Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
śpiwór dla kawernowca
Autor Wiadomość
grzeslaw
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Paź, 2005 22:27   

Cha cha :mrgreen: Czego to ludzie nie wymyśla, żeby się wyróżnić od innych - Patrz śpiwór myśliwski.

A tak szczerze? Sam nie wiem. W każdym bądź razie bardzo nie jasno i nie precyzyjnie jest on opisany.
Konstrukcja kanapkowa :?: :mrgreen: Jeżeli tak jest skonstruowany śpiwór to jest to na pewno przestarzała konstrukcja. Kształt prostokątny. Niby niekrępujący ruchów :wink: Znów są do tyłu. Już od lat stosuje się konstrukcję typu mumia która podwyższa parametry termiczne i zmniejsza wagę, a kołdrę to mam w domu i niech tak pozostanie :mrgreen: .
I powiem szczerze, nie ekscytowałbym się tak bardzo ta wkładka bawełniana, chyba ze śpisz w tym w czym chodzisz.
I jeszcze konstrukcja samych włókien. Nic konkretnego tam nie piszą, myślę, że podrabiają włókno typu hollowfibr, lub podobne, ale czy o podobnych parametrach? Tego niestety nie wiem.

Pozdro Grzesław

Parthagas 
bunkrołazik

Wysłany: Sro 26 Paź, 2005 22:51   

Konstrukcja rzeczywiście trąca myszką, a wojsko kupuje to, na co je stac lub ktoś narzuci z góry na jakiejś tam zasadzie. Musiałbym go dotknąc lub wykorzystac w terenie. Pytałem właśnie dlatego, że jest zbyt mało informacji taktyczno-technicznych. Może ktoś z forum był w wojsku i z tego korzystał np. na poligonie.

Parthagas 
bunkrołazik

Wysłany: Sro 26 Paź, 2005 22:54   

Grzesław, nie mów, że śpiwór myśliwski jest śmieszny! Ja bym określił go nazwą - camotubisie rulez!

grzeslaw
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Paź, 2005 23:23   

A kto by dzisiaj szedł do wojska :mrgreen: szkoda czasu :mrgreen:

Śpiworek "camotubisie rulez" ............................................ :mrgreen: :mrgreen:

twrozyna 
bunkrołazik

Wysłany: Czw 01 Gru, 2005 02:15   

moj spiwor Lafuma Extreme 800 + worek wodoszczelny (rodzaj plachty biwakowej tyle ze wazy 0,4kg i caly spiwor do niego wchodzi) sprawdzone-1 m-c wedrowki Bieszczady-Pieniny bez postojow pod dachem

najtaniej Decathlon, CH Zakopianka Krakow

Odpowiedz do tematu