl 
starszy bunkrolog

Wysłany: Sro 18 Lis, 2009 23:01   

Franz Aufmann napisał/a:

- nr 5 obiekt na Łagiewnikach (schron przy torach tramwajowych - była izba muzealna)

Tak. Może schron Nr 40 jest w stanie jeszcze gorszym od typowego :roll:

Franz Aufmann napisał/a:
czyli 52 i Blockhausu z Wymysłowa

Rozumiem, że Dom Strzelca również? :wink:

Franz Aufmann napisał/a:
Zmiana kolejności zwiedzania wynika z tego, że Matthias.ski nie dysponuje środkiem lokomocji.

Niestety. Dwa wolne (w ten dzień) samochody członków Koła Terenowego są "niedostępne" :mrgreen:

Pozdrawiam.

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Lis, 2009 23:32   

Bardzo proszę o zgłaszanie swojego udziału w zwiedzaniu schronów. Ja mam dwa wole miejsca w autku na trasie Kraków - obiekt nr 39. Chętnie dwie osoby "niezmotoryzowane" podwiozę do schronu nr 39. "Narzucenie" kilku kilometrów nie stanowi dla mnie problemu. Info proszę na pw.

Auf...

Zgłoszenia wolnych miejsc w samochodzie i trasie dojazdu mile widziane :grin: Z Krakowa wyjazd o godzinie 7:00.

beermaster 
bunkrolog

Wysłany: Czw 19 Lis, 2009 07:48   

Franz Aufmann napisał/a:
Matthias.skl witaj,

Udostępnienie obiektów, o których wcześniej wspominałem, czyli 52 i Blockhausu z Wymysłowa jest w fazie uzgadniania. Zmiana kolejności zwiedzania wynika z tego, że Matthias.ski nie dysponuje środkiem lokomocji.

Auf... pozdrawia

Skąd nr 5 dla schronu w Łagiewnikach (schron przy torach tramwajowych - była izba muzealna) ? Cieszę się, że to jednak ten obiekt mimo, że brak już w nim wyposażenia. Nigdy w nim nie byłem.

Jeżeli zdobędę środek transportu będziemy we dwóch.

Beermaster

matthias.skl 
starszy bunkrolog

Wysłany: Czw 19 Lis, 2009 21:01   

Po ostatnich ustaleniach sprawa wygląda tak: jak już wcześniej pisałem, spotykamy się o 9.00 na schronie Nr 39, i po jego zobaczeniu pojedziemy na schron Nr 40. Po zaliczeniu 40stki spokojnie ustalimy, co chcemy robić dalej, bo będę mieć klucze do schronów Nr 5 i 33, więc można je zwiedzać w dowolnej kolejności. Po zaliczeniu 5tki i 33ki, o godz. 11.00 dzwonię, i umawiam się na otwarcie "Domu Strzelca", schronu Nr 52, i blokhauzu z Wymysłowa (otworzy go nam go ta sama osoba, na pewno po godz. 12.00). Myślę, że wszystko jest już jasne.

Pozdrawiam.

matthias.skl 
starszy bunkrolog

Wysłany: Czw 19 Lis, 2009 21:04   

matthias.skl napisał/a:
Po zaliczeniu 5tki i 33ki, o godz. 11.00 dzwonię, i umawiam się na otwarcie...

Oczywiście jeśli się wyrobimy. Pewne jest że 0 11tej się umawiam.

Owicz 
prawie wszystko wiedzący

Wysłany: Czw 19 Lis, 2009 23:28   

Po kolejnej turze konsultacji powstała poniższa (mam nadzieję ostateczna) wersja:
Jeżeli dotrzemy przed 9.00 to oglądamy nr 40
9.00-10.00 nr 39
10.30-12.00 nr 33
12.30-13.00 nr 5
13.30-14.00 Bobrowniki, schron odkopany i przyległości
14.15-15.15 nr 52
15.30-16.00 Wymysłów
16.30 Dom Strzelca
Czas na przemieszczanie się pomiędzy obiektami podałem orientacyjnie. Proszę o ewentualną korektę. Kolegów organizujących wejścia do obiektów proszę o potwierdzenie czy ten plan da się zrealizować.
Owicz

beermaster 
bunkrolog

Wysłany: Pią 20 Lis, 2009 08:10   

Myślę, że te czasy dojazdów będą jednak nieco krótsze, za to na Bobrownikach zejdzie nam na pewno dłużej.
Plan realny w realizacji, o ile osoby/osoba otwierająca schrony się zgodzi. Dwa ostatnie schrony będziemy fotografować w warunkach nocnych :smile:

Beermaster

Odpowiedz do tematu