Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Helmut
Pią 23 Cze, 2006 18:43
UR w polnocno-wschodniej Polsce
Autor Wiadomość
anarchista 
bunkrołaz
banita

Wysłany: Czw 27 Kwi, 2006 17:19   Re: UR w polnocno-wschodniej Polsce

Shiman napisał/a:
Tematem przewodnim mam nadzieje stana sie rejony i punkty umocnione w polnocnej czesci Polski (Grodzienski, Zambrowski i Brzeski UR).
Zapraszam do nadsylania zdjeci, opisow punktu oporow i ich lokalizajcji. Byc moze na tej podstawie uda sie zorganizowac wyjazd na wiosne.

A wiec do dziela drodzy Towarzysze!!!!

Nie wiem jak szanowna "administracja" na tym forum podchodzi do linkowania na inne fora, ale zaryzykuje ban'ana dając takiego linka (chyba najpierw bedzie jakieś ostrzeżenie?) nie chciał bym przepisywać cudzych słów, a tym bardziej ich sobie przypisywać. Są w Polsce fortyfikacje nie cieszące się taka popularnością i "renomą" jak Wał Pomorski czy MRU i informacje o nich są po macoszemu porozrzucane po kilku forach. Tu znajdziecie fotki, mapki i opisy niektórych punktów LM z północno wschodniej Polski:

http://kaczorek.easyisp.p...wforum.php?f=13

pozdrawiam

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Czw 27 Kwi, 2006 17:30   

Witaj!

można jak najbardziej umieszczać linki do stron a tym bardziej do innych for. Ostrzeżeniami są karani użytkownicy którzy postępują wbrew regulaminowi i łamią zasady dobrego zachowania, na szczęście na tym forum są to tylko przypadki incydentalne.
Zapraszam do wrzucania informacji, fotografii i do dyskusjii.
Jesli chcesz cos zacytowac to poprostu podaj zrodlo i autora...

Pozdrawiam

Darula
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Kwi, 2006 19:56   

Wiemy i znamy.... Nawet jestem zalogowany...

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Kwi, 2006 12:21   

Też mam "grzeszki" na sumieniu. Byłem zabunkrowany na bunkrowcu. Nawet umieściłem post. Minęło już może 2 miesiące i zero reakcji. Dlatego TU działam.

jawor 
bunkrołazik

Wysłany: Pon 01 Sty, 2007 22:01   północno -wschodnia Polska

w kwestii geograficznej - Brzeski i Zambrowski to raczej wschodnia Polska, natomiast do północno-wchodniej Polski zaliczyłbym tylko grodzieński RU ze sławnym Żabickim punktem oporu, więc należałoby uściślić temat

Shiman
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Sty, 2007 11:52   

Nie bede sie sprzeczal bo jest to tylko umowna nazwa postu i nie ma to sensu .... a od Krakowa to jest połnocny-wschod.
Wiec moze jakies konkrety jak juz. Zreszta post staaary i chyba zakonczony.

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Sro 03 Sty, 2007 12:15   

witam!

wbrew obiegowej opinii Kraków pępkiem świata nie jest..

Czy Kolega Jawor mógłbym nam coś opowiedzieć o Żabickim PO? Ewentualnie wstawić na forum jakieś zdjęcia?

pozdrawiam

jawor 
bunkrołazik

Wysłany: Czw 04 Sty, 2007 21:44   żabickie i tym podobne

jeśli chodzi o Żabickie to fajne zdjątka są na

http://www.warszawa.forty...olska/lipsk.htm

wyróżnia się Żabickie z tego powodu że "poetycko" został opisany jako chyba jedyny? przez niemieckiego reportera z terenu walk, czyli do conajmniej d 45 roku był to jedyny "medialny" ślad walk na LM. Chociaż podobno ten opis to wcale nie z Zabickiego...
Jak gdzieś odnajdę to załączę linka.
W moim rankingu LM-u pierwsze jest Szulborze (wiadomo dlaczego :smile: ), Wólka Zamkowa (bo nadzwyczajne schrony pozorne w super okolicy) no i Żabickie (z powodu jak wyżej)

Przyznam że bardziej mnie fasynują walki na LM niż same bunkry, stąd Żabickie jest super, a jak by ktoś mnie nie rozumiał to proponuję wizytę w dziwnym ponurym zawsze lasku pod Siemiatyczami zwłaszcza przy skrajnym wsch-poł bunkrze gdzie zostało zagazowanych kilkunastu sowietów. Taki mały sarkofag...

[ Dodano: Pią Sty 05, 2007 1:07 am ]
tak przy okazji, z punktu widzenia Wawy ma znaczenie rozróżnienie na wschodnią LM i północno wschodnią bo do wschodniej jest godzinka drogi a do północnej.... lepiej nie mówić, co oznacza że pewnie życia nie starczy żeby tam trafić
Ten temat forum jest mimo wszystko super bo ciekawi mnie np. czy jest gdzieś pełne zestawienie punktów oporu całej LM albo chociaż tylko tej nieszczęsnej płn-wsch części?
Pytam bo jestem przed decyzją o wyprawie w okolice Zuzeli gdzie wg. "Polski Egzotycznej" są jakieś bunkry ale nie wiem czy w to wierzyć bo ostatnim razem szukałem bunkrów w Zarębach na podst. tej samej ksiązki i gdyby nie litościwa zawiadowca stacji PKP to nigdy bym do Szulborzów nie trafił.
No i moja obsesja - czy ktoś wie coś o bunkrach pomiędzy PO Wierzchuca a Szulborzami np. w okolicy Ciechanowca?

Pozdrawiam

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Sty, 2007 02:23   

Cześć Jawor,
Napisz co potrzebujesz. Auf...

jawor 
bunkrołazik

Wysłany: Sob 06 Sty, 2007 14:22   bunkry wokół Zuzeli

Cześć Aufmann,

jakąś mapkę bukrów w okolicach Zuzeli no i jakiekolwiek informacje o bunkrach pomiędzy Zuzelą a Ciechanowcem czy Wierzchucą. I zaraz tam jadę bo lato mamy w tą zimę całkiem ciepłe :smile:

Przy okazji ten opis walk na Żabickim jest na www.forteca.w.activ w Fortecy nr. 8 (zakładka aktualności jedna z czarno-białych okładek) że przytoczę tylko jedno zdanie
"O godzinie 3.05 ciszę przerywa szum przelatujących samolotów a następnie huk artylerii ostrzeliwującej położoną po drugiej stronie granicy sowiecką pozycję ufortyfikowaną."

Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu