Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: darecki
Wto Mar 11, 2008 8:53 pm
Jak zdobywano schrony?
Autor Wiadomość
Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Wto Paź 31, 2006 10:58 pm   

korbol napisał/a:
cudze chwalicie a swego nie znacie, nie jakieś tam mażinoty

Tu wcale nie chodzi o chwalenie cudzego. Ja jestem pełen podziwu dla tych, którzy wytrwali i nie poddali grupy warownej. Te zniszczenia pochodzą z 1940 roku. W zasadzie mogłem tylko wkleić zdjęcie.

Korbolu, zdjęcie broni się same. W zasadzie nie potrzebny jest komentarz. Zwróć uwagę na zasypany rów diamentowy. Zasypany przez ......

Auf… jak zwykle pozdrawia.

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Wto Paź 31, 2006 11:05 pm   

Zapewne schowali się głęboko.. Auf, podziw można mieć do tych, ktorzy nie pozwolili podejść nieprzyjacielowi na tyle blisko do obiektu aby mógł zrobić z niego taką sieczkę. Nie sztuką schować się podziemią w koszarach i szcześliwie doczekać kapitulacji. Sztuką jest walczyć i nie dać się obezwładnić...

W temacie: http://rawelin.com/forum/viewtopic.php?p=7808#7808 jest troszkę o Przesmyku Śmierci, zdjęcia niezbyt rewelacyjne ale są..

pozdrawiam

Shiman
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lis 01, 2006 10:58 am   

Jacek napisał/a:
Shiman,

Jestem przekonany, że fort Bambesch jest mniej znany niż inna grupa warowna Linii Maginota. Prawdopodobnie myślisz o małej grupie warownej La Ferte. Niemcy podobną metodą zdobywali La Ferte i zdobyli ją (chyba jako jedyną, ale uczynili z tego wielki sukces propagandowy).

Grupa warowna Bambesch nie została zdobyta.
Jacek

Nie wiem czy fort Bambesch jest mniej czy bardziej znany-co za roznica? Zdjecie z kopula jest w kazdym badz razie jednym z najslynniejszych i tylko o tym myslalem :razz: ....
To zalezy jak na to spojrzec- w La Ferte zdobyli ja tylko dlatego, ze cala zaloga zginela w wyniku zepsucia instalacji wentylacynych i uduszenia sie po zejsciu do podziemi (srodki bojowe zostaly wczesniej zniszczone przez Niemcow). natomiast poddanie sie zalogi Bambesch wobec braku mozliwosci obrony rowniez jest sukcesem atakujacego czyli zdobicie (!!!!) na skutek kapitulacji w trakcie trwania walk - jak w Przemyslu.... :twisted: (a nie po podpisaniu przegranej przez Francje-wtedy byloby to przejecie) :grin:

Aufmann:
jestes pewien, ze dopiero dwa dni po kapitulacji francji??? ja nie wiem, ale z tego co czytalem to przed.
Pozdro

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lis 01, 2006 10:45 pm   

Shiman napisał/a:
Nie wiem czy fort Bambesch jest mniej czy bardziej znany

Cześć, wreszcie na forum pojawiła się osoba, która wypowiada się swobodnie na temat fortyfikacji francuskich i nie krytykuje fortyfikacji „mażinota”, tylko dlatego, że uwielbia i jest rozkochana w WP (jak na przykład kolega…., no i nick wyleciał mi z głowy). Shimann, zapraszam Cię do tematu Linii Maginota, gdzie będziemy mogli spokojnie spostrzeżenia, a zwolennicy Pommernstellung nie będą nam przeszkadzali.
Pozdrawiam Auf…

Max 
bunkrolog

Wysłany: Czw Lis 02, 2006 8:16 am   

Shimanowi trzeba przyznać rację. 167 Dywizja Piechoty zaatakowała Małą Grupę warowną Bambesch. Przeprowadzono ostrzał Bloku 2 przy pomocy 8.8 cm Flak. Zdjęcia Auf’a pokazują właśnie ten blok bojowy. Wieczorem tego samego dnia załoga zniszczonego bloku 2 była ewakuowana.
Max

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Czw Lis 02, 2006 2:52 pm   

Aufmann napisał/a:
Shiman napisał/a:
Nie wiem czy fort Bambesch jest mniej czy bardziej znany

Cześć, wreszcie na forum pojawiła się osoba, która wypowiada się swobodnie na temat fortyfikacji francuskich i nie krytykuje fortyfikacji „mażinota”, tylko dlatego, że uwielbia i jest rozkochana w WP (jak na przykład kolega…., no i nick wyleciał mi z głowy). Shimann, zapraszam Cię do tematu Linii Maginota, gdzie będziemy mogli spokojnie spostrzeżenia, a zwolennicy Pommernstellung nie będą nam przeszkadzali.
Pozdrawiam Auf…

Rozumiem, ze to jest przykład dobrego tonu i obiektywności?
Nigdzie nie napisałem, że krytykuje temat tych fortyfikacji, lub z jakiegoś powodu zabraniam o nich pisać..
Coż, ciężko jest dyskutować o czymś o czym nie ma się pojęcia - tak to zrozumiałem :lol:
Auf, niestety proporcje osób na tym forum znających WP a LM, są zdecydowanie na korzyść WP.
Jak to mówi stare przysłowie: cudze chwalicie, swego nie znacie... :???:

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 02, 2006 3:56 pm   

korbol napisał/a:
a zwolennicy Pommernstellung nie będą nam przeszkadzali.

Drogi Kolbolu. Trochę przesoliłem. Intencja była inna,a inaczej jednak wyszło. Zapraszm do tematu LM, gdyż wszystkie posty będą mówiły tylko o LM, a nie będą przeplatane informacjami o innych fortyfikacjach. Łatwiej jest wtedy prowadzić wątek. Myśl przewodnia tematu jest bardziej czytelna.

Jeżeli mój poprzedni post mógł kogoś urazić, to serdecznie przepraszam.

Pozdrawiam Auf...

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Czw Lis 02, 2006 6:21 pm   

Auf gdybyś dodał na końcu " ;) " to bym zrozumiał a tak to wyszło smiertelnie poważnie :roll:
I to jest własnie w tym najpiękniejsze, że mamy tyle tematów do rozmowy :)

Szkoda, ze nikt nie skomentował moich zdjeć z Przesmyku w kontekście słów Anny.. Z puntu patrzenia na LM we Francji a tych lichych "bunkierków" z płytami 7P7, można zastanawiać się na zaciętością obrońców albo jej brakiem...

pozdr

Shiman
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lis 03, 2006 8:52 am   

korbol napisał/a:
puntu patrzenia na LM we Francji a tych lichych "bunkierków" z płytami 7P7, można zastanawiać się na zaciętością obrońców albo jej brakiem...

Patrzac kompleksowo na cala kampanie francuska to zacietosc obroncow zarowno we Francji jak i w Belgii byla nikla... Przytaczany wczesniej przyklad La Ferte nalezy rozpatrywac w kategorii nieszczesliwych wypadkow (smierc wszystkich obroncow) a nie jakiejs nadmiernej zawzietosci w prowadzeniu obrony. Chociaz zapewne dla franuzow jest to cos w rodzaju naszego Westerplatte......

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lis 03, 2006 7:02 pm   

Shimann,
Z Westerplatte mało został (koszary zniszczono po wojnie, bez wojny), a z LM zostało bardzo dużo i w miarę dobrze zachowane. Ciągnie tam Bunkrołazików takich jak ja.
Auf...

A teraz dwa zdjęcia z bunkrów jeszcze nie zdobytych przez ....
Na zdjęciach 20P7 i coś jeszcze...

Odpowiedz do tematu