Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: darecki
Wto Mar 11, 2008 9:32 pm
Stanowisko bojowe w schronie ...
Autor Wiadomość
Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 22, 2006 6:00 pm   

Jak wyglądało stanowisko dla MG 11 w Szwajcarii prezentują dwa zdjęcia. Pierwsze zdjęcie prezentuje otworzone stanowisko dla jednego ckm. Drugie oryginalne zdjęcie prezentujące izbę bojową składającą się z czterech stanowisk MG. Optyka z podświetleniem.

Pozdrawiam Auf....

Jacek
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 25, 2006 8:35 am   

Witam,
Wydaje mi się, że podobne rozwiązania stosowane były w czeskiej fortyfikacji.

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Nie Paź 01, 2006 5:31 pm   

Witam,
Czesi zastosowali podobne rozwiązanie prowadzenia ognia, bez konieczności celowania przez celownik optyczy. Umożliwiała to plansza z widokiem terenu przez strzelnicę, umieszczona nad stanowiskiem ogniowym. Zmiana celu odbywała się przez ustawienie strzałki (sprzężonej z środkiem ogniowym) na dowolnie wybrany punkt na planszy. Celownik optyczny bez osłony podobnie jak w rozwiązaniu szwajcarskim.

Zdjęcie lekko kadrowane z kolekcji Jacka z Gliwic.
Pozdrawiam Auf...

JanW 
bunkrołaz

Wysłany: Pią Paź 13, 2006 8:49 pm   

Podobne rozwiązanie - schron Brzezinka w Czechach.

Jacek
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 14, 2006 1:31 pm   

Cześć JanieW,
Bardzo dobre zdjęcie prezentujące stanowisko bojowe dla sprzężonego ckm.. Czy masz może zdjęcia pancerzy Czeskich?

JanW 
bunkrołaz

Wysłany: Sob Paź 14, 2006 4:54 pm   

Tylko ze schronu Brzezinka i to kilka fotek kopuł, strzelnicy wewnętrznej obrony wejścia i to tyle. Karta mi się kończyła :(

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Sro Paź 18, 2006 12:48 am   

Witam,
Mieliśmy już w tym temacie szczegółowo pokazane rozwiąznie stanowiska bojowego dla MG w fortyfikacjach niemieckich i szwajcarskich. JanW uzupełnił kapitalnym zdjęciem rozwiazanie czeskie. Myślę, że koledzy nie będą mieli mi za złe, gdy tylko w jednym poście pokażę równie ciekawe rozwiazanie francuskie PO Rohrbach (PO - oznacza małą grupę warowną), teraz zwanej Fort Casso na cześć ostatniego komendanta. (link do fortyfikacji nie udostępnionych Linii Maginot: http://rawelin.com/forum/viewtopic.php?p=7695#7695 ). Okrągłe walce to magazynki. Pozioma rura to celownik optyczny. Pokazany jest JM, czyli podwójnie sprzężony ckm.
Auf....

Max 
bunkrolog

Wysłany: Czw Paź 19, 2006 10:41 am   

Witam,
Czeskie, szwajcarskie i francuskie stanowiska bojowe cieszą się większym powodzeniem w dziale Fortyfikacje niemiecki niż te istotne dla działu.
Poszukuję zdjęcie celownika optycznego do MG 34 (broń produkcji niemieckiej). Musiałem to zaznaczyć, gdyż Szwajcarzy też posługują się określeniem MG.
Max

Franz Aufmann
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lis 07, 2006 11:38 pm   

Witam Panowie,
Widok na tym zdjęciu zupełnie mnie zaskoczył. Kilka podobnych elementów widziałem już na tym forum. Ale nie potrafię całkowicie ich nazawć. Jakś rura gruba prowadzi w studzienkę kanalizacyjną. Druga rura, jak mała gruszka do przepychania zlewów sterczy poziomo. Okienko odchylone, tak że ledwo Kugelverschluß widać. Proszę o pomoc!

Tak już poważnie. O wyraźnie widocznym na zdjęciu celowniku optycznym znajdziesz informację: http://rawelin.com/forum/viewtopic.php?t=705

Helmut 
zwyczajny admin, żaden specjalista..
Śpioch bunkrowy

Wysłany: Wto Lis 07, 2006 11:50 pm   

Gruba rura :D :D to pewnie do zrzutu zużytej amunicji, tylko nie wiedze Aufmannie tej malej gruszki :) .
Widac czego brakuje jesli chodzi o celownik.

Odpowiedz do tematu