Historia Vita Memoriae Strona Główna Historia Vita Memoriae
Forum dyskusyjne miłośników historii i fortyfikacji - Grupa Inicjatywna "Cztery Historie"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
koloryzowane zdjęcia z wystawy w Muzeum PW
Autor Wiadomość
TomB 
dywersant

Wysłany: Pon Maj 29, 2006 9:00 pm   koloryzowane zdjęcia z wystawy w Muzeum PW

miłego oglądania

http://zopa.rawelin.com/mpw_zdjecia/

Helmut 
zwyczajny admin, żaden specjalista..
Śpioch bunkrowy

Wysłany: Pon Maj 29, 2006 9:53 pm   

Kolorowe zdjęcie zbliżają mnie do tamtych wydarzeń, wydają się lepszym potwierdzeniem niz stosy ksiazek i artykułów, to prawie jak naoczny świadek tamtych wydarzeń. Jeszcze lepiej widać Polskę którą nieznamy i bohaterstwo ludzi takich jak my.

Zwróciły moja uwagę oznaczenia schronów - LSR i N zakonczone blyskawicami, czy ktos z Was jest w stanie powiedziec co to ostatnie oznacza? Not ausgang? WERTTREW specjalisto :)

Dana 
bunkrołazik

Wysłany: Czw Lis 29, 2007 8:29 pm   

Tak warto zobaczyć to. Moją uwagę zwróciło zdjęcie przedstawiające żołnierzy batalionu "Ruczaj", Miałam okazję poznać jednego z żołnierzy tego batalionu - Pana Modzelewskiego ( imienia i pseudonimu nie pamiętam) oraz jego żonę - w trakcie powstania była sanitariuszką, I tak się poznali, potem pobrali - ślub powstańczy. Będąc gościem w Ich domu (Warszawa - Wilanów) miałam możliwość trzymania w rękach orginalnej opaski powstańczej, legitymacji AK i innych jeszcze pamiątek będących w Ich posiadaniu. W domu Państwa Modzelewskich byłam kilka razy. Było to na początku lat 90-tych. Z lubością i ogromnym zainteresowaniem mogłam godzinami słuchać Ich opowieści o tamtych dniach. To od Nich dowiedziałam się dlaczego spadające na Waeszawę bomby nazywano "szafa", "krowa", jak wyglądało ich życie w tamtych dniach. Obecnie nie mam z Nimi kontaktu, nie wiem nawet czy jeszcze żyją. Może ktoś wie coś na Ich temat?

darecki 
wujek kurde samo dobro
Trzeba siać...

Wysłany: Czw Lis 29, 2007 9:54 pm   

TomB napisał/a:
Zwróciły moja uwagę oznaczenia schronów - LSR i N zakonczone blyskawicami, czy ktos z Was jest w stanie powiedziec co to ostatnie oznacza? Not ausgang? WERTTREW specjalisto :)

Nie widzę takich zdjęć :roll:

Może TomB coś wie na temat tych Państwa?

WERTTREW
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lis 30, 2007 11:35 am   

korbol napisał/a:
TomB napisał/a:
Zwróciły moja uwagę oznaczenia schronów - LSR i N zakonczone blyskawicami ...

Nie widzę takich zdjęć :roll:

Ostatnie kolorowane zdjęcie ma ucięty napis LSR i błyskawicę. Nie jestem specjalistą :cool: ! Garść specjalistów bywa u mnie na forum - zobaczę co oni na to? :wink:

A przy okazji mnie takie kolorowanki jakoś niezbyt ruszają. Swego czasu miałem okazję buszować w archiwach MPW - ogladanie albumów z oryginalnymi zdjęciami i negatywami z PW to jest dopiero czad!
No, ale każdy ma prawo do własnego punktu widzenia. :smile:

WA 
bunkrołazik pospolity

Wysłany: Nie Gru 02, 2007 6:38 pm   

Witam

ukrycie przeciwlotnicze pod gmachem PKO na ul. świętokrzyskiej, w czasie okupacji przemianowana na Kreutzstrasse, urządzone zostało najprawdopodobniej około marca 1944 r przez omurowanie okien piwnicy wykonanie przebudowy piwnic pod budynkiem i oznaczenie ukrycia.
Przedstawiam fotki nie koloryzowane z okresu Powstania Warszawskiego:

Na fotografiach widoczne jest oznakowanie w postaci strzałek z co dość rzadko występowało w Warszawie napisem LSR i "błyskawiczka"

Odpowiedz do tematu