Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wentylacja podłogowa obiektów z 1937 roku
Autor Wiadomość
Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Kwi, 2013 22:18   

I muszę napisać kolejny post, a już myślałem, że temat jest zamknięty. Przypadek mjr. inż. Stanisława Śliwińskiego:

05.1937 -12.1937 - zastępca kierownika budowy fortyfikacji Kierownictwa Robót nr 23 na Górnym Śląsku,

01.1938- 04.1939 - odcinkowy kierownik robót w Kierownictwie Robót nr 13 w Kostopolu na Wołyniu,

04.1939 -05.1939 - przydział do grupy studiów fortyfikacyjnych rejonu Żywiec - Chabówka jako fortyfikator,

od 05.1939 - kierownik robót w Kierownictwie Robót nr 10 w Żywcu.

Z taką praktyką inżynier w stopniu majora nie wdaje się być "zielony". Potwierdza to moją tezę, że byli to doświadczeni ludzie, pracujący w rożnych regionach polski, w znający swoją branżę.

Auf....

safnat 
starszy bunkrolog

Wysłany: Wto 02 Kwi, 2013 10:07   

Franz Aufmann napisał/a:
I muszę napisać kolejny post, a już myślałem, że temat jest zamknięty. Przypadek mjr. inż. Stanisława Śliwińskiego:

05.1937 -12.1937 - zastępca kierownika budowy fortyfikacji Kierownictwa Robót nr 23 na Górnym Śląsku,

01.1938- 04.1939 - odcinkowy kierownik robót w Kierownictwie Robót nr 13 w Kostopolu na Wołyniu,

04.1939 -05.1939 - przydział do grupy studiów fortyfikacyjnych rejonu Żywiec - Chabówka jako fortyfikator,

A skąd pochodzą te informacje?

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Kwi, 2013 17:17   

safnat napisał/a:

Franz Aufmann napisał/a:

A skąd pochodzą te informacje?

Pytasz jakbyś nie wiedział. W zasadzie dla mnie ten temat jest zamknięty. Safnacie wymusiłeś następnego posta.
Informacje pochodzą z miarę dobrego źródła - teczki pana mjr. inż. Stanisława Śliwińskiego.

Auf...

Wy tam na Śląsku przecież znacie wszystkich szefów fortyfikacji, ich zastępców, kierowników Kierownictwa Robót, odcinkowych kierowników robót i fortyfikatorów - konstruktorów. Stowarzyszenie działa od ładnych kilku lat.

safnat 
starszy bunkrolog

Wysłany: Wto 02 Kwi, 2013 23:25   

Franz Aufmann napisał/a:
Wy tam na Śląsku przecież znacie wszystkich szefów

Niestety nie znamy. Do bunkrów jest blisko, a do archiwów daleko.

Owicz 
prawie wszystko wiedzący

Wysłany: Czw 04 Kwi, 2013 16:49   

Auf, przekaż proszę pozdrowienia Szymonowi Kucharskiemu.
Ciekawe że w projektach Kierownictwa Robót Nr 10 widoczny jest większy wpływ "maniery baranowickiej" niż "maniery sarneńskiej".
Dyskusja odbiega jednak od tematu ...

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Kwi, 2013 18:59   

Owicz napisał/a:
projektach Kierownictwa Robót Nr 10 widoczny jest większy wpływ "maniery baranowickiej"

Pierwszy etap mamy za sobą. Ten przemożny wpływ "maniery baranowickiej" musi być "czymś" uzasadniony? Teraz pozostaje tylko ustalić:
- personalia kierownika Biura Technicznego KR (Kierownictwa Robót).
- personalia zespołu biura.

Auf...

A miałem już nie pisać na ten temat. Owiczu wymusiłeś tego posta.

Odpowiedz do tematu