Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Petzl Duo Belt Led 14
Autor Wiadomość
Deeno 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Czw 09 Gru, 2010 20:47   

DaSk napisał/a:
No widzicie. A ja zaufałem "chinkom" i żyję. Nie twierdzę, że są najlepsze (bo nie są), ale mają niesamowitą przewagę nad Petzlem. Cenę. Za jednego Petzla kupisz pewnie z 10 latarek chińskich. A do chodzenia po fortach w mojej opinii zupełnie wystarczają (z różnymi chińskimi wynalazkami zaliczyłem MRU, jaskinie tarzańskie, forty w różnych miastach itp). Powiem, że nigdy nie miałem przypadku aby chińska latarka rozpadła mi się w rękach lub ostatecznie przestała pracować w terenie. A jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to ZAWSZE biorę latarkę zapasową i tyle.

Taaaaa.
Sam kupiłem czołówkę na allegro 'bo tania'.
Potem poleciłem ją naszemu wspólnemu znajomemu - zanim przysłali mu taką, w której świeciły wszystkie diody reklamował ją 3 razy.
A po pewnym czasie moja po prostu się nie włączyła.
Zatem w tym przypadku sprawdza się hasło 'chytry traci dwa razy'.
Oczywiście nie trzeba kupować Petzla - znajdzie się coś dobrego w pośredniej cenie, np.
http://www.pixmania.pl/pl...o&CodePromo=oui
http://allegro.pl/item1341117782.html

Biker
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Gru, 2010 22:37   

Ja bym z swej strony zaproponował produkty Mactronica lub o wiele lepszego i niestety droższego led lensera. Ten ostatni jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Mocne światło + mega mocna konstrukcja. Petzl - Duo daje radę bo jest z mocnego plasiku i naprawdę nieprzemakalny. Ostatnio w Radzimowicach testowany w szybie, w którym wisiałem pod strumieniem wody. Nie zgasł....

matthias.skl 
starszy bunkrolog

Wysłany: Czw 09 Gru, 2010 23:29   

Oczywiście - dobra czołówka to nie musi być tylko Petzl. Producenci wymienieni we wcześniejszych postach również oferują dobry sprzęt. Poleganie w trudnych warunkach na najtańszym chińskim sprzęcie chyba nie jest dobrym pomysłem...

Ha, używałem dokładnie tą samą :mrgreen:

:arrow: http://allegro.pl/czolowa...1354624034.html

Nadal działa i daje niezłe światło, ale od wkładania i wyciągania jej z kieszeni całkowicie połamały mi się mocowania na pasek, także kupiłem czołową, a mam ręczną :smile:

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Sob 11 Gru, 2010 19:51   

Ja się tylko zastanawiam, tak zupełnie na marginesie rozmowy o czołówkach, dlaczego Mathais wybiera dla siebie to co profesjonalne i niby warte swojej ceny, ale jeśli chodzi o remont schronu (czyli zabytku) to korzysta z najtańszych środków i prymitywnych sposobów? :mrgreen:

Może w tym rzecz, że przyszpanować chińską czołówką się nie da (nie to co Petzlem), ale już "pracami na bunkrze" jak najbardziej. I nie ważne czy są "pro" czy jak ta chińska czołówka... do d... :oops:

A wracając do czołówek... Swoją chińszczyznę mam już od sześciu lat, Petzla od co najmniej trzech. Chińska przeszła szlak bojowy od kopalń przez mru, aż do prac na kilku obiektach - również w pyle. Działa do dnia dzisiejszego. Mechanicznie się zużywa, bo to normalne. Mówić, że wszystkie Petzle są super, a wszystkie nie-Petzle do bani, to raczej świadectwo tego, że trzeba jeszcze trochę popróbować sprzętu.

Od początku jesteś napalony na sprzęt, o który pytasz. Szukasz tylko potwierdzenia od innych, że warto wydać kasę na coś, co z powodzeniem zastąpi tańszy produkt. Tak nawiasem jestem ciekaw gdzie ten drogi sprzęt produkują. Swoje pudełko z Petzla wyrzuciłem, więc nie mogę sprawdzić...

Arkady 
trochę się zna na rzeczy...

Wysłany: Sob 11 Gru, 2010 21:18   

darecki napisał/a:
Tak nawiasem jestem ciekaw gdzie ten drogi sprzęt produkują. Swoje pudełko z Petzla wyrzuciłem, więc nie mogę sprawdzić...

Pewnie nawet w tej samej fabryce. Słyszałem to odnośnie odzieży chyba. Kwestia materiałów i know-how, ale przede wszystkim zamówienia. Inaczej robią wg opcji "Latarka za 200", a inaczej "Latarka za 20".
Sam używam Petzla. Pierwszy był Zoom - i żeby nie było - kabelek u mnie gdzieś się wewnątrz przełamał co skutkowało gasnięciem w najmniej odpowiedniej chwili, ale można to zaklasyfikować jako normalne zużycie (miała parę dobrych lat).
Z "chińskimi" nie mam doświadczeń.

Biker
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Gru, 2010 23:05   

Ja miałem petzla zooma i mam go do dziś. Ale tak jak pisałem wyżej np myo xp zgasł mi kiedyś bo upierniczył się kabelek. Natomiast Duo działa bez zarzutu przez 3 lata.
Nie upieram się co do marki. Moim zdaniem równie dobre są latarki mactronica a już led lenser robi wręcz pancerny sprzęt. Ale te ceny....
Pozdrawiam

icelander 
bunkrołazik

Wysłany: Czw 20 Sty, 2011 13:57   

Trzeba powoli przechodzić na technologię CREE. Część szpejów trzeba budować samemu, część można kupić.
Obecnie kończę czołówkę opartą na module 3xCREE dającą 550 lumenów. Jak uda się zakończyć - pokażę fotki.

Odpowiedz do tematu