Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Helmut
Pią 23 Cze, 2006 18:43
UR w polnocno-wschodniej Polsce
Autor Wiadomość
jawor 
bunkrołazik

Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 18:06   

To było w ostatnią sobotę , każdy kto był wtedy w Polsce Płn-Wsch powinien wiedzieć co to znaczy :grin: już dawno tak się nie zmoczyłem, co oznacza że jak to to wyrosło przede mną przypadkiem po długich poszukiwaniach to myślałem tylko ile muszę wracać. Schron jest czysty w środku czego nie widać niestety także na drugim zdjęciu (z boku). Trochę lepsze wersje obu zdjęć (ale nadal niestety słabe) są na www.liniamolotowa1.republika.pl

[ Dodano: Czw Paź 29, 2009 8:47 pm ]
na jutubie znalazlem, filmik o wyprawie jakichś gości na bunkry koło Mielnika chyba PO Moszczona, ciekawe że w jednym ze schronów zachowały się drzwi , muszę tam się wybrać , ale najmocniejszy jest koniec filmiku polecam... (dlaczego do bunkrów trzeba wchodzić w kasku)
http://www.youtube.com/watch?v=xQrV-JFgY7A

[ Dodano: Pon Gru 07, 2009 8:30 pm ]
no to się stało , znalazłem ostatnie ogniwo LM w tej części Polski.Wiem że dwa zdjątka wydają się na pierwszy rzut oka dotyczyć tego samego obiektu ale to są dwa bliźniaczki. Więcej zdjęć na stronce razem ze współrzędnymi. No i 425 bunkrów to jest to co zostało w tej części Polski

aloszak 
bunkrołazik

Wysłany: Wto 27 Lip, 2010 17:46   

wstawiony link przez jawora
http://www.youtube.com/watch?v=xQrV-JFgY7A
Gościo pokazuje mape Moszczony Królewskiej tym czasem, ja rozpoznaje bunkry z innych miejscowości znacznie oddalonych od miejscowości pokazanej przez niego na mapie.
A oto przykłady:
1 bunkier przechylony z charakterystycznym napisem DEKS znajduje się w miejscowości Zajączki

[ Dodano: Wto Lip 27, 2010 5:51 pm ]
2. scena końcowa jak gostek uderza się w głowę na krótko przed tym widoczne jest drzewko za bunkierkiem to ten sam bunkierek w miejscowości Zajączki

[ Dodano: Wto Lip 27, 2010 5:56 pm ]
3. Fotka z zamurowaną strzelnicą w jeszcze bardziej oddalonej od Moszczony K. miejscowości Putkowice Nadolne zdj. nr.4

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Sob 31 Lip, 2010 12:19   

Dzięki za fotki.
Na filmiku jest urywek na którym widoczne są drzwi w jednym z obiektów. Chętnie bym się zapoznał z detalami tej konstrukcji.. Pomożecie?

jawor 
bunkrołazik

Wysłany: Pią 20 Sie, 2010 22:55   

Rozumiem że te Zajączki aloszaka to Zajęczniki , mają tam robić asfalt to będzie łatwiej dojechać, chociaż nie polecam szukania bunkrów po gospodarstwach bo miejscowi są mocno nieufni wobec obcych

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Paź, 2014 00:53   

tw napisał/a:
jawor napisał/a:
nie zdziwiłbym się gdyby gdzieś tam "przez przypadek" były i niemieckie mapy

Niemieckie mapy gdzieś tam przez przypadek są w niemieckich archiwach.

jawor napisał/a:
Myślę że fakt że dopiero gdzieś koło 1939 rozpowszechniła się systemy broni przeciwpancerna i maszynowej tłumaczy dlaczego w LM nasycenie bronią przeciwpancerną jest znacznie większe niż w założeniach z 1938

Podobno broń maszynowa w fortyfikacjach rozpowszechniła się znacznie wcześniej. Zaś co się tyczy broni przeciwpancernej - owo "gdzieś koło 1939" to w rzeczywistości analiza doświadczeń wojennych Wehrmachtu w kampanii polskiej i na Zachodzie, a także sowieckich w wojnie z Finlandią.

Przy okazji - traumatyczne doświadczenie z "nieuprzejmymi" paniami w Centralnej Bibliotece Wojskowej jest oczywiście całkowicie zrozumiałym powodem do rezygnacji z posługiwania się słowem pisanym.
Regularnie korzystam z CBW od kilkunastu lat i ze strony tamtejszego personelu spotykałem się dotąd wyłącznie z życzliwością.

tw

Zapraszam panów na Linię Maginot w celu zweryfikowania określenia "gdzieś koło 1939 roku" dotyczącego pojawienia się broni przeciwpancernej w kopułach i w strzelnicach ściennych obiektów fortyfikacji stałej.

Odpowiedz do tematu