Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Eskapada po Czerniakowie i Powiślu.
Autor Wiadomość
WERTTREW
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 10:21 am   Eskapada po Czerniakowie i Powiślu.

W ostatnią sobotę marca (31.03.07.) moje Stroroom oraz ludzie z Forum Zgrupowania Radosław i Forum Powiśle, spotkaliśmy się na kolejnej warszawskiej eskapadzie. Po raz pierwszy zrobiliśmy coś takiego z Kolegami z innych for i przyznam sie, że był to dobry pomysł.
Pogoda i ludzie dopisali, a trasa była chyba dość ciekawa. Od carskich koszar, poprzez stary Port Czerniakowski, przedwojenny (a dziś sypiący się w pył) basen kąpielowy, schron przeciwlotniczy, miejsca walk podczas Powstania Warszawskiego (gdzie do dziś ich ślady można zobaczyć), aż do pozostałości dawnych zbiorników gazowni oraz innych przedwojennych ciekawostek architektonicznych tych okolic.
Bardzo dzięki wszystkim za miło spędzone chwilie! :smile:

Kilka zdjęć z tego spotkania:

Helmut 
zwyczajny admin, żaden specjalista..
Śpioch bunkrowy

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 10:45 am   

Żeby u nas były takie wycieczki..., Niemcy nic nie zburzyli (oporcz mostow) i uciekli (nawet dobudowali kilka kamienic i usprawnili wezeł kolejowy)... Warszawa coraz bardziej ciekawi..

Darula
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 11:01 am   

Helmut, żeby były takie wycieczki to trzeba je zorganizować. Do roboty... tylko hmm kto bedzie chciał iść w miasto jak jest KrągTK :cool:

Helmut 
Śpioch bunkrowy

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 11:35 am   

To jest wlasnie styl Krakowian, nic nikomu sie nie chce.. :D

Darula
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 11:43 am   

No nie wiem, bo wiekszość z nas (Krakusów) w sobote i niedziele jest w terenie, ale może ty nie masz informacji :idea:

WERTTREW
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 12:19 pm   

Helmut napisał/a:
Żeby u nas były takie wycieczki..., Niemcy nic nie zburzyli (oporcz mostow) ...

Bo to pewnie tak działa, że jak się ma coś w ilościach hurtowych i na wyciągniecie ręki to motywacja mniejsza.
U nas teoretycznie rozp... większośc miasta i może dlatego ludzie tak węszą, nawet za jakimiś drobiazgami? ... A znalezienie np. napisu o "rozminowanym domu" rośnie do rangi niebywałej! :wink:

Ale bądźmy uczciwi - nie wszyscy są tak walnięci, jak garstka na zdjęciach powyżej! :mrgreen:

Helmut 
Śpioch bunkrowy

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 12:38 pm   

Powiem Ci Werttrew ze slyszalem ze w Krakowie (Borek Fałęcki) jest taki napis... musze do niego sie najpierw dostac :D to dopiero rarytas... Darula ja czytam maile, ale sam proboje także coś znalezc (w tygodniu wrzuce) zdjecia "kawerny" jaka znalazlem w Tyncu :) albo cmentarzyk żołnierzy rosyjskich w Skotnikach... Slyszalem o akcji w srode i mysle ze sie pojawie.

Werttrew moglbys wiecej zdjęc wstawic ;) pochwal sie jakas ciekawostka :>

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 1:21 pm   

Helmut weź pod uwagę, że profil działalności naszej jest dużo inny. Oczywiście nie mam nic przeciwko aby ktoś z forum organizował takie imprezy, lecz gdy jest do położenia na jednej szali wycieczka po mieście albo przygotowywanie schronów plot w Krakowie albo choćby umocnień w Rudawie, to jednak praca na pierwszym miejscu... :)
Zresztą tak jak Darula mówi, ciągle jesteśmy w terenie. Srodowisko krakowskie jest dużo bardziej zniechęcone do życia i aktywności, co widać po spotkaniach i akcjach w terenie...

pozdr

WERTTREW
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 1:59 pm   

Przepraszam, ale ja tylko chciałem coś napisać i wrzucić zdjęcia, bo dawno nic nie miałem okazji na forum zapodać ..., a Wy tu od razu w takie poważne tony, aż mi głupio nieco ...

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 3:59 pm   

Helmut napisał/a:
To jest wlasnie styl Krakowian, nic nikomu sie nie chce..

grunt, to dobra samokrytyka...

Odpowiedz do tematu