Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Fortyfikacje Czech - wakacyjny wyjazd...
Autor Wiadomość
Darula
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Lip, 2006 11:17   Fortyfikacje Czech - wakacyjny wyjazd...

Już czas przygotować plan zwiedzania fortyfikacji czeskich za naszą południową granicą na wakacyjny wyjazd. Pierwszy dzień to Twierdze Dolnego Śląska - Kłodzko i Srebrna Góra, drugi to będą właśnie kolorowe bunkierki, ale tez coś z szarego betonu jeszcze nie przystosowanego do masowego najazdu przez turystów w lakierkach, garniturach....

Na początek widok z lotu ptaka na rejon Nachodu i Dobrosova z zaznaczonymi obiektami, które planujemy odwiedzić. Mamy jeszcze w planie arytyleryjską grupę warowną "Stachelberg" z podziemna trasa turystyczną.

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Lip, 2006 16:47   

Z lotu ptaka, wszystko wydaj się inne. Podoba mi się to rozwiazanie. Brakuje jeszcze tylko poruszającego się czerwonego punkciku, pokazującego pozycję Daruli w poternach Dobrosova.

Auf...

Darula
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Lip, 2006 19:26   

Punkcik przesuwajacy sie po zdjeciu napewno kiedys będzie. Widok na prezentowanych zdjęciach nie jest współczesny, dlatego może wprowadzać w błąd. Dobrosov wygląda teraz tak :cool:

Max 
bunkrolog

Wysłany: Pią 28 Lip, 2006 09:39   

Darula, czy rzeczywiście planujesz taki rajd. W Dobrosovie jest krótka i długa trasa. Długa trasa jest w czasie czeskiego święta. Jest ciekawsza. Obejmuje schron z ciekawym antypolskim rysunkiem. OOK za dużo powiedziałem. Sam musisz to zobaczyć. Ale, wydaje mi się, że Hanicka, czy Bouda są ciekawsze. Auf tam bywał....
Max

Darula
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Sie, 2006 22:34   

No to juz po zwiedzaniu - na poczatek "Twierdza Dobrosov". Niestety Jerab zamkniety, ale rysunek znam z literatury. Dobrosov piekny, trasa super, podziwiam za to Czechów. Zdjecia podziemne (ze wzgledu na specyfike zwiedzania) z ręki i bez lampy błyskowej :razz:

Darula
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sie, 2006 21:05   

Kolejne obiekty zwiedzane do późnego wieczora...

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sie, 2006 22:57   

Dobry wieczór Darula,
Fajnie to zrobiłeś. Masz u mnie plus. Ja też „Jerab” nie zaliczyłem za pierwszym razem. Mając już pewne doświadczenie po pierwszym pobycie, zrobiłem drugie podejście (oczywiście z dodatkowymi dziełami). Warto było. Nigdy bym nie dał wiary, że eksplozja może dokonać takiego przesunięcia, zauważalnego dla takiego „gapowicza” jak ja.
Auf…

Szkoda, że nie zaznaczyłeś, że armata jest drewniana....????????????? Jest to drobiazg, a tak prywatnie, to trochę zazdroszczę ci tego WSPANIAŁEGO WYJAZDU. To chyba u "bunkrowców" normalne.

JanW 
bunkrołaz

Wysłany: Nie 13 Sie, 2006 11:43   

Wracając do domciu zwiedziłem w lipcy Dobrosov i Brezinkę. W Brezince podobało mi się nadwyraz. Zawsze wożę ze soba moje wybrane fotki z FF OWB i po pokazaniu ich porozmawiałem trochę z przewodnikami. Miałem też możliwość "obejrzeć rękoma" najważnejsze eksponaty. Armata robi wrażenie. Ciekawe czy to prawda co mówił przewodnik . Mianowicie informuje, że artmtę ta pozyskali w drodze wymiany w Norwegii , gdzie wywieźli ja Niemcy . I okazało się że ta armata była zamontowana przed wojną w tym schronie. Ciekawe czy to prawda , czy tylko taki "news".

Darula
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Sie, 2006 21:58   

Prawda, prawda, jest to dokładnie ta sama armata, która została zamontowana na "początku". Wiedziałem o tym, juz od dłuzszego czasu i chciałem sie przekonac na własne oczy jak to teraz wygląda. Jest SUPER. Dziwnie wygląda tylko ta wypastowana podłoga, w tym względzie z rekonstrukcja troszeczke przesadzili :wink:

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Sie, 2006 22:28   

Darula napisał/a:
Prawda, prawda, jest to dokładnie ta sama armata, która została zamontowana na "początku". Wiedziałem o tym, juz od dłuzszego czasu

Oryginalne armaty ppanc, znajdują się w dwóch czeskich tradytorach. Jeden został już pokazany przez Darulę. Jest to Brzezinka. Drugi zostaje jeszcze wielką tajemnicą.

Auf….

Odpowiedz do tematu