Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze jaskółki....
Autor Wiadomość
Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Maj, 2006 21:59   Pierwsze jaskółki....

Witam,
Często narzekamy, że nasze fortyfikacje rozkradane są i niszczone. Mówimy o całkowitym baraku popularyzacji schronów, czy fortów przez czynniki oficjalne. Podczas swoich wędrówek spotkałem coś takiego. Co to może być?

Helmut 
zwyczajny admin, żaden specjalista..
Śpioch bunkrowy

Wysłany: Nie 07 Maj, 2006 22:32   

Mozemy podzielić to na dwie cześci:

A. Część wiadoma I: To jest bunkier vel schron. Schron bojowy. Nie ma kształtu jaskółki.
B. Część wiadoma II: "(...) To moze byc wszystko albo nic" - cytat z postu o innym betonie, nie zostalo to rozstrzygniete.

Proponuje aufmann napisac gdzie owy obiekt sie znajduje, to ulatwi sprawe o 1% :)

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Nie 07 Maj, 2006 23:06   

Prawdopodobnie jakiś obiekt do ognia czołowego, polski albo sowiecki - tak mi sie widzi..
Nie za bardzo rozumiem nazwę tematu a póxniej tekst o popularyzowaniu. Post nie trzyma sie "kupy" jak to mówią. Napisz o co dokladnie Ci chodzi...

pozdr

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Maj, 2006 01:30   Ścieżki dydaktyczne "Bogdałów".

Witam Korbolu,
Masz rację. Jest to polski schron do prowadzenia ognia czołowego. Rocznik 39. Następne zdjęcia wyjaśnią konsekwencję postępowania.

pozdrawiam
Aufmann

Helmut 
zwyczajny admin, żaden specjalista..
Śpioch bunkrowy

Wysłany: Pon 08 Maj, 2006 09:43   

Wszystko fajnie, ale strasznie rażące jest słowo "bunkry", zreszta to samo mielismy w Szczecinku - dbajac jednak o bezpieczenstwo B-Werk zostal zakratowany - a jego zachowanie dosc dobre, czemu nie udostepniach obiektow.

Pokazuje to ze urzedy polskie nie maja wystarczajacych informacji do opisywania tego temat, choc to juz dobry kierunek w celu promowania...

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Pon 08 Maj, 2006 10:39   

No teraz to juz wiem o co chodzi :)

Pamietajcie ze slowo "bunkier" jest u nas nawet powszechnie stosowany na forum. Po prostu jest to najbardziej popularne określenie. Ludziom prościej wyobrazić sobie "bunkier" niż "schron bojowy o ogniu bocznym"... :sad:

Max 
bunkrolog

Wysłany: Pon 08 Maj, 2006 15:35   

To jest dobra wiadomość od Aufmanna i w takiej sytuacji nie razi mnie użyte słowo BUNKER.
pozdrawiam

Co mogą pomyśleć, gdy usłyszą TRADYTOR. Bunker jest to bunkier......

[ Dodano: Wto Maj 09, 2006 11:37 am ]
Całkie fajnie wymyśliłeś sobie ten temat.

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Maj, 2006 20:24   

Witam,
Na ten ewenement w Polsce natrafiłem zupełnie przypadkowo, przy zdobywaniu „niezdobytych” jeszcze fortyfikacji. Każda tego typu działalność jest dobra, nawet jeżeli zawiera zauważone przez kolegów błędy. Podobne ścieżki dydaktyczne są w zaprzyjaźnionych krajach standardem i zrobione z większym rozmachem. Wiadomo, informacja propaguje turystykę.
Szczerze mówiąc ucieszyłem się do tego stopnia, że zrobiłem kilka ujęć, z których część zamieściłem na forum. Wtedy jeszcze nie brałem udziału w żadnym forum i nie myślałem o wymianie poglądów na te tematy.

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Wto 09 Maj, 2006 20:33   

Podobna sciezka znajduje sie w Węgierskiej Górce. Polecam zobaczyć jeśli nie byliście. Fortyfikacje są wysprzątane i znajdują się naprawdę w urokliwie położonym miejscu.

Pozdrawiam

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Maj, 2006 02:16   

Serdeczne dzięki,
Zawsze bardzo cenię sobie takie informacje. Wegierską Górkę zaliczyliśmy w 2001 roku.
Może masz rację, aby temat znowu stał się aktywny. Jest to szczególny punkt oporu z 1939 r.

pozdrawiam

Odpowiedz do tematu