Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto powiedział że nie ma na Wale Pomorskim wież.
Autor Wiadomość
Waldek 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Sob Lip 08, 2006 8:50 pm   Kto powiedział że nie ma na Wale Pomorskim wież.

Ostatnio znaleziona i co ciekawego nawet miejscowi nie mieli pojęcia do czego służyła a uratowana została że jest na terenie prywatnym i zastępowała piorunochron.

http://www.szczecinek.org...er=asc&start=15

grze$ 
starszy bunkrolog

Wysłany: Sob Lip 08, 2006 9:35 pm   

Kolejny przykład tego że "za ogrodzeniem" stal ma jedyną szansę nie zostać pociętą na żyletki :P

Pozdrawiam

Helmut 
zwyczajny admin, żaden specjalista..
Śpioch bunkrowy

Wysłany: Sob Lip 08, 2006 9:50 pm   

Takie stwierdzenie mozna tylko wydac majac dokumenty lub cos co wskazuje na wieze artyleryjska... mozna również powiedzieć ze kazdy mur w Berlinie, jest "murem berlińskim"... Jesli miejscowi nie wiedzą, jesli nie ma dokumentów (archiwaliów, innych przekazów), na jakiej podstawie można mówić o oryginalności danego dzieła.

Prosze nie wklejac tak okrojonych wątków.

PS Nie chce nikogo rozwojowo stopować i jest to moja prywatna sugestia, ale ortografia w podanym wątku (w linku) jest potworna, że to tak kolokwialnie powiem.

Waldek 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Nie Lip 09, 2006 9:21 am   

Proszę przeczytać do końca, wejść w zaznaczone dodatkowo linki i dopiero wyciągać wnioski nie jest to tylko moja sugestja.
Przepraszam bardzo ale chciałem Wam pomóc jeśli chodzi o Wał Pomorski.
Nie WLAZŁEM z brudnymi butami na to forum ale jeśli Uważacie mnie za intruza TO PRZEPRESZAM zabieram swoje zabawki i zmywam się na swoje podwórko. :roll: :roll: :roll:

Ps: Wolę kiepską pisownię aniżeli hamstwo na wielu forumach.

Helmut 
zwyczajny admin, żaden specjalista..
Śpioch bunkrowy

Wysłany: Nie Lip 09, 2006 10:27 am   

Drogi Waldku, tu nikt nikogo nie chce obrażać, także nikt nie napisał że Wasza wiedza i pomoc (okolicznych mieszkańców) nie jest nam potrzebna, od jakiegos czasu kiedy przeglądam forum Rawelinu, myślami jestem czasem przy schronach z Wału Pomorskiego i chce poznać ich coraz więcej, niestety odległość jest tu problemem, w końcu każdy by chciał wsiąść na rower i pojechać na "bunkry", przyjemnie spędzić czas, w słoneczku nad jeziorem :neutral: , jednak oprócz zainteresowań musze dbać o to forum, to jest mój obowiązek, jeśli poczułeś się urażony moimi słowami to przepraszam. Proszę tylko o szersze rozwijanie wybranego problemu. Pozdrawiam! :oops:

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Nie Lip 09, 2006 7:01 pm   

Witam serdecznie!

Panowie, nie ma się o co gniewać, trzeba pamietać że takie tutaj mamy zasady. W przeciwieństwie do innych for, nie mam nic przeciw wklejaniu linków do innych serwisów, stron, for itp, itd. Jednak, aby te odnośniki miały "ręce i nogi" muszą być opisane na tyle, aby ktoś przed wejściem na niego, wiedział po co wchodzi. Żeby miał jasny znak-sygnał co tam jest i czy warto. Tyle ode mnie :)
Dzięki panującym zasadom, nasze forum mimo, że jest można powiedzieć lokalne, utrzymuje pewien poziom, do kótrego innym daleko.
Na forum są tylko 3 osoby zajmujące się tematyką Pommernstellung, ale mimo to myśle, że możemy prowadzić ciekawe dyskusje.
Pozdrawiam i zapraszam do pisania!

korbol

caani 
bunkrołazik

Wysłany: Sro Paź 03, 2007 7:49 pm   

temat na szczecineckim forum został juz zakończony, a ja tylko dołączę obrazek z dolnego śląska. takich poniemieckich wiatraczków pewnie jest więcej...

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Sro Paź 03, 2007 7:55 pm   

Temat typu wiatrak z hochstanda mozna wlozyc moim zdaniem. Niech szanowny autor tych wynalazkow sprobuje postawic na szczycie wiezy 10 tonowe stanowisko obserwacyjne.
a tak wlasciwie to szkoda ze nie napisal skad wie o budowie wiez....

dziekuje

Waldek 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Pon Paź 15, 2007 8:20 pm   

Dziwię się szczególnie Tobie Karbol, że definitywnie zamykasz temat nie doszedłszy do sedna sprawy, ja mogę się mylić, człowiek jest omylny, ale nie wyssałem z palca - idiotą nie jestem i dlatego za chlebem wyjechałem z Polski ( wcale nie żałuję).

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Pon Paź 15, 2007 8:38 pm   

Waldek... Pisze się korbol a nie karbol, to raz.
Dwa, co ma wspolnego Twoj wyjazd za chlebem do tezy że na tej ledwo stojącej wieży mozna jeszcze coś postawić.
Dostałeś material po niemiecku do analizy i nie wyciągnąłeś z tego kompletnie żadnych wnioskow :(

Odpowiedz do tematu