Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: darecki
Pią 21 Paź, 2011 09:47
Wspomnienia artylerzysty z nad Bzury
Autor Wiadomość
ur
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Lut, 2005 11:45   

W strzelaniach próbnych na poligonie w Brześciu w 1935 r. uzyskano zdolność przebijania pancerza o grubości 15 mm z odległości 300 m.
W czasie wojny skutecznie zwalczały one czołgi T-1 i T-2 o pancerzu grubości 13-30 mm.
Najskuteczniejsze były jednak przy strzałach z bliskiej odległości (30-50 m)

Część zdobytych przez Niemców kb 35 zostało przekazanych armii włoskiej.

Na podst. "Polskie konstrukcje broni strzeleckiej" Zbigniewa Gwoździa i Piotra Zarzyckiego

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Sob 19 Lut, 2005 11:57   

wezcie pod uwage ze nie chodzilo o przebijalnosc pancerza praktycznie, lecz wybijanie z niego fragmentow metalu który raził załoge. polecam powazne artykuły o Urze, a nie bajeczki :) jak chccecie to wrzuce na forum...

Gość

Wysłany: Sob 19 Lut, 2005 12:02   

Co do Urów to część została również sprzedana rumunii. A z przebijalnością ura są praktycznie mity i fakty... nie wiadomo co prawdziwe a co nie.. Sorry, pomyłka - odległość 100 metrów - pancerz przebijalny wg instrukcji 40 mm.

ur
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Lut, 2005 12:04   

Owszem, ale tu nie chodzi o to jak zabijał załogę, tylko jak skutecznie przebijał pancerz.
i to co pisze to też są dane sprawdzone, a nie bajeczki :D

jak coś masz to wrzuć - bardzo chętnie dowiem się czegoś więcej.

Gość

Wysłany: Sob 19 Lut, 2005 12:10   

Wiesz, jak pocisk przebił poancerz = odłamki wpadają do środka do załogi... czyli wszyscy giną. Ur mial zabić załoge a nie tak jak panzerfaust czy panzerschrek którymi "Wysadzano" czołgi... Dla mnie ur był doskonalszy niż oba wyżej wymienione rodzaje broni - chociażby ze względu na zasięg i mniejszą wage pocisku... i od bidy zawsze czołg przeciwnika można wziąć do rozpracowania. a przebijalność 40 mm nawet na 100 metrach to zadowalający efekt. czołgi do końca wojny nie miały raczej pancerza większego.

ur
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Lut, 2005 12:13   

wiem, wiem, spoko :D

Dyskusja zaczęła się od skuteczności penetrowania pancerza przez Ura, więc napisałem ze swoich źródeł. co wiem
Poza tym Ur uderzając w pancerz wybijał korek o średnicy 3 razy większej niż kaliber pocisku.

Poprzedni post był do korbola, nie do ciebie

ur
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Lut, 2005 12:28   

O ISie-2

Pancerz: spawany z elementów odlewanych i walcowanych o grubości: kadłub - przód 100-120 mm, boki 90 mm, tył 60 mm, dno i góra 20-30 mm; wieża - przód 100 mm (maska armaty 160 mm), boki 90-100 mm, tył 100 mm, strop 30 mm.

Jak widać czołgi miały dużo grubsze pancerze. :wink:

A ruskie PTRD były chamsko zerżnięte z przez Diektiarewa z Ura właśnie. :!:

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Sob 19 Lut, 2005 12:40   

nie żebym bronił ruskich, ale czy miałeś kiedyś w ręce nabój do ptrd? bo to tak jakby szukać podobieństwa karabinów do siebie :D wszystkie strzelają przecież!

ur
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Lut, 2005 13:00   

Zapewniam cię, że wiem co mówię, a łuska od PTRD służy mi za pojemnik na pędzle.

Polecam ci artykuł z 17 nr "Militaria i fakty" p Marcina H. Ochmana pt "Karabin przeciwpancerny PTRD - mała tajemnica konstruktora"

z załączonych zdjęć jasno wynika, że słynny PTRD jest powiekszoną i lekko zmodyfikowaną wersją kb wz 35.

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Sob 19 Lut, 2005 13:01   

to samo mozna powiedziec o niemieckiej panzerbusche 37, nawet nabój podobny ;)

Odpowiedz do tematu