Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki plecak?
Autor Wiadomość
Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Gru, 2007 18:33   

krakał napisał/a:
Jezu, Auf

Z czego można Twoim zdaniem zrezygnować?

grzeslaw
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Gru, 2007 23:31   

Auf ty tak na serio :shock: czy tylko jaja sobie robisz :mrgreen:

pozdro Grzeslaw "DeZoo" :mrgreen:

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Gru, 2007 01:25   

Cześć Grzesław,
Każdy z nas ma swoje doświadczenia a zawartość plecaka jest kwintesencją naszych doświadczeń.
W pewnym momencie na Maginocie nasze liny okazały się za krótkie, ale rok później na OWB, szyb był za płytki dla naszych lin.
W przypadku zdobywania tradytora punktu oporu Dąbrówką Wielka, potrzebna była karta pływacka. Dlatego też w plecaku zalazło się suche ubranie.

Podczas jednej z wypraw trafiliśmy na świetnie zachowany R 105. W tym przypadku właściciel schronu służył drabiną, ale to dzięki negocjacją Korbola lub Nordwerka. W innym przypadku tylko lina z plecaka umożliwiała wejście do pięknie zachowanej 90P9.

Grzesław, co do spadających latarek i miarek nie muszę chyba nikogo przekonywać. W schronie Simona moja czołówka spadła dwa piętra niżej. Ja już się z nią pożegnałem, ale Jacek zszedł po nią. Czołówka z 29 diodami nadal funkcjonuje. Gdyby nie dodatkowe oświetlenie, trudno byłoby poruszać się w dwupoziomowym schronie.

Pozostałe akcesoria plecaka. Trudno jest dokonać pomiaru kopuły dysponując tylko miarką. Założone cele wyprawy określają niezbędne pomoce pomiarowe. Aby dokonać niezbędnych pomiarów, potrzebna jest odrobina czasu i odpowiednie pomoce pomiarowe.

Pomiary, a jest ich zwykle kilkadziesiąt musisz zapisać. Same pomiary muszą być przemyślane, aby za kilka dni nie wracać w to samo miejsce. Warto mieć więc coś do przegryzienia i popicia.

Tak zupełnie na luzie Auf..

Pamiętaj, jeżeli jesteś przygotowany na wszystko, to czegoś może zabraknąć……….

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Nie 16 Gru, 2007 10:49   

Auf... dla niektórych najważniejsze jest piwo w plecaku. Tego nie zmienisz..

Dla mnie bardzo ważny jest palmtop (wyświetlający mapę topograficzną) oraz odbiornik GPS. Dzięki temu nie mam później problemów z zaznaczaniem obiektów na mapach. Nie giną ani nie odnajdują się tam gdzie być nie powinny.
Lina, miarki i inne przyrządy mają swoje miejsce w bagażniku. Wyciągam je stamtąd tylko wtedy gdy jest taka potrzeba...

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Gru, 2007 22:32   

korbol napisał/a:
Auf... dla niektórych najważniejsze jest piwo w plecaku. Tego nie zmienisz..

Należy spróbować.

korbol napisał/a:
Dla mnie bardzo ważny jest palmtop (wyświetlający mapę topograficzną) oraz odbiornik GPS. Dzięki temu nie mam później problemów z zaznaczaniem obiektów na mapach. Nie giną ani nie odnajdują się tam gdzie być nie powinny.

Do tego jeszcze nie dorosłem, ale spróbuje w najbliższym czasie. Mam problem z wyborem.

korbol napisał/a:
Lina, miarki i inne przyrządy mają swoje miejsce w bagażniku. Wyciągam je stamtąd tylko wtedy gdy jest taka potrzeba...

Też tak robię. Ale zapomniałeś o NIKONIE :mrgreen:

Auf....

Jacek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Sty, 2008 10:52   

Franz Aufmann napisał/a:
Każdy z nas ma swoje doświadczenia a zawartość plecaka jest kwintesencją naszych doświadczeń.

Wszystkiego nie da się przewidzieć :cry: . Zawsze czegoś zabraknie :mrgreen: .
Jacek

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2008 00:13   

Jacek napisał/a:
Wszystkiego nie da się przewidzieć . Zawsze czegoś zabraknie .
Jacek

Należy bardziej optymistycznie patrzeć na rzeczywistość.
Auf...

Wojciech O. 
bunkrołaz

Wysłany: Sro 13 Lut, 2008 21:25   

Jak już mamy wszystko, to zawsze ktoś zadba byśmy juz niemieli. Człowiek człowiekowi wilkiem. :twisted:

Odpowiedz do tematu